Pátek 02.06.2023

Pátek 02.06.2023

Pátek 02.06.2023

reklama

Úspěch pro český tým ve F2: Delétraz jel na špici, Piquet zajel nejlepší závod sezóny


V sobotu měla trať v Silverstone pro fandy F2 v nabídce jeden z nejlepších závodů dějin této třídy. Pro českého fanouška bylo navíc skvělé vidět na špičce barvy Charouz Racing System. Louis Delétraz měl dlouho realistické vyhlídky na stupně vítězů, aby nakonec dojel šestý Pedro Piquet ve druhém českém voze ukázal svůj nejlepší výkon sezony a premiérový bod mu unikl jen velmi těsně.

Po páteční kvalifikaci znělo heslo pro duo Louis Delétraz a Pedro Piquet z týmu Charouz Racing System jasně – ze středu pole se postupně krůček po krůčku prokousávat kupředu. Oba to splnili na jedničku. Jen málo chybělo, aby byla podtržená a s hvězdičkou.

Po zhasnutí startovních světel se Švýcar prakticky okamžitě usadil mezi bodovanými na 9. pozici. Piquet se z prvního kola vrátil jako 15. Stratégové Charouz Racing System vsadili na taktiku brzké zastávky v boxech a oba piloti měnili pneumatiky již po šesti kolech – tedy 23 kol před cílem. A brzy nastala fáze, která byla pro českého fanouška balzámem na duši. Delétraz po trati doslova letěl a brzy se dotáhl do elitní čtyřky (když pomineme borce, kteří v té době ještě nebyli v boxech).

Švýcarský závodník si tentokrát rozvrhl životnost pneumatik na výbornou a byl schopen až do konce jet o „velké“ body. Chvíli si dokonce říkal o třetí místo, když šest kol před cílem předjel Micka Schumachera. Nakonec se sice neubránil ataku Zhouovi, Tsunodovi a z boxů startujícího Ilotta, přesto je šesté místo velmi dobrým výsledkem.

Trochu ve stínu týmového kolegy zůstal dobrý výkon druhého Charouzova vozu. Pedro Piquet skončil na solidním 11. místě, přičemž Jehana Daruvalo předjel doslova na cílové čáře a vůbec poprvé v sezóně jel na kolo rychleji než Delétraz. Přesto svůj první bodík „propásl“, byť za Matsushitou zaostal jen o 0,9s.

Nedělní sprint každopádně slibuje napínavou podívanou. Na stanici Sport2 začíná přímý přenos deset minut po jedenácté dopoledne.

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Frederik Vesti naprosto suverénním vítězem závodu F2 v Monaku

Dánský jezdec Frederik Vesti slavil z pole-position po naprosto suverénním výkonu v Monaku své druhé vítězství sezony. Roman Staněk přišel díky šťastné volbě taktiky a přerušení závodu nečekaně k bodům za 7. místo. PHM Racing by Charouz také spekuloval se

F3 v Monaku: Gabriele Mini slavil první vítězství

V nedělním ranním závodě Formule 3 slavil své první vítězství v této třídě junior Renaultu, Gabriele Mini z Palerma. PHM Racing by Charouz dovedl všechny tři vozy do cíle, ovšem mimo bodovaných míst.   Start hlavního závodu F3 stanovil pořadatel

Dán Frederik Vesti se prosadil v kvalifikaci F2 v Monaku

„Pole-position v Monaku znamená poloviční vítězství v závodě“ z téhle otřepané, ale pravdivé skutečnosti bude v neděli čerpat především Frederik Vesti ze stáje Prema. Oba piloti PHM Racingu by Charouz a i jediný Čech v poli, Roman Staněk po nevydařeném

Kvalifikace F3 v Monaku: Mini vytěžil maximum

Nejlepší výchozí pozici do nedělního závodu F3 ulicemi Monte Carla si v dnešní kvalifikaci připravil Ital Gabriele Mini. Jezdci PHM Racingu by Charouz se podobně prosadit nedokázali. Pořadatel v Monaku se snažil „odostřit“ nebezpečí související s 30 účastněnými vozy tím,

reklama