Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Sprint F3 na Hungaroringu: Co kdyby divoký „vítěz“ Viscaal navytlačil Charouzova jezdce Igora Fragu z dráhy?

V nedělním dešti na Hugaroringu se cítil nejlépe Nizozemec Bent Viscaal a projel cílem první. Za to, že z dráhy vyboxoval Charouzova jezdce Igora Fragu a za opuštění trati ovšem obdržel hned dvě časové penalizace. Z vítězsví se tedy mohl radovat zkušený Němec David Beckmann. Silné zlepšení oproti sobotě zaznamenal i další Charouzův jezdec David Schumacher. Němec úvodem slibně postupoval směrem bodovaných pozic, ve druhé části závodu ovšem musel povolit. Čech Roman Staněk udělal ze své zlé výchozí pozice alespoň 20. místo v cíli.  

O nedělní ráno prezentovalo maďarské dějiště šestého závodu FIA-F3 30 závodníkům povětrnostní podmínky, které znali z pátečních tréninků a kvalifikací: Lehce pršelo a pravděpodobnost sílejících srážek byla u 100%, což slibovalo zajímavý závod s větší příležitostí zlepšení pozic pro jezdce „z hloubi pole“. Na to spoléhali především piloti týmu Charouz Racing System, startující z míst 15 (Igor Fraga), 16 (David Schumacher) a 23 (Roman Staněk).

Nadmíru zkušený poleman David Beckham (Trident) předvedl na kluzkém povrchu výborný odpich a provedl špičku prvním kolem v pořadí Dennis Hauger (Hitech), Clement Novalak (Carlin), Logan Sargeant (Prema) a Richard Verschoor (MP).

Již začátkem druhého kola se na první místo ovšem prodral dobře naladěný norský junior Red Bullu, Dannis Hauger. Zatímco se David Schumacher katapultoval na 12. místo a Roman Staněk na pozici 19, ztratil Igor Fraga po „kontaktu“ s Nizozemcem Viscaalem (ten za to obdržel penalizaci 5 sekund) všechny šance a odstavil pochroumaný vůz v boxech.

Těsně před polovinou 22 kol závodu, právě, když se Beckmann znovu začal zesíleně tlačit na lídra Haugera, „parkoval“ Liam Lawson svůj vůz na konci rovinky a pole účastníků se mohlo „srazit“ za Safety Carem. Re-startu využil především Hauger a lehce se od Beckmanna odpoutal.

Za pozastavení ale stojí především „závěrečná forma“ obrýleného Benta Viscaala. 21letý pilot týmu MP letěl po Hungaroringu s odstupem ze všech nejrychleji a propracoval se na špičku závodu! Hovoříme o jezdci, se kterým úvodem bojoval Charouzův Igor Fraga…

Viscaal, který minulou sezony ve formuli 3 podobné „hrdinské kousky“ nepředvedl, si nemohl dovolit, aby polevil – měl přeci „na krku“ oněch 5 sekund pokuty. Sérií rekordních kol se mu i tento úkol podařilo spnit – nakonec mu ale všechna námaha přeci jen byla k ničemu: Za opuštění hranic dráhy na něj ředitelství uvalilo dalších trestných 5 sekund – a k tomu všechen jeho náskok 3 kola před cílem „vymizíkoval“ třetí výjezd Safety Caru: ve čtvrté zatáčce havarovali Malvestiti s Doohanem….

Maršálci reagovali nezájmem odklidit Italův demolovaný vůz a závod proto skončil nesportovně za Safety Carem. Beckmann tím přišel před Piastrim a Haugerem k „levnému“ triumfu. Za nimi bodovali Sargeant, Verschoor, sobotní vítěz Pourchaire, Smoljar a Fernandez. David Schumacher nemohl ve druhé části závodu pokračovat ve svém tahu kupředu a dojel 13., hned před jediným děvčetem v poli, Sophií Floerchovou. Roman Staněk skončil 20.

Šampionát pokračuje za dva týdny v anglickém Silverstone. 

Foto: Dutch Photo Agency
Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama