Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

Neděle 26.06.2022

reklama

Mokrá kvalifikace F2 i F3: Charouzovi Delétraz a Schumacher bodům na dohled

Letošní sezona formule 1 a jí přidružené šampionáty F2 a F3 zatím připomínají spíše jakési Rakousko-Uherské mistrovství. Po dvou podnicích ve Štýrsku se cirkus Grand Prix přesunul do Maďarska – a vzal s sebou i nálady počasí. Během poledního volného tréninku F2 pršelo tak, že si většina jezdců na trať ani netroufla. Kvalifikace F3 byla pro jistotu hned po pár minutách přerušena a odjela se až večer.

Mokro bylo i o odpoledne, během ostré F2 kvalifikace ale pochopitelně nikdo v boxech nezahálel. V zábavné bitvě o pole-position držel na čas první místo Charouzův pilot Louis Delétraz, nakonec vyrazí z dvanácté pozice. Ze třináctého místa odstartuje jeho parťák Pedro Piquet.

Všichni jezdci se ve strachu před temnými mraky nad Mogyoródem vydali na trať co nejrychleji. Povel zněl jasně – rychle zahřát pneumatiky a vypálit na trať za sílícího deště a co nejrychleji zajet špičkový čas! Mezi elitní desítkou se na dlouhý čas usadil i Charouzův Louis Delétraz, chvíli dokonce pořadí jezdců vedl.

Pršet nepřestalo, jezdci se ale dokázali kolo po kole lépe vyrovnat s danými podmínkami a k tomu široké válce jejich kol vyjely jakousi rychlejší stopu.  Těsně před koncem vyjelo pole s novým nastavením ještě jednou ven, Delétraz s Piquetem s úmyslem zlepšit své aktuální pozice 12 a 13. Proti tomu ovšem něco měl Jehan Daruvala: na časomíře ještě zbývaly 4 minuty, když se otočil do štěrku. Ředitelství závodu kvalifikaci přerušilo a po chvilce rozhodlo, že se dál nepojede. Nakonec z toho tedy byla dvanáctá příčka pro Delétraze, Pedro Piquet do sobotního závodu odstartuje jako třináctý. Nic není ztraceno, body jsou relativně blízko.

I když to tak nevypadalo, později večer se odjela i kvalifikace F3. Mezi třicítkou jezdců byli samozřejmě i nováčci Charouz Racing System. David Schumacher, Roman Staněk a Igor Fraga ukázali, že se snad konečně blýská na lepší časy. Německý závodník vyrazí do sobotního závodu ze šestnáctého místa, bodovaná desítka tak není bez šance. I brazilský pilot se z osmnácté příčky bude moci pokusit o malý zázrak. Český talent zřejmě neprožije dobrý víkend, z osmadvacátého místa bude bojovat spíše jen o čest.

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama