Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

F3 v Silverstone: Fraga se Staňkem poskočili do středu pole

Sobotní závod FIA F3 na okruhu v Silverstone poznamenala kolize v samotném závěru, kvůli které se poslední kola dojížděla za safety car. Jezdci české stáje Charouz Racing System Igor Fraga a Roman Staněk z ní však dokázali vytěžit maximum a po nepovedené kvalifikaci se posunuli alespoň do středu startovního pole. Na body však tým stále čeká.

Start se na ploše bývalého letiště v Silverstone obešel bez větších kolizích, což se při třicetičlenném startovním poli vždy rovná malému zázraku. Vozy Charouz Racing Systemu se z prvního kola vrátily na pozicích 17 (Igor Fraga znovu vystartoval raketově), 24. byl Roman Staněk. Smůlu měl již před startem Charouzův třetí vůz s Davidem Schumacherem v kokpitu. Kvůli nevyřešené technické závadě musel vyjíždět z boxové uličky.

První polovina závodu byla velmi zajímavá, rychlá trať nabídla celou řadu pěkných soubojů. Právě ty ale nakonec druhý „poločas“ přetvořily v nepříliš dramatický závěr. Několik kolizí ve středu pole totiž znamenalo, že jezdce do cíle dovedl safety car. Liam Lawson tak své vítězství ani nemusel bránit…

Na druhou stranu pro někoho smůla znamenala alespoň náznak radosti pro české bravy. Na bouračkách vydělal Igor Fraga, který nakonec dojel na solidním patnáctém místě. Sedmnácté místo pak bral český talent Roman Staněk. Oba se tak mohou na nedělní sprint přeci jen těšit, vidina bodů není až tak nereálná. To se ovšem nedá říct o Davidu Schumacherovi, který skončil hluboko v poli poražených.

Do sprintu se třicítka pilotů vydá v neděli v 9:45 (sledovat můžete na stanici Sport2).   

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama