Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

F3 v Silverstone: Kvalifikace je pro Charouz Racing System neřešitelný problém

I čtvrtá kvalifikace FIA F3 letošní sezony 2020 pilotům stáje Charouz Racing System nevyšla. Staněk, Fraga a Schumacher tedy znovu stojí před těžkým víkendem. Vypadá to, že nedělní hlavní závod i nedělní sprint pro ně budou pohou formalitou, k bodům je tuze daleko.

Úvodní tři podniky sezony FIA-Formule 3 roku 2020 českému týmu Charouz Racing System příliš nevyšly. Proto byli jeho jezdci David Schumacher, Igor Fraga a Roman Staněk pod vedením manažera Jamieho Dyie jistě rádi, že jim našlapaný „koronový kalendář“ již dva týdny po Budapešti poskytuje v anglickém Silverstone další příležitost ke zisku prvních letošních bodů.

A nezačalo to vůbec zle. Volný páteční trénink totiž naznačil, že by především Igor Fraga mohl konečně prolomit svou kvalifikační smůlu. Brazilec zajel 11. čas, o desetinku před Schumacherem (14.) a dalších 0,150 před Staňkem (19.). Bohužel zanedlouho se ukázalo, že prokletí jménem kvalifikace stále trvá.

Do session vyrazilo 30 vozů za krásného slunečna a anglické léto se nejvíce smálo na jezdce špičkové italské stáje Prema. Její piloti si po první sérii rychlých kol v pořadí Logan Sargeant, Oscar Piastri a Frederik Vesti si zajistili první tři místa časové tabulky. Charouz Racing System zatím nenašel recept, jak docílit na bývalém vojenském letišti špičkové časy. Fraga byl pouze 22., Schumacher se Staňkem následovali na pozicích 24 a 25. Tak tedy přezout na druhou sadu pneumatik a zkusit štěstí znovu!

Zajet v tak silném poli na pole-position ovšem není výhradně otázkou štěstí – sedět musí vše od nastavení vozu, přes dravost pilota až po správnou teplotu pneumatik. A tato kombinace byla nejvyváženější u monopostu stáje Prema s Loganem Sargeantem v kokpitu. Trio Anonína Charouze bylo bohužel horší i než jediná dívka v poli. Sophia Floersch zajela šesnáctý nejlepší čas. Mladičký Roman Staněk se sice prosadil vůči Fragovi a Schumacherovi v těsném vnitrotýmovém porovnání („české“ trio dělilo jen 0,107s). Ze startovní pozice 23 ovšem bude opět téměř nemožné dosáhnout v sobotu na body. Igor Fraga si zapsal 24. čas, David Schumacher skončil 27.

Do závodu vyrazí formule 3 v Silverstone v sobotu ve 10.25.     

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama