Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

reklama

F2 poprvé v Muggelu: Delétraz i Piquet jdou do neznáma

Poprvé v historii se šampionát FIA-F2 podívá na trať v Mugellu. I proto bude devátý podnik seriálu obzvlášť zajímavý. Samozřejmě u toho budou i jezdci české stáje Charouz Racing System, kteří se těší na novou výzvu. Po Monze tak italské dobrodružství pokračuje a fanoušci se mají na co těšit o to víc, že se premiérově v této sezóně někteří z nich dostanou i na tribuny.

Závodní okruh v Toskánsku je využíván spíše motorkami, než závodními vozy. A už vůbec ne formulemi. I proto je většina je většina pilotů velmi zvědavá, co se vlastně bude dít. „Trať vypadá velmi pěkně. Jsem nadšený, že zde budu moci závodit,“ usmíval se Pedro Piquet. Brazilský sympaťák má formu, je rychlý, ale stále se to úplně nedaří potvrdit i na trati. Znovu bude hodně záležet na kvalifikaci, která je alfou a omegou celého víkendu. A také na hospodaření s pneumatikami, což je pro Pedra coby nováčka stále ještě tak trochu alchymie. Přesto se každým dalším závodem učí novým věcem a stává se z něj opravdu komplexní jezdec.

To jeho týmový parťák má jiné starosti. Chtěl by se dostat v konečném pořadí alespoň do elitní pětky šampionátu. Na tu teď z osmého místa ztrácí třiadvacet bodů. Takže nic neřešitelného, stačí jeden povedený víkend a je „vymalováno“. Z Monzy sice přijel lehce zklamaný, protože chtěl více než osmé místo z hlavního závodu a pátou příčku ze sprintu. O to větší má motivaci. „Trať v Mugellu vůbec neznám. Ale je to velká výzva,“ hlásil odhodlaně rodák z Ženevy. K posunu směrem kupředu mu jistě znovu pomohou týmoví mechanici. Už třikrát za sebou totiž měli Delétraz a Piquet vůbec nejrychlejší zastávky v boxech z celého startovního pole. O tom, jak taková zastávka vypadá, se můžete podívat ve videu. A také na to, že trénink je někdy dost složitý. Tím spíš, když chce jít manažer týmu příkladem, ale moc se mu nedaří.

U všeho podstatného můžete být i vy. Sobotní závod začíná v 16.45 a přímém přenosem ho vysílá stanice Sport 1. Nedělní sprint je pak živě na programu Sport 2 v plánu od 11. hodin.

Video ze zastávky v boxech zde:

Video z tréninku mechaniků zde:

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Zemřel Jean Pierre Jabouille, průkopník turbo-motorů ve Formuli 1

Ve čtvrtek, 2. února 2023 zemřel ve věku 80 let snad nejznámější z francouzské „gardy průkopníků turba“, technik a závodník Jean Pierre Jabouille. Dijon-Prenois prvního července roku 1979: 120 000 diváků se na jhovýchodě Francie právě stalo svědky jednoho z nejdramatičtějších

Zemřel 54násobný účastník GP-F1 Philippe Streiff

Krátce před Vánoci zastihla svět motorsportu další smutná zpráva: zemřel 67letý Francouz Philippe Streiff, jezdec F1, který musel od své těžké nehody roku 1989 v Riu žít v invalidním vozíku. Ne zcela naplněná kariéra blonďatého dlouhána začínala velmi slibně. Roku 1981 získal

reklama