Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

Delétraz i Piquet v Bahrajnu: Piloti Charouz Racing System touží po bodech

Poslední dva díly skládanky zbývá složit v letošní sezóně seriálu FIA Formule 2. A také rozluštit tajenku, kdo se bude moci pochlubit titulem šampióna. Zatím k němu má nejblíže Mick Schumacher. Rozhodne se v Bahrajnu, kde jsou samozřejmě také oba piloti české stáje Charouz Racing System. Louis Delétraz i Pedro Piquet už se moc těší, až proženou své monoposty po okruhu Sakhir.

Jezdci formule 2 měli nezvykle dlouhou pauzu, vždyť v Soči se jelo na konci září! Zatímco šampionát Formule 3 tam ukončil sezónu, „dvojka“ má své finále teprve před sebou. Oba poslední podniky se odjedou v Bahrajnu. „Konečně závodní víkend. Těšil jsem se,“ usmíval se spokojeně Pedro Piquet, který má zatím na kontě pouhé dva bodíky. To ale ani zdaleka neodpovídá jeho potenciálu. Brazilec měl několikrát velkou smůlu, jinak mohlo být jeho bodové konto mnohem bohatší.

To jeho týmový parťák Louis Delétraz ještě zabojuje v konečném pořadí o elitní pětku. Není to sc-fi, na druhou stranu to nebude mít jednoduché. Na zatím pátého Schwartzmana ztrácí osmnáct bodů. Švýcar si moc dobře uvědomuje, že opět bude záležet na kvalifikaci. Právě ta bude odrazovým můstkem k úspěšnému či nepovedenému víkendu. Příležitostí na reparát už moc není. Čtyři poslední závody a Delétraz aspol. pro letošní rok s formulí 2 končí.

Mezi týmy Charouz Racing System zatím drží velmi pěknou šestou příčku. Ovšem spíš než skok kupředu to vypadá na obranu stávajících pozic. MP Motorsport totiž ztrácí pouhé tři bodíky. „Uděláme vše proto, abychom šesté místo udrželi. Být ve středu tak vyrovnaného pole je dobré,“ potvrdil plány majitel týmu ze Žebráku Antonín Charouz.

U všeho podstatného můžete být i vy. První závod vysílá živě stanice Sport 1 od 10 hodin. Nedělní sprint je pak na programu stanice Sport 2 opět v přímém přenosu od 10.45.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama