Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Imola, Monako, Nürburgring a další – tohle jsou největší historické motoristické akce roku 2021

Reakce téměř všech evropských lídrů na pandemii koronavirus znamenala roku 2020 pro nejeden historický motoristický podnik smrtelnou ránu. Politická situace se v tomto ohledu (zatím?) nezlepšila, proto překvapí, že všichni pořadatelé velkých setkání pamětníků již poměrně brzy zveřejnili svá data pro rok 2021.

Českým fandům lze vřele doporučit návštěvu následujících podniků, kde ještě mohou spatřit „opravdové vozy F1 a opravdové hrdiny, kteří je svého času krotili“, aniž by se při tom museli vydat na cestu kolem světa:

Giancarlo Minardi a jeho bratr přišli teprve nedávno na nápad, uspořádat v Imole jakousi firemní vzpomínku. Z tohoto setkání „Minardiho přátel“ se rychle vyvinulo „hromadné volné ježdění F1, F2 a prototypů“ po klasické trati v Emilii Romagni. Na tuto přehlídku historických vozů se chodí rok co rok spontánně podívat i mnoho velkých známých italských jezdců. Minardiové letos začínají již v polovině dubna, aby se vyhnuli termínu Grand Prix Monaco Historique.

Čímž bychom hned byli u pravděpodobně nejlepšího historického podniku na evropské pevnině. Monacký ACM chce pojmout sezonu 2021 jako náhradu za zrušený event roku 2020 a proto pořádá svou „Historique“ výjimečně o lichý letopočet koncem dubna.

Komu tohle ještě pořád nebylo dost, ten se po jednom víkendu oddychu může vydat do Hockenheimu, aby – jako každý rok – při Jim-Clark-Revivalu-Hockenheim-Historic vzpoměl památky velkého skotského šampiona. Při té příležitosti si může prohlédnout desítky závoďáků všech myslitelných epoch sportu a setkat se s (většinou domácí) prominencí kokpitu. Podobně zajímavý podnik pořádají o polovinu července u zámečku Solitude nedaleko Stuttgartu, kde se na stejnojmenné trati až do 60. let pravidelně konaly nemistrovské velké ceny F1 a motocyklů.

Hned týden po „Solitude“ zamíří fanda dějin sportu do štýrského Gröbmingu, kam novinář Helmut Zwickl tradičně pozve ohromne množství historických vozidel a mezinárodních osobností. Nezapomenutelné zážitky má připravené i klasický Nürburgring, kde svou anuální Oldtimer Grand Prix naplánovali na polovinu srpna. Pohled do minulosti zavodní historie lze roku 2021 (teoreticky) zakončit návštěvou klasického zavodu do vrchu, Rossfeldrennen nad bavorským letoviskem Berchtesgaden.

Terminy zajímavých historických podniků ve střední Evropě 2021:

11. duben – Minardi Days, Imola
25. duben – Monaco Grand Prix Historique, Monte Carlo
9. květen – Jim Clark Revival, Hockenheim
18. červenec – Solitude Revival
24. červenec – Ennstal Classic, Gröbming
15. srpen – Oldtimer Grand Prix, Nürburgring
26. září – Rossfeldrennen, Berchtesgaden  

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

V Bahrajnu měli fádní F1, v St. Petersburgu vzrušující IndyCary

O první březnový víkend neodstartoval do sezony 2023 pouze světový šampionát F1, ale i (dříve konkurenční) americký seriál IndyCar. Na 1,8 mil dlouhém polo-letištním, polo-městském okruhu ve floridském St. Petersburgu se s určitou podporou Štěstěny prosadil bývalý pilot F1 Marcus

Fittipaldi, Stuck a Wolf na návštěvě u Elvise v Alpách

Taková výletnická skupina se asi nesejde často: lidé, kteří ve slunečné polovině února následovali pozvánce rodiny Egger do jejího automobilového muzea „Oldtimer-Youngtimer-Sport-Movie Cars“ v Ötztalu totiž ztělesňovali dva tituly mistra světa F1, dvě vítězství v Indy 500, dvě vítězství v

Zemřel legendární týmový manažer a majitel David Price

Ve věku 75 let zemřel David Price – správný anglický gentleman, manažer a majitel závodních stájí, které přes čtyři desetiletí neodmyslitelně patřily na špičku mezinárodní scény motorsportu. Majitel organizace DPR slavil ohromné úspěchy s jezdci jako Nigel Mansell, Martin Brundle,

Zemřel 54násobný účastník GP-F1 Philippe Streiff

Krátce před Vánoci zastihla svět motorsportu další smutná zpráva: zemřel 67letý Francouz Philippe Streiff, jezdec F1, který musel od své těžké nehody roku 1989 v Riu žít v invalidním vozíku. Ne zcela naplněná kariéra blonďatého dlouhána začínala velmi slibně. Roku 1981 získal

reklama