Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

reklama

Závody F2 v Barceloně: Enzo Fittipaldi dvakrát na bodech

Oba závody FIA-Formule 2 v Barceloně vyhrál Brazilec Drugovich. Jeho krajan a jednička Charouz Racing System také předvedl dva špičkové výkony – Enzo Fittipaldi  dojel jako 8. a 6. hned dvakrát pro body.
Sobota: Felipe Drugovich vítězí stylem start-cíl
Brazilec Felipe Drugovich, jehož kariéru doposud financuje výhradně otcova firma, předvedl ze 4. startovního místa výbornou reakci a dojel do první zatáčky první. Zkušený borec z týmu MP tuto pozici poté až do cíle nedal z ruky. Mnohé tedy hovoří ohledně otázky nového šampiona v jeho prospěch…
S ním se na stupni vítězů směli poprvé radovat Japonec Ayumu Iwasa (DAMS)  a Američan Logan Sargeant (Trident). Spokojenost mohla zavládnou i ve stáji Charouz Racing System, kde Enzo Fittipaldi spolehlivě zúročil solidní kvalifikační výsledek v osmé místo a tím si připsal bod. Druhý pilot české stáje Cem Bolukbasi dojel 18.
Výsledek sobotního závodu:
1. Felipe Drugovich, MP
2. Ayumu Iwasa, DAMS    
3. Logan Sargeant, Carlin 
4. Jehan Daruvala, Prema 
5. Theo Pourchaire, ART   
6. Jack Doohan, Virtuosi
7. Frederik Vesti, ART
8. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
 ...
18. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System   
Neděle: Kráčí Drugovich směrem titulu?
Poleman Jack Doohan si počínal trošku šikovněji, než Roman Staněk v předešlém závodě F3 a dokázal dotírající  konkurenci v pořadí Vesti, Vips a Sargeant udržet po první šikaně za sebou. Enzo Fittipaldi se moudře vyhnul všem strkanicím a držel po prvním kole 11. místo. 
O tři kola později náhle zpomalil Daruvala a Iwasa se mu nestačil vyhnout. Pro Charouzova Brazilce to znamenalo postup na bodovaná místa a také Bolukbasimu ve druhém Charouzově voze se úvodem vedlo – jezdil nyní na 12. pozici!
Fázi po následující neutralizaci využila většina pole k výměně pneumatik. Drugovich, Fittipaldi, Novalak a Armstrong ovšem zůstali na trati déle, než „hlavní vlna“.  Drugovich měnil až po 17 z 37 kol, což Fittipaldiho lichotivě vyneslo na čas na špičku hodnocení. Brazilce zavolal manažer Bob Vavřík do boxů až ve 23. kole a Fittipaldi se na trať vrátil jen jako 13. Otázkou ovšem bylo, do jaké míry závěrem vytěží z čerstvého obutí?
Na špičce zatím vrcholil souboj Doohan-Drugovich, ve keterém se 10 kol před koncem prosadil Brazilec. Jezdec nizozemské stáje MP vyhrál i druhý závod víkendu. Ve středu pole jezdil Fittipaldi rychleji, než lídr a postupoval slibně kupředu – taktika pozdní zastávky se vyplácela. 5 kol před cílem byl vnuk velkého Emersona Fittipaldiho již 9. a o kolo později za sebe posunul 8. Calana Willliamse. V dalším kole pro něj nebyl soupeřem ani Liam Lawson. O jeden okruh později za sebou nechal další „velké jméno“ a převzal Pourchairovu 6. pozici.   
Bolukbasi nedokázal ze slibného úvodu těžit a skončil jen 20.
Výsledek sobotního závodu:
1. Felipe Drugovich, MP
2. Jak Doohan, Virtuosi
3. Frederik Vesti, ART    
4. Logan Sargeant, Carlin 
5. Clement Novalak, MP 
6. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System
7. Marcus Armstrong, Hitech
8. Theo Pourchaire, ART
 ...

18. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama