Pátek 02.06.2023

Pátek 02.06.2023

Pátek 02.06.2023

reklama

Závody F3 v Barceloně: Roman Staněk patří do nejužšího kruhu kandidátů na titul

Zatímco si španělský jezdec Vidales na voze španělského týmu Campos dojel na španělské trati Montmelo pro vítěztsví ve sprintu, triumfoval v nedělním závodě Francouz Victor Martins. Roman Staněk v obou jízdách dobře bodoval a bude letos aktivně bojovat o prvenství v šampionátu. 
Sobotní sprint: Eldorádo domácích matadorů
Do sobotního sprintu se startuje prvních 12 kvalifikace v obráceném pořadí – a tohoto dárečku využil Španěl David Vidales perfektně. Na voze španělské stáje Campos slavil 20letý jezdec své první vítězství ve formuli 3. Při tom se musel dlouho bránit Jakovi Crawfordovi z USA, junior Red Bullu startující letos za Premu se ale nakonec spokojil s druhým místem před Colletem, Leclercem a Correou, kteří si rozdali hezký boj o třetí pozici.
Roman Staněk dojel pro body jako osmý, piloti Charouz Racing Systemu potvrdili i v závodě, že českému týmu dráha na jihovýchodě Španělska nesedí.
Výsledek sobotního sprintu:
1. David Vidales, Campos
2. Jak Crawford, Prema    
3. Caio Collet, MP 
4. Arthur Leclerc, Prema 
5. Juan Manuel Correa, ART   
6. Alexander Smoljar, MP
7. Kaylen Frederick, Hitech
8. Roman Staněk, Trident
 ...
20. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   
24. Francesco Pizzi, Charouz Racing System   
26. Laszlo Toth, Charouz Racing System    
Nedělní závod: Martins vše vyhrál již na startu  
Startovní pořadí do nedělního závodu bohudík pozbývá jakýchkoliv nesportovních zákroků nebo umělých machinací – a tak se směl Roman Staněk, coby nejrychlejší páteční kvalifikace, dle zásluhy postavit na pole-position. Mladý jezdec Tridentu vyrazil dobře a snažil se na dlouhém rozjezdu do první zatáčky hájit vnitřní, ale špinavou, stopu. Využil toho Victor Martins (ART), který na čisté vnější stopě brzdil později a posunul se do vedení. Třetí byl po prvním kole Isaack Hadjar před Alexandrem Smoljarem a Oliverem Bearmanem. 
Staněk nedokázal v průběhu dalších kol na lídra zaútočit – naopak: měl plné ruce práce s obranou druhé pozice před Hadjaren a Smoljarem. Dařilo se mu to relativně dobře, přičemž ho podpořily dvě neutralizace po nehodách ve středu pole. Přesto musel vynaložit všechen svůj talent, aby Francouze s Rusem udržel až do cíle za sebou – nikdy se jim nevzdálil o více, než 0,5s. Pro Romana jsou body za druhé místo výborným přírůstkem na kontě. Definitivně se tím zabydlel mezi favority na titul mistra. 
Z pohledu stáje Charouz Racing System stojí za pozastavení především dobrý výkon Zendeliho, který se dokázal posunout kupředu na 16. pozici.    
Výsledek nedělního závodu:
1. Victor Martins, ART
2. Roman Steněk, Trident
3. Isaack Hadjar, Hitech
4. Alexander Smoljar, MP
5. Oliver Bearman, Prema
6. Jak Crawford, Prema
7. Caio Collet, MP
8. Franco Colapinto, MP
...   
16. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   
18. Francesco Pizzi, Charouz Racing System   

24. Laszlo Toth, Charouz Racing System

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Frederik Vesti naprosto suverénním vítězem závodu F2 v Monaku

Dánský jezdec Frederik Vesti slavil z pole-position po naprosto suverénním výkonu v Monaku své druhé vítězství sezony. Roman Staněk přišel díky šťastné volbě taktiky a přerušení závodu nečekaně k bodům za 7. místo. PHM Racing by Charouz také spekuloval se

F3 v Monaku: Gabriele Mini slavil první vítězství

V nedělním ranním závodě Formule 3 slavil své první vítězství v této třídě junior Renaultu, Gabriele Mini z Palerma. PHM Racing by Charouz dovedl všechny tři vozy do cíle, ovšem mimo bodovaných míst.   Start hlavního závodu F3 stanovil pořadatel

Dán Frederik Vesti se prosadil v kvalifikaci F2 v Monaku

„Pole-position v Monaku znamená poloviční vítězství v závodě“ z téhle otřepané, ale pravdivé skutečnosti bude v neděli čerpat především Frederik Vesti ze stáje Prema. Oba piloti PHM Racingu by Charouz a i jediný Čech v poli, Roman Staněk po nevydařeném

Kvalifikace F3 v Monaku: Mini vytěžil maximum

Nejlepší výchozí pozici do nedělního závodu F3 ulicemi Monte Carla si v dnešní kvalifikaci připravil Ital Gabriele Mini. Jezdci PHM Racingu by Charouz se podobně prosadit nedokázali. Pořadatel v Monaku se snažil „odostřit“ nebezpečí související s 30 účastněnými vozy tím,

reklama