Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Knopp dvakrát na bodech: Na Nürburgringu byl mladý Čech hodně vidět

Solidní závody má za sebou český mladík Josef Knopp. Hned dvakrát se totiž dostal na body, což je při jeho premiérové sezóně v seriálu ADAC Formel 4 slušný počin. Na Nürburgringu sehrál velkou roli déšť, i s těžkými podmínkami se však pilot růžového monopostu dokázal vypořádat.

Na většině území střední Evropy panuje počasí, že by ani „psa nevyhnal“. Nechce se vám nijak, natož za volant. Ideální lehnout si na gauč a pustit film. Profesionální sportovci však většinou mají smůlu, natož pak piloti rychlých monopostů. Pravda, závody jsou občas odložené, ale to už z nebe opravdu musejí padat „trakaře“. A to se na Nürburgringu nedělo, takže se odjely všechny tři závody čtvrtého podniku sezóny německé F4, byť viditelnost byla místy opravdu na hraně.

O to více je potěšitelné, že Josef Knopp ve své premiérové sezóně zvládl obtížné podmínky se ctí. A co víc, rozhodně nebyl jako nováček pouze do počtu, spíš právě naopak. Už v pátek devátým místem dokázal, že elitní desítka není pouze nedosažitelným snem a navázal tak na povedený poslední závod na Hockenheimu. V sobotu se sice nejprve musel spokojit až se třináctým místem, vše si ale vynahradil v posledním třetím závodě. Skvělou jízdou se totiž dokázal probojovat až na konečnou osmou příčku, na stupně vítězů mu přitom chyběly pouhé tři vteřiny.

Kdo ví, kam se dokáže posunout příště. Další závody německého šampionátu F4 se jedou 16. – 18. října na slavném Red Bull Ringu. Knopp má tedy relativně dost času srovnat si v hlavě, kde udělal chyby, poučit se z nich a v Rakousku být ještě silnější. Zatím mu tato „taktika“ vychází, zlepšuje se každým podnikem. A právě touha zlepšovat se a učit se z vlastních chyb z něj může udělat elitního závodníka.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama