Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

Kvalifikace F2 v Silverstone: Jezdci Charouz Racing System s vyhlídkou na body

Zatímco vítěz kvalifikace FIA F2 na okruhu v Silverstone je malou senzací, protože pole position Brazilce Drugovicche čekal málokdo, výsledek pilotů Charouz Racing System je tak nějak v normálu. Švýcar Louis Delétraz vyrazí do sobotního závodu z 10. místa, jeho brazilský kolega Pedro Piquet byl jen o desetinku pomalejší, což znamená 14. startovní místo.

Po dvou podnicích na rakouském Red Bull Ringu a zastávce na maďarském Hungaroringu zakotvila karavana Grand Prix na dva víkendy v anglickém Silverstone. Poprvé v historii se tedy stalo, že se ve Velké Británii jede o body až v srpnu. Piloti české stáje Charouz Racing by dobře známou trať mohli využít k dotažení na čelo, které jim pomalu ale jistě začíná unikat. Zejména jednička týmu Louis Delétraz musí vydatně zabodovat, aby mu neujel vlak v honbě za velkým předsezónním cílem, kterým je zisk titulu.

Ve volném pátečním tréninku se Delétraz uvedl 7. časem, přičemž na nejrychlejšího Yuki Tsunodu ztrácel 0,8s. Od ostatních jezdců před sebou ho ale dělila jen minimální ztráta. Optimismus pro večerní kvalifikaci tak byl na místě. Druhý Charouzův svěřenec, Brazilec Pedro Piquet se zatím ztrácel na 15. místě. I v jeho případě ovšem stačilo relativně malé zlepšení k velkému skoku kupředu.

Za optimálního počasí, ale před smutně vyprázdněnými tribunami, zajeli jezdci Antonína Charouze v úvodní části půl hodinové kvalifikace téměř téměř identické časy, což stačilo na 11. a 12. místo.

Osm minut před koncem se po výměně pneumatik opět vyrazilo naostro. Delétraz se svým prvním letmým kolem posunul na 5. Místo, bohužel ve finále jeho čas nestačil na lepší než desátou příčku. Jeho týmový kolega zajel o desetinku pomaleji, což znamenalo 14. čas. Sobotní hlavní závod začíná v 16.45 a pro oba piloty Charouz Racing System jsou body reálné.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama