Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Legenda slaví narozeniny: Fittipaldi je stále v kondici!

Dvojnásobný mistr světa F1, držitel dvou titulů v sérii CART a v závodě Indianapolis 500 a celá řada dalších úspěchů rámuje obdivuhodnou kariéru Emersona Fitttipaldiho. Brazilský sympaťák právě dnes slaví 76 narozeniny. Kdo by však čekal dědu v papučích, nemohl by být dále od pravdy.

Příjmení Fittipaldi je synonymem pro závodění. Měli k němu blízko už jeho rodiče, jezdil jeho bratr Wilson, tatínek byl také motoristický novinář. Když bylo Emersonovi pět let, otec ho vzal na okruh v Interlagosu a malý Emerson měl jasno – budu závodníkem! Štafetu teď přebírá jeho syn Emmo, ale samozřejmě i vnuci Pietro a Enzo. První jmenovaný v roce 2017 vyhrál šampionát Formula Renault 3.5 v barvách Charouz Racing System a za stáj Haas už absolvoval dva starty v F1. Enzo si zase zapsal úspěchy v šampionátech F3 a F2, když bojoval také za český tým ze Žebráku. 

Emerson samozřejmě své vnuky podporuje, často je hostem v Praze. Nedávno také účinkoval ve filmu Tomáše Magnuska Stáří není pro sraby. I v tomto snímku zazněla slavná věta „jezdíš jako Fittipaldi“, kterou Emerson slýchá nejen v České republice, ale i v jiných státech. Tento muž je zkrátka ztělesněním rychlosti, ale také profesionality a lásky k motoristickému sportu. Přejeme mu vše nejlepší nejen k dnešním narozeninám, ale ještě do dalších minimálně třicet let!

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Jílková šestá v závodě Prototype Cupu Germany v Oscherslebenu

Německý ADAC-Pohár-Prototypů absolvoval v Oscherslebenu druhý podnik sezony. Závody vyhráli posádky Tunjo/Apotheloz a XX. Gábina Jílková dokázala v sobotu dojet 6. Výsledek který mohla v neděli rozhodně zlepšit, její vůz ale – ležíc v čele – vypadl. Sobota: Hörr top

Group C Supercup v Hockenheimu: Nerovné soupeření

Projekt Group C Supercupu, za kterým stojí především dřívější výrobce prototypů Gebhardt se minulý rok prezentoval jako historický seriál s velkou perspektivou – nutno ovšem přiznat, že v Hockenheimu letos poněkud stagnoval. Ano, v poli byly k nalezení tři Gebhardty

reklama