Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

reklama

Enzo Fittipaldi je v Praze doma, život si teď může pořádně okořenit 

Mladý Brazilec je jedním z největších talentů současného formulového světa. Vnuk dvojnásobného mistra světa F1 Emersona Fittipaldiho našel svůj druhý domov v Praze. Život v metropoli si pilot jezdící za českou stáj Charouz Racing System šampionát F2 nemůže vynachválit. Teď navíc našel další důvod k radosti v podobně fantastického obchodu s kořením.

Pochází ze slavné rodiny, mohl by chodit s nosem nahoru a hrát si na důležitého. To ale není Enzův styl. Vždy usměvavý a skromný dvacetiletý chlapík je za každé situace stoprocentní profesionál. „Za každého mluví jeho činy, ne odkud přišel nebo kde se narodil,“ má jasno. Díky tomu, že závodí za Charouz Racing System, Českou republiku docela slušně zná, hlavně pak Prahu, kde momentálně bydlí. „Je to krásné, historické město. Když mám čas, jdu se klidně jen tak projít, stále je na co koukat.“ Jestli mu v české metropoli něco opravdu chybělo, byly to oblíbené vůně a koření. 

To už se ale v poslední době také dost zlepšilo. Našel totiž Království chuti, největší kamenný specializovaný obchod a eshop s kořením. Najdete zde pře 300 druhů čerstvého koření a obrovské množství čerstvých bylinek, ořechů, čajů, kávy, sušených plodů atd. „Okamžitě jsem se zamiloval. Máte tam před sebou doslova celý svět. Ta vůně je dokonalá, úžasná,“ rozplýval se Fittipaldi. 

Spoustu lidí tak při vstupu do obchodu může napadnout, že jsou spíše v nějakém muzeu. Veškerý sortiment je totiž dostupný ve velkých skleněných dózách, každý si může přivonět a vše si prohlédnout. „Internet je skvělá věc, ale kdo sem nepřijde osobně, tu atmosfér nepozná. Chce to prostě pořádně načichat,“ uzavřel s úsměvem Enzo, kterého už o víkendu čeká další zastávka v rámci šampionátu FIA F2 na okruhu v Imole.

Více informací najdete na:
www.kralovstvichuti.cz

Odkaz na youtube

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Zemřel 54násobný účastník GP-F1 Philippe Streiff

Krátce před Vánoci zastihla svět motorsportu další smutná zpráva: zemřel 67letý Francouz Philippe Streiff, jezdec F1, který musel od své těžké nehody roku 1989 v Riu žít v invalidním vozíku. Ne zcela naplněná kariéra blonďatého dlouhána začínala velmi slibně. Roku 1981 získal

reklama