Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Kvalifikace F2 v Barceloně: Fittipaldi má dobrou výchozí pozici do závodů

Pole-position pro hlavní barcelonský závod F2 si s náskokem 23 setin na Juriho Vipse zajistil Jack Doohan. Enzo Fittipaldi z Charouz Racing Systemu  může z 11. startovní pozice oprávněně doufat v umístění na bodech.
V Barceloně absolvuje šampionát FIA Formule 2 již čtvrtý podnik sezony a na okruh u osady Montmelo přijel Francouz Theo Pourchaire s 2bodovým náskokem na Brazilce Felipa Drugoviche.
V poledním volném tréninku potvrdil Drugovich nejrychlejším časem své nároky, zatímco se Charouzův Enzo Fittipaldi na večerní kvalifinaci připarvil 11. a dvojka týmu, Turek Cem Bolukbasi po návratu z léčení 20. časem. 
O postavení na startu se jelo až v půl sedmé a tato „večerní“ session zprvu nejlépe sedla Jehanovi Daruvalovi. Jezdec Premy byl s dosaženým časem tak spokojen, že opustil kokpit dlouho před koncem kvalifikace. Stejně tak učinil jeho kolega Dennis Hauger, který byl 10 minut před koncem čtvrtý za Jackem Doohanem (Virtuosi) a Felipem Drugovichem. 
Jezdci Premy se ovšem přepočítali – jejich výkony nebyly zdaleka nepřekonatelné. Několik minut před koncem se na špičku tabulky posunul Doohan a i Frederik Vesti (ART) zajel rychleji, než Daruvala. Ve svém posledním pokusu se pak na druhé místo posunul Juri Vips (Hitech). Na Daruvalu tak nakonec zbylo jen 4. místo a Hauger „sklouzl“ až do anonymity 14. pozice. 
V neuvěřitelně vyrovnaném klání (prvního dělilo od 17. jen 0,9s!) si Enzo Fittipaldi zajistil relativně slibnou 11. startovní pozici – z té se dá beze všeho dobře bodvat. Druhý jezdec Charouz Racing Systemu Bolukbasi zajel pouze na poslední místo. 
Ani oba lídři celkové tabulky nepotvrdili na pozicích 10 (Drugovich) a 7 (Pourchaire) zdaleka své ambice.      
Výsledek kvalifikace F2 v Barceloně:
1. Jack Doohan, Virtuosi       1:28,612s
2. Juri Vips, Hitech                1:28,635s    
3. Frederik Vesti, ART           1:28,852s 
4. Jehan Daruvala, Prema     1:28,884s 
5. Logan Sargeant, Carlin      1:28,967s   
6. Ayumu Iwasa, DAMS         1:28,977s
...
11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   1:29,205s
21. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System 1:30,356s  
 
Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Barceloně: V zajetí dominance scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve Formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džeddě, Monte Carlu a včerejší Španělský sprint. Na podobné výsledky  Roman Staněk a tým PHM by

Závod F3 v Montmelo: Španělská fiesta!

Jezdec týmu Campos, Josep „Pepe“ Martin udělal doma u Barcelony vše správně a z pole-position si dojel pro neohrožený triumf v závodě F3. V boxech tekly španělské slzy štěstí. Gratulovat přišel i velký Fernando Alonso a druhý Španel Mari Boya

Sprint F2 v Barceloně: Vesti umí i na vodě

V sobotním sprintu F2 v Montmelo u Barcelony podtrhl Dán Frederik Vesti své ambice stát se mistrem. Týden po triumfu v Monaku jezdec Premy s přehledem vyhrál závod, který začal za deště. Mokro se nepostaralo o chaos, ve který doufali

reklama