Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Charouz Racing System v Maďarsku: Skvělý Delétraz dojel 7., Piquet dlouho bojoval o elitní desítku

Na Hungaroringu to bylo v rámci prvního závodu Velké ceny Maďarska FIA F2 pořádné drama. Skvělé je, že se na parádním sportovním zážitku podíleli i jezdci Charouz Racing System. Louis Delétraz dojel pro body za sedmé místo i pro slibnou startovní pozici do nedělního sprintu. Pedro Piquet se dlouho držel na bodovaných místech, jeho pneumatiky ale byly v závěru v koncích. Český tým přesto předvedl jasně viditelný návrat ke konkurenceschopnosti.  

V sobotu odpoledne zůstalo východně od Budapešti sucho. Kdo si myslel, že to bude znamenat nudný závod, nemohl se více splést. Jezdci do toho od začátku šlapali na plné obrátky a o dramatické momenty nebyla nouze. Pedro Piquet s Louisem Delétrazem se hned usadili na pozicích těsně za top 10 – a z českého pohledu mělo být ještě lépe. Naštěstí pro české fanoušky se totiž piloti Charouz Racing System všem kolizím úspěšně vyhýbali a z nepřehledné úvodní fáze dokázali oba těžit, když se posunuli na bodovaná místa.

A to ještě nebylo zdaleka všechno. Piquet zajel nejrychlejší kolo dosavadní fáze závodu a vypadalo to, že se bude pouze řešit, kolik premiérových bodů získá. Bláznivému závodu plnému zvratů však ještě nebyl konec. Brazilec postupně odpadal a zaplatil krutou nováčkovskou daň. Pneumatiky mu do závěru nevydržely a Pedro dojel až čtrnáctý.

Naopak Delétraz o své další mistrovské body bojoval jako lev. Proti Mazepinovi, Daruvalovi a Drugovichovi, kteří měli – podobně jako vítězný Shwartzman – čerstvější obutí, ovšem v závěrečných okruzích neměl šanci. V posledních fázích závodu se mu však povedlo předjet nejen Zhoua, ale dokonce i Ilotta. Bylo z toho tedy skvělé sedmé místo! A co víc, do nedělního sprintu Švýcar vyrazí z první řady a bude moci navázat na stupně vítězů z úvodního podniku v Rakousku.

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama