Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Kvalifikace F3 v Barceloně: Roman Staněk na pole-position

Po „nepřehledném“ startu do sezony 2022 se pole začíná nejpozději teď při třetím podniku roku „třídit“ a pro české fandy je jistě naprosto příjemným jevem, že mezi absolutní špičku F3 pravidelně patří pilot Tridentu, Roman Staněk. V Barceloně si vítěz Imoly zajistil první pozici kvalifikace. Jezdci Antonína Charouze na horní dvě třetiny pole nestačili.
Ve volném ranním tréninku Staněk opět potvrdil, že patří mezi favority 3. časem za Victorem Martinsem (ART) a Arthurem Leclercem (Prema). U Charouze slavil svůj návrat „ztracený syn“ Lirim Zendeli 21. časem, Francesco Pizzi stačil jen na 27. a Laszlo Toth na 29. pozici. 
Kvalifikační session doprovázelo odpolední vedro a nezájem místního publika. I za těchto povětrnostních podmínek trvalo relativně dlouho, než jezdci dostatečně zahřáli své pneumatiky a odvážili se na „ostré“ kolo. Zatímco se na špičce seřadili Caio Collet (MP), Franco Colapinto a Martins, pokazil Staněk svůj první pokus výletem do štěrku v pomalém infieldu. Nejlepší z Charouzovy trojice byl tentokrát Pizzi na 24. pozici, což pro španělský víkend českého týmu nezvěstovalo nic dobrého.
Po krátkém doladění vozů v boxech se pole vrátilo na trať. Colettův čas byl brzy překonán Bearmanem, pak Smoljarem, Leclercem a Martinsem. Staňkovo snažení stačilo na 10. čas.
Novotou barcelonského pátku bylo, že si jezdci troufli i na třetí sérii pokusů o zlepšení. Rozhodnutí o postavení na startu tedy mělo padnout až v závěrečných sekundách. Zvláště Staněk tuto příležitost výborně využil a posunul se senzačně kupředu na pole-position! 
Výsledek kvalifikace F3 v Barceloně:
1. Roman Staněk, Trident       1:33,516s
2. Victor Martins, ART         1:33,568s    
3. Alexander Smoljar, MP       1:33,613s 
4. Isaack Hadjar, Hitech         1:33,726s 
5. Arthur Leclerc, Prema       1:33,731s   
6. Oliver Bearman, Prema       1:33,747s
... 
22. Lirim Zendeli, Charouz Racing System   1:34,686s
29. Francesco Pizzi, Charouz Racing System 1:35,549s  

30. Laszlo Toth, Charouz Racing System         1:35,575s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama