Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Když čokoláda, tak od rodinné společnosti Hatex

Příběh čokolády začal před více než 3000 lety. První Evropané spatřili zázrak jménem kakaové boby v roce 1502. První loď s nákladem bobů přistála u břehů Španělska o 26 let později. My pro vás dovážíme čokoládu od roku 1994.

Společnost Hatex s.r.o. je výhradním dovozcem a distributorem prémiových čokolád světových značek. Víme, že čokoláda odpradávna patří k oslavám, a proto chceme významné chvíle dělat jedinečnými. Naším cílem je přinášet vám radost. Jsme rodinná firma, která spolupracuje s partnery napříč trhem.

Jsme Simply Delicious! Naše dobroty pohladí tělo i duši.

Toblerone

Čokoládu Toblerone, známého trojúhelníkového tvaru, vymyslel v roce 1908 jeden ze společníků a syn Jeana Toblera, zakladatele čokoládoven Fabrique de Chocolat Berne, Tobler & Cie, Theodor Tobler se svým bratrancem Emilem Baumannem, v pouhých 24 letech. Tvar čokolády znázorňuje vrcholky Alp a tato pochoutka se stala symbolem Švýcarska. Od doby výroby první mléčné varianty klasického podlouhlého tvaru s medem a mandlovým nugátem, rozšířila společnost sortiment o mnoho dalších příchutí a variant. Čokoláda Toblerone se stále drží na žebříčku nejprodávanějších čokolád na světě.

Daim

Tato oblíbená značka vznikla ve Švédsku a Norsku v roce 1953 a byla až do roku 2011 distribuována v rámci Evropy především v prodejnách IKEA. Mléčná čokoláda s křupavým máslovo-mandlovým karamelem je nyní prodávána v několika podobách a je mezi zákazníky stále velmi oblíbenou pochoutkou.

Mirabell

V roce 1890 zahájil v Salcburku cukrářský mistr Paul Fürst ruční výrobu malých kuliček obalených marcipánem a máčených v lahodné čokoládě. Tento produkt se stal brzy velice oblíbený a vešel ve známost jako Mozartkugeln.

Cadbury

Společnost Cadbury byla založena téměř před 200 lety ve Velké Británii. V roce 1824 otevřel John Cadbury obchod s potravinami. Mimo jiné prodával i kakao. Společnost je proslulá svou mléčnou čokoládou, výběrovou bonboniérou Creme Egg and Roses a mnoha dalšími cukrovinkami. 

Cote d’Or

Čokoláda Cote d’Or (z francouzštiny – Zlaté pobřeží) byla poprvé vyrobena v Belgii před více než 100 lety, a to s využitím kakaových zrn z Cote d’Or regionu. K přepravě kakaových bobů přes tropickou džungli i hory na pobřeží byli používáni sloni (proto znak slona), odtud následovala doprava lodí do belgické továrny. Zde se vyrábí oblíbená čokoláda dodnes podle tradičních původních receptur.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Jílková šestá v závodě Prototype Cupu Germany v Oscherslebenu

Německý ADAC-Pohár-Prototypů absolvoval v Oscherslebenu druhý podnik sezony. Závody vyhráli posádky Tunjo/Apotheloz a XX. Gábina Jílková dokázala v sobotu dojet 6. Výsledek který mohla v neděli rozhodně zlepšit, její vůz ale – ležíc v čele – vypadl. Sobota: Hörr top

Group C Supercup v Hockenheimu: Nerovné soupeření

Projekt Group C Supercupu, za kterým stojí především dřívější výrobce prototypů Gebhardt se minulý rok prezentoval jako historický seriál s velkou perspektivou – nutno ovšem přiznat, že v Hockenheimu letos poněkud stagnoval. Ano, v poli byly k nalezení tři Gebhardty

reklama