Pátek 23.02.2024

Pátek 23.02.2024

Pátek 23.02.2024

reklama

Mokrá kvalifikace F2 i F3: Charouzovi Delétraz a Schumacher bodům na dohled

Letošní sezona formule 1 a jí přidružené šampionáty F2 a F3 zatím připomínají spíše jakési Rakousko-Uherské mistrovství. Po dvou podnicích ve Štýrsku se cirkus Grand Prix přesunul do Maďarska – a vzal s sebou i nálady počasí. Během poledního volného tréninku F2 pršelo tak, že si většina jezdců na trať ani netroufla. Kvalifikace F3 byla pro jistotu hned po pár minutách přerušena a odjela se až večer.

Mokro bylo i o odpoledne, během ostré F2 kvalifikace ale pochopitelně nikdo v boxech nezahálel. V zábavné bitvě o pole-position držel na čas první místo Charouzův pilot Louis Delétraz, nakonec vyrazí z dvanácté pozice. Ze třináctého místa odstartuje jeho parťák Pedro Piquet.

Všichni jezdci se ve strachu před temnými mraky nad Mogyoródem vydali na trať co nejrychleji. Povel zněl jasně – rychle zahřát pneumatiky a vypálit na trať za sílícího deště a co nejrychleji zajet špičkový čas! Mezi elitní desítkou se na dlouhý čas usadil i Charouzův Louis Delétraz, chvíli dokonce pořadí jezdců vedl.

Pršet nepřestalo, jezdci se ale dokázali kolo po kole lépe vyrovnat s danými podmínkami a k tomu široké válce jejich kol vyjely jakousi rychlejší stopu.  Těsně před koncem vyjelo pole s novým nastavením ještě jednou ven, Delétraz s Piquetem s úmyslem zlepšit své aktuální pozice 12 a 13. Proti tomu ovšem něco měl Jehan Daruvala: na časomíře ještě zbývaly 4 minuty, když se otočil do štěrku. Ředitelství závodu kvalifikaci přerušilo a po chvilce rozhodlo, že se dál nepojede. Nakonec z toho tedy byla dvanáctá příčka pro Delétraze, Pedro Piquet do sobotního závodu odstartuje jako třináctý. Nic není ztraceno, body jsou relativně blízko.

I když to tak nevypadalo, později večer se odjela i kvalifikace F3. Mezi třicítkou jezdců byli samozřejmě i nováčci Charouz Racing System. David Schumacher, Roman Staněk a Igor Fraga ukázali, že se snad konečně blýská na lepší časy. Německý závodník vyrazí do sobotního závodu ze šestnáctého místa, bodovaná desítka tak není bez šance. I brazilský pilot se z osmnácté příčky bude moci pokusit o malý zázrak. Český talent zřejmě neprožije dobrý víkend, z osmadvacátého místa bude bojovat spíše jen o čest.

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„Test“ unikátního Ferrari 212E Montagna z roku 1969

Relativně moderní monopost-F3 Dallara F388, do kterého jsem si sedl u stánku Autoluce, je představitelem malosériové výroby. Ve Varanu jich vyrobili pro sezonu 1988 kolem tří tuctů. Oproti tomu měl pan Kommerzialrat Egon Hofer s sebou v Imole exponát zcela

Test: V Imole jsme usedli do Dallary-Alfa Romeo F388 Formule 3

Před dvěma lety jsem směl „otestovat“ v rámci podniku Minardi Days v Imole dva vozy Formule 3 ze 70. let, připravené firmou Autoluce. Letos tento „sit-in-test“ tradičně pokračoval. Majitel firmy Daniele Ferrua nabídl podivnému testmanovi (vůz zkouší, aniž by se

F-Regional: Vyšla na Red Bull-Ringu hvězda Alessandra Giustiho?

Ve 13. a 14. závodu našlapaného šampionátu FIA Formula Regional se prosadili Brazilec Rafael Camara a Francouz Alessandro Giusti. V celkovém hodnocení má po Rakousku největší naděje na titul chráněnec Toto Wolffa, Andrea Kimi Antonelli. Sobota: Camara a Giusti ujeli

reklama