Pondělí 27.06.2022

Pondělí 27.06.2022

Pondělí 27.06.2022

reklama

Charouz Racing System v Maďarsku: Skvělý Delétraz dojel 7., Piquet dlouho bojoval o elitní desítku

Na Hungaroringu to bylo v rámci prvního závodu Velké ceny Maďarska FIA F2 pořádné drama. Skvělé je, že se na parádním sportovním zážitku podíleli i jezdci Charouz Racing System. Louis Delétraz dojel pro body za sedmé místo i pro slibnou startovní pozici do nedělního sprintu. Pedro Piquet se dlouho držel na bodovaných místech, jeho pneumatiky ale byly v závěru v koncích. Český tým přesto předvedl jasně viditelný návrat ke konkurenceschopnosti.  

V sobotu odpoledne zůstalo východně od Budapešti sucho. Kdo si myslel, že to bude znamenat nudný závod, nemohl se více splést. Jezdci do toho od začátku šlapali na plné obrátky a o dramatické momenty nebyla nouze. Pedro Piquet s Louisem Delétrazem se hned usadili na pozicích těsně za top 10 – a z českého pohledu mělo být ještě lépe. Naštěstí pro české fanoušky se totiž piloti Charouz Racing System všem kolizím úspěšně vyhýbali a z nepřehledné úvodní fáze dokázali oba těžit, když se posunuli na bodovaná místa.

A to ještě nebylo zdaleka všechno. Piquet zajel nejrychlejší kolo dosavadní fáze závodu a vypadalo to, že se bude pouze řešit, kolik premiérových bodů získá. Bláznivému závodu plnému zvratů však ještě nebyl konec. Brazilec postupně odpadal a zaplatil krutou nováčkovskou daň. Pneumatiky mu do závěru nevydržely a Pedro dojel až čtrnáctý.

Naopak Delétraz o své další mistrovské body bojoval jako lev. Proti Mazepinovi, Daruvalovi a Drugovichovi, kteří měli – podobně jako vítězný Shwartzman – čerstvější obutí, ovšem v závěrečných okruzích neměl šanci. V posledních fázích závodu se mu však povedlo předjet nejen Zhoua, ale dokonce i Ilotta. Bylo z toho tedy skvělé sedmé místo! A co víc, do nedělního sprintu Švýcar vyrazí z první řady a bude moci navázat na stupně vítězů z úvodního podniku v Rakousku.

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama