Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

reklama

F2 v Barceloně: V zajetí dominance scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve Formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džeddě, Monte Carlu a včerejší Španělský sprint.

Na podobné výsledky  Roman Staněk a tým PHM by Charouz ve Španělsku neměli a zůstali bez bodů. 

FIA Formule 2 dorazila Barcelonou k poločasu sezony. Jezdci, kteří chtějí jet o titul mistra, si tedy již nesmějí dovolit zaváhání. Frederik Vesti s Théem Pourchairem byli před nedělním závodem bodově v jasné výhodě – Ayumu Iwasa, Dennis Hauger a Oliver Bearman museli využít každé přílěžitosti a svůj odstup zkrátit.

Mladý Angličan Oliver Bearman k tomu měl z pole-position nejlepší možnost a využil ji dobře, přičemž udržel první místo vůči bojovnému Enzovi Fittipaldimu jen těsně. Z prvního ze 37 kol se za nimi vrátili Pourchaire, Doohan, Iwasa, Hauger a Martins.  Roman Staněk držel 14. místo, Charouzův Nissany byl 19., Benavides 20.

Pole se poté relativně jasně roztáhlo a o zpestření se postaraly od 10. kola jen zastávky v boxech. Iwasa se po nich posunul před Doohana, Bearman ale zůstal ve vedení před Fittipaldim.

10 kol před cílem vedl Bearman o 3,6 sekundy před Fittipaldim, Iwasou a Doohanem.  Nejrychlejšími vozy na trati ovšem byli Martins s Vestim, kteří měnili pneumatiky mnohem později. Martins držel 4. místo a lídr celkové tabulky se rychle dostal před pátého Doohana.

Závěr závodu se tak postaral o skutečné napětí. 3 kola před cílem se Iwasa na starším obutí nedokázal ubránit Martinsovi a jen s krajním vynaložením talentu za sebou udržel Vestiho. Okamžiky, které mohou na konec roku hrát rozhodující roli…

Z prvního místa se ale mohl radovat Bearman a z druhého Fittipaldi, kterému již na záda dýchal Martins.

Roman Staněk tentokrát nemohl profitovat ze zaváhání jiných a byl klasifikován jako 12. Roy Nissani dojel na 18. místě a svého druhého jezdce Brada Benavidese vzal PHM Racing by Charouz po druhé penalizaci z hodnocení.

F2 nyní čeká téměř měsíční přestávka před podnmikem v Rakousku. Přestávka, za které se Vesti může radovat z 11bodového náskoku na Pourchaireho.

Výsledek závodu F2 v Barceloně:

1. Oliver Bearman, Prema                 

2. Enzo Fittipaldi, Carlin

3. Victor Martins, ART

4. Ayumu Iwasa, DAMS

5. Frederik Vesti, Prema                    

6. Jack Doohan, Virtuosi                  

7. Theo Pourchaire, ART                  

8. Dennis Hauger, MP                      

9. Arthur Leclerc, DAMS                      

10. Richard Verschoor, Van Amersfoort  

…                 

12. Roman Staněk, Trident 

18. Roy Nissany, PHM Racing by Charouz           

neklasifikován: Brad Benavides, PHM Racing by Charouz

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama