Sobota 24.02.2024

Sobota 24.02.2024

Sobota 24.02.2024

reklama

Vládce Praga Areny dostal pochvalu od Fittipaldiho: „Děláte to tu fakt moc dobře!“

Maximální zážitek z jízdy a pořádnou dávku adrenalinu. To slibuje Praga Arena na svých webových stránkách. Mohli byste si říct, že je jeden z mnoha pokusů, jak nalákat nadšence na jízdu na motokárách. Tahle aréna se však v mnohém odlišuje. V první řadě to tu dělají fakt dobře a navíc si vysloužili pochvalu od samotné legendy motoristického sportu Emersona Fittipaldiho. A to už fakt něco znamená!

Praga Arena je jediná poloprofesionální hala v Evropě, protože zde mohou jako jediní používat motokáry se čtyřtaktním motorem, které se používají i na velkých závodech. Navíc je venkovní hala propojena s vnitřní, k dispozici je speciální závodní asfalt a trať se mění každé tři měsíce. Tohle opravdu jen tak někde nenajdete. V roce 2013 vznikl na ploše 17 000 metrech čtverečních areál, kde je i motokárová hala a Česká republika má být právem na co pyšná. Za vším stojí bývalý závodník Luboš Tenkl. Jeho zkušenosti a kontakty odstartovaly projekt, který dnes obdivují i motoristické legendy.

Zřejmě tou největší, která se o Praga Areně vyjádřila pochvalně, byl nedávno dvojnásobný mistr světa F1 Emerson Fittipaldi. Jeho syn Emmo se také zúčastnil jednoho závodu Yenkee Cupu a byl absolutně nejrychlejší. „Máte to tu opravdu pěkné. Viděl jsem spoustu hal po celém světě, ale tahle je jedinečná. Vždycky se sem budu rád vracet,“ nešetřil chválou slavný Brazilec, jehož syn Emmo je členem Sauber F1 academy, na motokárách aktivně závodí a sbírá úspěchy po celém světě. Mimochodem, Fittipaldi si pochvaloval nejen to, co dělá autoklub ČR a čeští nadšenci pro mladé jezdce, ale i místní kuchyni, která je vyhlášená široko daleko.  Pro Luboše Tenkla a jeho tým to muselo být hodně sladké. „Taková slova vždycky potěší. Snažíme se dělat pro lidi maximum a je vidět, že nám to asi jde. Pro mě bylo velkou odměnou, že taková legenda, jako je pan Fittipaldi, nás navštívil. Přiznám se, že jsem se dojetím rozbrečel,“ usmíval se skromně. Pokud stále ještě nevěříte, vyrazte do areálu v Horních Počernicích a vyzkoušejte si dráhu na vlastní kůži. A máte-li děti, zkuste Yenkee Cup, je pro ně jako dělaný. Více informací najdete na stránkách Praga Areny zde: https://pragaarena.cz/cs/.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama