Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Hauger vyhrál sprint F2 v Monaku, spokojenost u Charouz Racing System

Monacký sprint formule 2 nenabídl příliš mnoho předjíždění a Nor Dennis Hauger slavil vítězství stylu start-cíl. To ovšem neznamená, že by nevládlo napětí – zvláště, když Enzo Fittipaldi po celých 30 kol úspěšně hájil skvělou 4. pozici. 
FIA před lety rozhodla, že v sobotním sprintu obdaruje ty, kteří v páteční kvalifikaci selhali. A tak stál na v Monaku vele-důležité pole-position Jack Hughes (Van Amersfoort) – přesto, že zpravidla stačí jen na střed pole. Za ním číhal zatím tpodobně bledý Dennis Hauger (Prema), než se od druhé řady objevily skutečná esa letošní sezony jako Jehan Daruvala (také Prema) a Marcus Armstrong (Hitech). Také chlapec na 5. startovním místě si svou výbornou výchozí pozici vybudoval špičkovým výkonem v kvalifikaci: Charouzův Enzo Fittipladi. Druhý vůz Charouz Racing System s Cemem Bolukbasim v kokpitu stál na beznadějném 18. místě, podobně zle na tom byl nejrychlejší pátku, Liam Lawson na 10. pozici.
Na tribunách zůstalo po kvalifikaci F1 kolem 25% fandů a viděli, jak Hughes pod zataženou oblohou hned na startu vše zahodil: zůstal po puštění spojky prostě stát. Sprint do St. Devote tedy vyhrál Hauger a za ním se seřadili Daruvala, Armstong a – Fittipaldi! Bolukbasi udělal skok kupředu na 12. místo, mimo jiné i díky tomu, že se lídr celkového hodnocení Drugovich propadl na chvost pole.
Následoval známý „husí pochod“ příliš úzkými ulicemi knížectví, při kterém si Nor Hauger jaksi vzpoměl na svou formu z minulé sezony, kdy se stal šampionem F3. Sérií rychlých kol si držel Daruvalu s Armstrongem od krku, zatímco 6 sekund za nimi bránil Fittipaldi „zuby-nehty“ své 4. místo před dotírajícím Vipsem, Pourchairem, Doohanem a Lawsonem. Na této konstelaci se nic nezměnilo ani po 15 z 30 kol, ani po 25.
Do závěrečné fáze šel 19letý Hauger s náskokem 4 sekund na týmového kolegu a bravurně tuto šanci proměnil ve svůj první triumf ve formuli 2. Daruvala s Armstrongem jej doplnili na stupni vítězů a podtrhli tím své ambice v boji o titul. Nejdobrodružnější „večer v Mote Carlu“ prožil asi Enzo Fittipaldi. Junior Red Bullu, Juri Vips Charouzově jedničce totiž nedopřál ani sekundu oddechu, Brazilec si ale nedovolil nejmenší zaváhání a dojel českému týmu pro výborné 4. místo. Antonín Charouz s Bobem Vavříkem byli jistě spokojeni i s výkonem  své turecké dvojky: Také Bolukbasi pojal svůj první závod v Monaku bez chyby a klasifikoval se dobrý 12.   
Hlavní závod bude zítra v 9:50h opět znamenat realistickou naději na body pro Charouz Racing System. 
Výsledek sobotního sprintu F2 v Monaku:
1. Dennis Hauger, Prema
2. Jehan Daruvala, Prema
3. Marcus Armstrong, Hitech
4. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   
5. Juri Vips, Hitech
6. Theo Pourchaire, ART                                
7. Jack Doohan, Virtuosi
8. Liam Lawson, Carlin                                          
... 
12. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System 

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama