Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Kvalifikace F2 v Silverstone: Jezdci Charouz Racing System s vyhlídkou na body

Zatímco vítěz kvalifikace FIA F2 na okruhu v Silverstone je malou senzací, protože pole position Brazilce Drugovicche čekal málokdo, výsledek pilotů Charouz Racing System je tak nějak v normálu. Švýcar Louis Delétraz vyrazí do sobotního závodu z 10. místa, jeho brazilský kolega Pedro Piquet byl jen o desetinku pomalejší, což znamená 14. startovní místo.

Po dvou podnicích na rakouském Red Bull Ringu a zastávce na maďarském Hungaroringu zakotvila karavana Grand Prix na dva víkendy v anglickém Silverstone. Poprvé v historii se tedy stalo, že se ve Velké Británii jede o body až v srpnu. Piloti české stáje Charouz Racing by dobře známou trať mohli využít k dotažení na čelo, které jim pomalu ale jistě začíná unikat. Zejména jednička týmu Louis Delétraz musí vydatně zabodovat, aby mu neujel vlak v honbě za velkým předsezónním cílem, kterým je zisk titulu.

Ve volném pátečním tréninku se Delétraz uvedl 7. časem, přičemž na nejrychlejšího Yuki Tsunodu ztrácel 0,8s. Od ostatních jezdců před sebou ho ale dělila jen minimální ztráta. Optimismus pro večerní kvalifikaci tak byl na místě. Druhý Charouzův svěřenec, Brazilec Pedro Piquet se zatím ztrácel na 15. místě. I v jeho případě ovšem stačilo relativně malé zlepšení k velkému skoku kupředu.

Za optimálního počasí, ale před smutně vyprázdněnými tribunami, zajeli jezdci Antonína Charouze v úvodní části půl hodinové kvalifikace téměř téměř identické časy, což stačilo na 11. a 12. místo.

Osm minut před koncem se po výměně pneumatik opět vyrazilo naostro. Delétraz se svým prvním letmým kolem posunul na 5. Místo, bohužel ve finále jeho čas nestačil na lepší než desátou příčku. Jeho týmový kolega zajel o desetinku pomaleji, což znamenalo 14. čas. Sobotní hlavní závod začíná v 16.45 a pro oba piloty Charouz Racing System jsou body reálné.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama