Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Mokrá kvalifikace F2 i F3: Charouzovi Delétraz a Schumacher bodům na dohled

Letošní sezona formule 1 a jí přidružené šampionáty F2 a F3 zatím připomínají spíše jakési Rakousko-Uherské mistrovství. Po dvou podnicích ve Štýrsku se cirkus Grand Prix přesunul do Maďarska – a vzal s sebou i nálady počasí. Během poledního volného tréninku F2 pršelo tak, že si většina jezdců na trať ani netroufla. Kvalifikace F3 byla pro jistotu hned po pár minutách přerušena a odjela se až večer.

Mokro bylo i o odpoledne, během ostré F2 kvalifikace ale pochopitelně nikdo v boxech nezahálel. V zábavné bitvě o pole-position držel na čas první místo Charouzův pilot Louis Delétraz, nakonec vyrazí z dvanácté pozice. Ze třináctého místa odstartuje jeho parťák Pedro Piquet.

Všichni jezdci se ve strachu před temnými mraky nad Mogyoródem vydali na trať co nejrychleji. Povel zněl jasně – rychle zahřát pneumatiky a vypálit na trať za sílícího deště a co nejrychleji zajet špičkový čas! Mezi elitní desítkou se na dlouhý čas usadil i Charouzův Louis Delétraz, chvíli dokonce pořadí jezdců vedl.

Pršet nepřestalo, jezdci se ale dokázali kolo po kole lépe vyrovnat s danými podmínkami a k tomu široké válce jejich kol vyjely jakousi rychlejší stopu.  Těsně před koncem vyjelo pole s novým nastavením ještě jednou ven, Delétraz s Piquetem s úmyslem zlepšit své aktuální pozice 12 a 13. Proti tomu ovšem něco měl Jehan Daruvala: na časomíře ještě zbývaly 4 minuty, když se otočil do štěrku. Ředitelství závodu kvalifikaci přerušilo a po chvilce rozhodlo, že se dál nepojede. Nakonec z toho tedy byla dvanáctá příčka pro Delétraze, Pedro Piquet do sobotního závodu odstartuje jako třináctý. Nic není ztraceno, body jsou relativně blízko.

I když to tak nevypadalo, později večer se odjela i kvalifikace F3. Mezi třicítkou jezdců byli samozřejmě i nováčci Charouz Racing System. David Schumacher, Roman Staněk a Igor Fraga ukázali, že se snad konečně blýská na lepší časy. Německý závodník vyrazí do sobotního závodu ze šestnáctého místa, bodovaná desítka tak není bez šance. I brazilský pilot se z osmnácté příčky bude moci pokusit o malý zázrak. Český talent zřejmě neprožije dobrý víkend, z osmadvacátého místa bude bojovat spíše jen o čest.

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Barceloně: V zajetí dominance scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve Formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džeddě, Monte Carlu a včerejší Španělský sprint. Na podobné výsledky  Roman Staněk a tým PHM by

Závod F3 v Montmelo: Španělská fiesta!

Jezdec týmu Campos, Josep „Pepe“ Martin udělal doma u Barcelony vše správně a z pole-position si dojel pro neohrožený triumf v závodě F3. V boxech tekly španělské slzy štěstí. Gratulovat přišel i velký Fernando Alonso a druhý Španel Mari Boya

Sprint F2 v Barceloně: Vesti umí i na vodě

V sobotním sprintu F2 v Montmelo u Barcelony podtrhl Dán Frederik Vesti své ambice stát se mistrem. Týden po triumfu v Monaku jezdec Premy s přehledem vyhrál závod, který začal za deště. Mokro se nepostaralo o chaos, ve který doufali

reklama