Pátek 24.03.2023

Pátek 24.03.2023

Pátek 24.03.2023

reklama

Delétraz i Piquet v Bahrajnu: Piloti Charouz Racing System touží po bodech

Poslední dva díly skládanky zbývá složit v letošní sezóně seriálu FIA Formule 2. A také rozluštit tajenku, kdo se bude moci pochlubit titulem šampióna. Zatím k němu má nejblíže Mick Schumacher. Rozhodne se v Bahrajnu, kde jsou samozřejmě také oba piloti české stáje Charouz Racing System. Louis Delétraz i Pedro Piquet už se moc těší, až proženou své monoposty po okruhu Sakhir.

Jezdci formule 2 měli nezvykle dlouhou pauzu, vždyť v Soči se jelo na konci září! Zatímco šampionát Formule 3 tam ukončil sezónu, „dvojka“ má své finále teprve před sebou. Oba poslední podniky se odjedou v Bahrajnu. „Konečně závodní víkend. Těšil jsem se,“ usmíval se spokojeně Pedro Piquet, který má zatím na kontě pouhé dva bodíky. To ale ani zdaleka neodpovídá jeho potenciálu. Brazilec měl několikrát velkou smůlu, jinak mohlo být jeho bodové konto mnohem bohatší.

To jeho týmový parťák Louis Delétraz ještě zabojuje v konečném pořadí o elitní pětku. Není to sc-fi, na druhou stranu to nebude mít jednoduché. Na zatím pátého Schwartzmana ztrácí osmnáct bodů. Švýcar si moc dobře uvědomuje, že opět bude záležet na kvalifikaci. Právě ta bude odrazovým můstkem k úspěšnému či nepovedenému víkendu. Příležitostí na reparát už moc není. Čtyři poslední závody a Delétraz aspol. pro letošní rok s formulí 2 končí.

Mezi týmy Charouz Racing System zatím drží velmi pěknou šestou příčku. Ovšem spíš než skok kupředu to vypadá na obranu stávajících pozic. MP Motorsport totiž ztrácí pouhé tři bodíky. „Uděláme vše proto, abychom šesté místo udrželi. Být ve středu tak vyrovnaného pole je dobré,“ potvrdil plány majitel týmu ze Žebráku Antonín Charouz.

U všeho podstatného můžete být i vy. První závod vysílá živě stanice Sport 1 od 10 hodin. Nedělní sprint je pak na programu stanice Sport 2 opět v přímém přenosu od 10.45.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama