Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

reklama

Sprint F2 na Hungaroringu: Charouzův Delétraz zabodoval i v neděli

Před nedělním sprintem přišli startégové formule 2 společně s inženýry Pirelli na to, že bude (atypicky) výhodné, během závodu přezout na svěžejší sadu pneumatik. Jen tým Hitech Itala Luca Ghiotta riskoval dojet na původní sadě – a velmi těsně se vyplatilo. Charouz Racing System bral body i vedruhém maďarském závodě: Po sedmé pozici včera dojel Louis Delétraz tentokrát šestý.  

Na Hungaroringu sice ráno sprchlo, v dobu startu ale byla trať na ideální stopě suchá a tak všichni účastníci vsadili na bezprofilové slicky.

Jezdec Charouz Racing Systemu Lous Delétraz měl na gridu před sebou jen pilota UNI-Virtuosi, Calluma Ilotta a do první zatáčky dosprintoval po zhasnutí červených světel současně s Italem Lucou Ghiottem. Zatímco se Delétraz s Ghiottem půl kola přetahovali o druhé místo, mohl si Ilott vybudovat malý náskok. Po prvním kole znělo pořadí Ilott, Ghiotto, Delétraz, Mazepin, Ticktum, Schumacher a Shwartzman. Druhý Charouzův jezdec, Pedro Piquet držel 19. pozici.

Ilott poté popadl příležitost za pačesy a sérií nejrychlejších kol si vybudoval náskok 4 sekund.

Za zády Louise Delétraze se činil především Mick Schumacher. Předjel Mazepina a kolem třetiny závodu začal Švýcara v českém voze atakovat. V 10. kole se Němec dostal na třetí pozici a Delétraz se musel ihned začít bránit proti „ruské hrozbě“ v osobách Mazepina a Shwartzmana za ním. Bezúspěšně. Ve sledu dalších kol přišel o dvě pozice.

Po 13 ze 28 kol závodu proto znělo pořadí Ilott, Ghiotto, Schumacher, Mazepin, Shwartzman a Delétraz. Louisovy pneumatiky ale „měly definitivně dost“ a jako jeden z prvních zavítal do boxů pro svěží obutí. Také pneumatiky oststních špičkových borců ovšem rapidně ztrácely na kvalitě a tak se v boxech brzy objevili i Schumacher, lídr Ilott a Shwatzman. Rychlejší reakce stratégů Charouz Racing Systemu při tom vedla k tomu, že se Louis Delétraz znovu posunul před oba vozy Premy a pověsil se bezprostředně za Ilotta! Po svém stopu v boxech se „probudil“ i Pedro Piquet a zaznamenal nejrychlejší kolo danné fáze závodu.

Dojet na jediné sadě pneumatik riskovali na špičce jen Ghiotto s Alesim. 6 kol před cílem byl vůz Hitechu první před monopostem HWA, obřími kroky je ale doháněli Ilott s Delétrazem, Schumacherem, Shwarzmanem a Mazepinem.  O málo později si všichni podali Alesiho, přičemž se Schumacher posunul i před Delétraze na třetí místo. Švýcarská Charouzova jednička pak za sebou nedokázala udržet ani Rusy Shwartzmana s Mazepinem.

Ghiotto s Ilottem si připravili velké finále: Ital riskoval dále na vyždímaných pneumatikách a Angličan rychle ujídal z jeho náskoku. Dvě kola před koncem činil jeich odstup 8s, při vjezdu do posledního již jen 5s. Poker lídra Ghiotta a jeho týmu Hitech se nakonec vyplatil: Cílem projel o 0,4s před Ilottem! Mick Schumacher skončil před kolegou Shwartzmanem třetí, Mazepin před dobrým Delétrazem pátý. Pedro Piquet skončil na 15. pozici a Charouz Racing System si z Maďarska veze k dalšímu podniku v Silverstrone povzbudívá dvě umístění na bodech.   

Foto: Dutch Photo Agency
Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Německá ADAC-F4: Také v Zandvoortu udával tempo Antonelli

Účastníci německé ADAC-F4 se asi zhrozili, když jim svitlo, že se italský tým Prema bude pravidelně účastnit i jejich šampionátu. Podnik v nizozemském Zandvoortu se stal přehlídkou červeno-bílých vozů. „Muž F4 roku“ Andrea Kimi Antonelli kraluje nejen italskému šampionátu, brutálně udával

Kde je Baku…? Opravdová F1 přeci startovala ve Spielbergu!

Nic proti „napínavému“ procesí obou Red Bullů hybrido-bakelitové Grand Prix v Azerbajdžánu (čti „kolébce automobilismu“) – kdo ovšem chtěl minulý víkend vidět a slyšet „opravdové“ monoposty F1, ten vážil cestu k Austrian Historic ve Spielbergu. Jelo se tam o body šampionátu FIA

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

reklama