Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Kvalifikace F2 v Barceloně: Fittipaldi má dobrou výchozí pozici do závodů

Pole-position pro hlavní barcelonský závod F2 si s náskokem 23 setin na Juriho Vipse zajistil Jack Doohan. Enzo Fittipaldi z Charouz Racing Systemu  může z 11. startovní pozice oprávněně doufat v umístění na bodech.
V Barceloně absolvuje šampionát FIA Formule 2 již čtvrtý podnik sezony a na okruh u osady Montmelo přijel Francouz Theo Pourchaire s 2bodovým náskokem na Brazilce Felipa Drugoviche.
V poledním volném tréninku potvrdil Drugovich nejrychlejším časem své nároky, zatímco se Charouzův Enzo Fittipaldi na večerní kvalifinaci připarvil 11. a dvojka týmu, Turek Cem Bolukbasi po návratu z léčení 20. časem. 
O postavení na startu se jelo až v půl sedmé a tato „večerní“ session zprvu nejlépe sedla Jehanovi Daruvalovi. Jezdec Premy byl s dosaženým časem tak spokojen, že opustil kokpit dlouho před koncem kvalifikace. Stejně tak učinil jeho kolega Dennis Hauger, který byl 10 minut před koncem čtvrtý za Jackem Doohanem (Virtuosi) a Felipem Drugovichem. 
Jezdci Premy se ovšem přepočítali – jejich výkony nebyly zdaleka nepřekonatelné. Několik minut před koncem se na špičku tabulky posunul Doohan a i Frederik Vesti (ART) zajel rychleji, než Daruvala. Ve svém posledním pokusu se pak na druhé místo posunul Juri Vips (Hitech). Na Daruvalu tak nakonec zbylo jen 4. místo a Hauger „sklouzl“ až do anonymity 14. pozice. 
V neuvěřitelně vyrovnaném klání (prvního dělilo od 17. jen 0,9s!) si Enzo Fittipaldi zajistil relativně slibnou 11. startovní pozici – z té se dá beze všeho dobře bodvat. Druhý jezdec Charouz Racing Systemu Bolukbasi zajel pouze na poslední místo. 
Ani oba lídři celkové tabulky nepotvrdili na pozicích 10 (Drugovich) a 7 (Pourchaire) zdaleka své ambice.      
Výsledek kvalifikace F2 v Barceloně:
1. Jack Doohan, Virtuosi       1:28,612s
2. Juri Vips, Hitech                1:28,635s    
3. Frederik Vesti, ART           1:28,852s 
4. Jehan Daruvala, Prema     1:28,884s 
5. Logan Sargeant, Carlin      1:28,967s   
6. Ayumu Iwasa, DAMS         1:28,977s
...
11. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System   1:29,205s
21. Cem Bolukbasi, Charouz Racing System 1:30,356s  
 
Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama