Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Sobotní závod F3 v Maďarsku: Charouzova trojice obětí kvalifikační smůly

V sobotu na Hungaroringu nepršelo a za těchto „nových“ podmínek se dokázal velmi dominantním způsobem prosadit mlaďoučký Francouz Theo Pourchaire. Z jezdců Charouz Racing System si dobře vedl Igor Fraga, dojel patnáctý. Doplácel tak, stejně jako jeho kolegové David Schumacher a Roman Staněk, na nevydařenou kvalifikaci. Škoda, k bodům nebylo vůbec daleko.

Pro třicet účastníků FIA-F3 muselo být probuzení v sobotu ráno zcela novým zážitkem. Nepršelo! Jenže hned po několika desítkách metrů došlo k incidentu, do kterého se zamotali i Fraga se Staňkem, kteří se nezaviněně v první zatáčce lehce střetli. Na vzniklý chaos reagovalo ředitelství závodu tím, že na trať poslalo safety car. Za vodícím AMG-Mercedesem Bernda Maylandera se seřadili ti šťastní, kteří předešlou polízanici přestáli, David Schumacher držel šestnácté místo, Igor Fraga byl devatenáctý a Roman Staněk poskočil z chvostu gridu na 22. pozici.   

V pátém. kole se událo něco, co se ve formuli 3 často nevidí. Lawsonovi explodoval na rovince motor a zaneřádil kritickou brzdnou zónu první zatáčky olejem. Půl tuctu soupeřů uklouzlo (bez následků) do bezpečnostního pásma. Dráha byla na délce půl kilometru natolik zaolejována, že závod musel být přerušen. Po čtvrthodince úklidu se letmým stylem startovalo znovu. Mlaďoučký Francouz Pourchaire (je úřadujícím mistrem německé F4, kde jezdil za tým Antonína Charouze) neměl konkurenci a dojel si pro suverénní triumf.

Po re-startu se Fraga posunul kupředu na 15. místo, Schumacher ztratil chybou v předposlední zatáčce dvě pozice a Staněk byl 19. Brazilský jezdec stáje Charouz Racing System svou pozici nakonec udržel. Jednoho dne, až se mu konečně podaří kvalifikace, by body vzhledem k jeho rychlosti neměly být problém. David Schumacher skončil jen o 0,3s za týmovým kolegou, Roman Staněk skončil po dobrodružném závodě 23.

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama