Sobota 24.02.2024

Sobota 24.02.2024

Sobota 24.02.2024

reklama

Závod F3 v Montmelo: Španělská fiesta!

Jezdec týmu Campos, Josep „Pepe“ Martin udělal doma u Barcelony vše správně a z pole-position si dojel pro neohrožený triumf v závodě F3. V boxech tekly španělské slzy štěstí. Gratulovat přišel i velký Fernando Alonso a druhý Španel Mari Boya skončil 6. Spokojenější mohli být i u PHM Racingu by Charouz, pro který Němka Flörschová dojela mezi top20.

Domácí pole-setter Josep Marti ve voze domácího týmu Campos možná přilákal na  tribuny v neděli ráno o pár španělských diváků víc. Radost jim ovšem chtěli zkazit Brit Taylor Barnard, Argentinec Franco Colapinto, Švéd Dino Beganovic, Estonec Paul Aron a Brazilec Gabriel Bortoleto, čekající na zaváhání lokálního matadora bezprostředně za ním. Marti své fandy ovšem nezklamal a udržel po startu první místo před agresivním Barnardem (Jenzer), Colapintem (Van Amersfoort), Beganovicem (Trident) a Bortoletem (Trident). Sohie Flörschová držela coby nejrychlejší z Charouzovy trojice po prvním kole 23. místo.

Absolutní nicotnost (mimo ideální stopy stojící Browning), pro kterou se pohotově neutralizovalo, poté zničila následujícíh 5 kol (pětinu závodu!). Re-start pořadí bodovaných míst sice nezměnil, v 10. a 11. kole ovšem ztratil Barnard vůči Colapintovi a Beganovicovi dvě místa. Na opačném konci pole dokázala Flörschová předjet Villagomeze a později i Smitha, čímž se k polovině závodu posunula na 21. pozici.

Zbytek závodu si Marti držel Colapinta šikovně „od těla“ – čti mimo DRS-okna – a zaslouženě vyhrál. Jezdci za nimi měli podobně velké odstupy. Christian Mansell dojel týmu Campos také pro body, zatímco se Angličan Barnard nakonec propadl až na 9. pozici. Jeho týmový kolega od Jenzera a z kádru Paula Müllera, Rus Nikita Bedrin skončil 11.

Flörschová dojela díky odpadnutí Saucyho 20., s kolegou Wisnickim v závětří. Tento výsledek tedy může PHM Racing by Charouz hodnotit jako malý krok správným směrem.

Formule 3 pojede znovu o body začátkem července v rakouském Spielbergu.

Výsledek závodu F3 v Barceloně:

1. Josep Marti, Campos                 

2. Franco Colapinto, MP               

3. Dino Beganovic, Prema

4. Gabriel Bortoleto, Trident            

5. Paul Aron, Prema                    

6. Mari Boya, MP         

7. Sebastian Montoya, Hitech        

8. Zak O´Sullivan, Prema                         

9.  Taylor Barnard, Jenzer

10. Christian Mansell, Campos

20.  Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz

21. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz      

24. Roberto Faria, PHM Racing by Charouz

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama