Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

F3 v Silverstone: Kvalifikace je pro Charouz Racing System neřešitelný problém

I čtvrtá kvalifikace FIA F3 letošní sezony 2020 pilotům stáje Charouz Racing System nevyšla. Staněk, Fraga a Schumacher tedy znovu stojí před těžkým víkendem. Vypadá to, že nedělní hlavní závod i nedělní sprint pro ně budou pohou formalitou, k bodům je tuze daleko.

Úvodní tři podniky sezony FIA-Formule 3 roku 2020 českému týmu Charouz Racing System příliš nevyšly. Proto byli jeho jezdci David Schumacher, Igor Fraga a Roman Staněk pod vedením manažera Jamieho Dyie jistě rádi, že jim našlapaný „koronový kalendář“ již dva týdny po Budapešti poskytuje v anglickém Silverstone další příležitost ke zisku prvních letošních bodů.

A nezačalo to vůbec zle. Volný páteční trénink totiž naznačil, že by především Igor Fraga mohl konečně prolomit svou kvalifikační smůlu. Brazilec zajel 11. čas, o desetinku před Schumacherem (14.) a dalších 0,150 před Staňkem (19.). Bohužel zanedlouho se ukázalo, že prokletí jménem kvalifikace stále trvá.

Do session vyrazilo 30 vozů za krásného slunečna a anglické léto se nejvíce smálo na jezdce špičkové italské stáje Prema. Její piloti si po první sérii rychlých kol v pořadí Logan Sargeant, Oscar Piastri a Frederik Vesti si zajistili první tři místa časové tabulky. Charouz Racing System zatím nenašel recept, jak docílit na bývalém vojenském letišti špičkové časy. Fraga byl pouze 22., Schumacher se Staňkem následovali na pozicích 24 a 25. Tak tedy přezout na druhou sadu pneumatik a zkusit štěstí znovu!

Zajet v tak silném poli na pole-position ovšem není výhradně otázkou štěstí – sedět musí vše od nastavení vozu, přes dravost pilota až po správnou teplotu pneumatik. A tato kombinace byla nejvyváženější u monopostu stáje Prema s Loganem Sargeantem v kokpitu. Trio Anonína Charouze bylo bohužel horší i než jediná dívka v poli. Sophia Floersch zajela šesnáctý nejlepší čas. Mladičký Roman Staněk se sice prosadil vůči Fragovi a Schumacherovi v těsném vnitrotýmovém porovnání („české“ trio dělilo jen 0,107s). Ze startovní pozice 23 ovšem bude opět téměř nemožné dosáhnout v sobotu na body. Igor Fraga si zapsal 24. čas, David Schumacher skončil 27.

Do závodu vyrazí formule 3 v Silverstone v sobotu ve 10.25.     

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama