Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Velká cena Štýrska F2: Charouz Racing System poražen počasím

Nepovedená kvalifikace velela českému týmu Charouz Racing System jediné – riskovat. Ovšem ve Velké ceně Štýrska FIA F2 v tomto případě platilo, že risk nebývá vždycky zisk. Louis Delétraz i Pedro Piquet tak zůstali hluboko v poli poražených.

Kvůli neustávajícímu štýrskému dešti a posunuté kvalifkaci formule 1 se museli piloti doprovodného šampionátu formule 2 vypořádat se startem za mokra a šera až po půl šesté večer. Ještě před tím se o komickou vsuvku postaral Arťjom Markelov (HWA), když ke svým nevýrazným výkonům přidal další třešničku. Vyletět do štěrku při nájezdu na grid, to se jen tak nevidí.

Poprvé se startovní pole vydalo za safety carem, aby si jezdci obkroužili pět kol a pod červenými vlajkami se znovu vrátili do boxů. Ředitelství závodů si pak dávalo pořádně načas, než rozhodlo, že trať je vhodná k měření sil. Ještě, že do Rakouska kvůli pandemii koronaviru a bezpečnostním opatřením nedorazili žádní platící diváci. Na druhou stranu, kdo si počkal, přišel si na své.

Po deseti ze stanovených 36 kol byl Tsunoda beze změny v čele před Zhouem, Ilottem (oba UNI-Virtuosi), Aitkenem (Campos) a výborně naladěným Lungaardem (ART). To již měli Pedro Piquet a Louis Delétraz (Švýcar při tom ztratil čas zhasnutým motorem) svou povinnou výměnu pneumatik za sebou. Měla se tato odlišná taktika Charouz Racing Systemu vyplatit? Bohužel pro český tým ještě před poločasem závodu přestalo pršet. Risk se tedy tentokrát nevyplatil a ani jeden z pilotů prakticky neměl šanci prokousat se alespoň trochu dopředu. Nutno říct, že ambiciózní plán měl svoji logiku. Po nevydařené kvalifikaci to byla možná jediná šance, jak se závodem něco udělat. A taktika by možná i vyšla, kdyby zůstalo mokro.

Do cíle nakonec jako první dorazil skvěle jedoucí Robert Shwartzman před Juki Tsunodou. Bronzovou příčku před dotírajícím Mickem Schumacherem uhájil Guanyu Zhou. Sprint vystartuje se zítra v 11. hodin a sledovat ho můžete na stanici Sport2.    

Výsledek sobotního závodu F2 ve Spielbergu:

1. Robert Shwartzman, Prema                               
2. Juki Tsunoda, Carlin                                         
3. Guanyu Zhou, UNI Virtuosi                             
4. Mick Schumacher, Prema
5. Callum Ilott, UNI Virtuosi
6. Christian Lungaard, ART  
7. Marcus Armstrong, ART
8. Daniel Ticktum, DAMS
9. Jack Aitken, Carlin
10. Sean Gelael, DAMS                                            

18. Pedro Piquet, Charouz Racing System            
19. Louis Deletraz, Charouz Racing System

Foto: Durch Photo Agency
Text: Roman Klemm         

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama