Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.  
Po penalizacích Lawsona a Iwasy připadla nedělní pole-positon jezdci, kterému se sobotní sprint vůbec nevyvedl: lídrovi celkového hodnocení Felipemu Drugovichovi ze stáje MP. Na Brazilcovo zaváhání čekali hned za ním Theo Pourchaire (ART), Jack Doohan (Virtuosi), Juri Vips (Hitech), „správný poleman“ Liam Lawson (Carlin) a spolehlivý Enzo Fittipaldi, naděje české stáje Charouz Racing Engineering.
K radosti soupeřů zůstali Lawson a Nissany hned před zahřívacím kolem stát, jejich úloha, polepšit si hned při startu tím byla zlehčena. Před velmi spoře obsazenými tribunami vyrazil Drugovich do 42 kol závodu velmi dobře. Pourchaire, Doohan a Vips se moudře bez strkanic zařadili za něj. Jen Enzo Fittipaldi ztratil jedno místo vůči sobotnímu vítězi Haugerovi. Bolukbasi ve druhém Charouzově voze se z prvního kola vrátil jako 16.
V úzkých ulicích Monaka se měla o změny pořadí postarat především taktika. Jako první ze špičkové skupiny měnil na super-měkké pneumatiky  v 10. kole Hauger, zatímco vepředu Drugovich lehce ujel Pourchairemu.  
Co je uvnitř každého kokpitu velkým dobrodružstvím, muselo nestranným fandům ovšem po dlouhé fáze podniku připadat, jako nezáživné kroužení městem. Na pořadí se totiž až do poloviny závodu nic nezměnilo. O zpestření se postaral teprve Safety Car, který se na trati objevil po lehké nehodě Cordeela. Všichni ihned zavítali do boxů k přezutí, přičemž se Vips posunul před Doohana. Doposud vyjeté odstupy zmizely a od 22. kola se opět jelo naplno. Ale ne na dlouho, protože se brzy poté po šarvátce Lawsona s Novalakem ve vlásende u U starého nádraží neutralizovalo znovu.  
V závěrečné třetině závodu zvýšil Pourchaire tlak na lídra. Už nenechal Drugoviche ujet a několikrát se nebezpečně „ukázal“ v jeho závětří. Brazilec již neměl rezervy, fyzicky vyčerpaný Francouz se ale neodhodlal k vážnénu útoku.  
Enzo Fittipaldi úspěšně hájil svou pozici před dlouholetým bývalým kolegou a kamarádem z Akademie Ferrari, Marcusem Armstrongem. Dojel za Vipsem a Doohanem výborný 5., přičemž jej od Australana před ním v cíli dělilo jen 0,5s. Brazilec je nyní na 7. pozici celkového hodnocení šampionátu. Výborný dojem, který Charouz Racing System v Monaku zanechal, potvrdil i Cem Bolukbasi. Jako 11. dojel jen těsně za bodovanými místy.
Výsledek nedělního závodu F2 v Monaku:
1. . Felipe Drugovich, MP                                 
2. Theo Pourchaire, ART                                
3. Juri Vips, Hitech          
4. Mick Doohan, Virtuosi 
5. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
6. Marcus Armstrong, Hitech
7. Dennis Hauger, Prema
8. Jehan Daruvala, Prema
9. Logan Sargeant, Carlin
10. Marino Sato, Trident

11. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama