Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Závody F3 v Barceloně: Roman Staněk patří do nejužšího kruhu kandidátů na titul

Zatímco si španělský jezdec Vidales na voze španělského týmu Campos dojel na španělské trati Montmelo pro vítěztsví ve sprintu, triumfoval v nedělním závodě Francouz Victor Martins. Roman Staněk v obou jízdách dobře bodoval a bude letos aktivně bojovat o prvenství v šampionátu. 
Sobotní sprint: Eldorádo domácích matadorů
Do sobotního sprintu se startuje prvních 12 kvalifikace v obráceném pořadí – a tohoto dárečku využil Španěl David Vidales perfektně. Na voze španělské stáje Campos slavil 20letý jezdec své první vítězství ve formuli 3. Při tom se musel dlouho bránit Jakovi Crawfordovi z USA, junior Red Bullu startující letos za Premu se ale nakonec spokojil s druhým místem před Colletem, Leclercem a Correou, kteří si rozdali hezký boj o třetí pozici.
Roman Staněk dojel pro body jako osmý, piloti Charouz Racing Systemu potvrdili i v závodě, že českému týmu dráha na jihovýchodě Španělska nesedí.
Výsledek sobotního sprintu:
1. David Vidales, Campos
2. Jak Crawford, Prema    
3. Caio Collet, MP 
4. Arthur Leclerc, Prema 
5. Juan Manuel Correa, ART   
6. Alexander Smoljar, MP
7. Kaylen Frederick, Hitech
8. Roman Staněk, Trident
 ...
20. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   
24. Francesco Pizzi, Charouz Racing System   
26. Laszlo Toth, Charouz Racing System    
Nedělní závod: Martins vše vyhrál již na startu  
Startovní pořadí do nedělního závodu bohudík pozbývá jakýchkoliv nesportovních zákroků nebo umělých machinací – a tak se směl Roman Staněk, coby nejrychlejší páteční kvalifikace, dle zásluhy postavit na pole-position. Mladý jezdec Tridentu vyrazil dobře a snažil se na dlouhém rozjezdu do první zatáčky hájit vnitřní, ale špinavou, stopu. Využil toho Victor Martins (ART), který na čisté vnější stopě brzdil později a posunul se do vedení. Třetí byl po prvním kole Isaack Hadjar před Alexandrem Smoljarem a Oliverem Bearmanem. 
Staněk nedokázal v průběhu dalších kol na lídra zaútočit – naopak: měl plné ruce práce s obranou druhé pozice před Hadjaren a Smoljarem. Dařilo se mu to relativně dobře, přičemž ho podpořily dvě neutralizace po nehodách ve středu pole. Přesto musel vynaložit všechen svůj talent, aby Francouze s Rusem udržel až do cíle za sebou – nikdy se jim nevzdálil o více, než 0,5s. Pro Romana jsou body za druhé místo výborným přírůstkem na kontě. Definitivně se tím zabydlel mezi favority na titul mistra. 
Z pohledu stáje Charouz Racing System stojí za pozastavení především dobrý výkon Zendeliho, který se dokázal posunout kupředu na 16. pozici.    
Výsledek nedělního závodu:
1. Victor Martins, ART
2. Roman Steněk, Trident
3. Isaack Hadjar, Hitech
4. Alexander Smoljar, MP
5. Oliver Bearman, Prema
6. Jak Crawford, Prema
7. Caio Collet, MP
8. Franco Colapinto, MP
...   
16. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   
18. Francesco Pizzi, Charouz Racing System   

24. Laszlo Toth, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama