Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

Dnes je 24. 1. 2022

reklama

Velká cena Štýrska F2: Charouz Racing System poražen počasím

Nepovedená kvalifikace velela českému týmu Charouz Racing System jediné – riskovat. Ovšem ve Velké ceně Štýrska FIA F2 v tomto případě platilo, že risk nebývá vždycky zisk. Louis Delétraz i Pedro Piquet tak zůstali hluboko v poli poražených.

Kvůli neustávajícímu štýrskému dešti a posunuté kvalifkaci formule 1 se museli piloti doprovodného šampionátu formule 2 vypořádat se startem za mokra a šera až po půl šesté večer. Ještě před tím se o komickou vsuvku postaral Arťjom Markelov (HWA), když ke svým nevýrazným výkonům přidal další třešničku. Vyletět do štěrku při nájezdu na grid, to se jen tak nevidí.

Poprvé se startovní pole vydalo za safety carem, aby si jezdci obkroužili pět kol a pod červenými vlajkami se znovu vrátili do boxů. Ředitelství závodů si pak dávalo pořádně načas, než rozhodlo, že trať je vhodná k měření sil. Ještě, že do Rakouska kvůli pandemii koronaviru a bezpečnostním opatřením nedorazili žádní platící diváci. Na druhou stranu, kdo si počkal, přišel si na své.

Po deseti ze stanovených 36 kol byl Tsunoda beze změny v čele před Zhouem, Ilottem (oba UNI-Virtuosi), Aitkenem (Campos) a výborně naladěným Lungaardem (ART). To již měli Pedro Piquet a Louis Delétraz (Švýcar při tom ztratil čas zhasnutým motorem) svou povinnou výměnu pneumatik za sebou. Měla se tato odlišná taktika Charouz Racing Systemu vyplatit? Bohužel pro český tým ještě před poločasem závodu přestalo pršet. Risk se tedy tentokrát nevyplatil a ani jeden z pilotů prakticky neměl šanci prokousat se alespoň trochu dopředu. Nutno říct, že ambiciózní plán měl svoji logiku. Po nevydařené kvalifikaci to byla možná jediná šance, jak se závodem něco udělat. A taktika by možná i vyšla, kdyby zůstalo mokro.

Do cíle nakonec jako první dorazil skvěle jedoucí Robert Shwartzman před Juki Tsunodou. Bronzovou příčku před dotírajícím Mickem Schumacherem uhájil Guanyu Zhou. Sprint vystartuje se zítra v 11. hodin a sledovat ho můžete na stanici Sport2.    

Výsledek sobotního závodu F2 ve Spielbergu:

1. Robert Shwartzman, Prema                               
2. Juki Tsunoda, Carlin                                         
3. Guanyu Zhou, UNI Virtuosi                             
4. Mick Schumacher, Prema
5. Callum Ilott, UNI Virtuosi
6. Christian Lungaard, ART  
7. Marcus Armstrong, ART
8. Daniel Ticktum, DAMS
9. Jack Aitken, Carlin
10. Sean Gelael, DAMS                                            

18. Pedro Piquet, Charouz Racing System            
19. Louis Deletraz, Charouz Racing System

Foto: Durch Photo Agency
Text: Roman Klemm         

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama