Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Zkrácený závod F3 ve Štýrsku: Charouzův Schumacher sahal po bodech, chybělo možná jen pár minut


Sobotní závod FIA-F3 neznamenal pro jezdce velký požitek. Obávaný déšť během závodu zesílil natolik, že ředitelství jízdu předčasně ukončilo. Příliš brzy pro pilota týmu Charouz Racing System, Davida Schumachera, který právě slibně postupoval kupředu a chvíli držel 11. pozici. Ze  svého prvního, i když jen „polovičního“ triumfu se mohl radovat Frederik Vesti startující pole position.

V sobotu dopoledne přivítala 30 jezdců mokrá dráha, nad kterou se mračila tmavá obloha, ze které se každou vteřinu mohla začít valit voda. Krátce před startem skutečně začalo kapat a vozy na špičce proto nazuly profilované pneumatiky. Piloti Charouz Racing Systemu startující až ze druhé poloviny pole si v extrémních podmínkách vůbec nevedli špatně. Nejlépe na tom byl od začátku David Schumacher, který se po prvním kole usadil na třináctém místě a reálně pokukoval po bodech. Roman Staněk jel šestnáctý, Igor Fraga pětadvacátý.

Vedoucí Vesti šikovně využíval skutečnosti, že byl prakticky jediným pilotem z celého startovního pole, který něco viděl. Soupeřům tak docela snadno ujel. Po osmi kolech ovšem ředitelství podniku opustila odvaha nechat piloty závodit (čemuž se nelze divit) a vyslalo na dráhu bez zjevného důvodu safety car. Ten po trati kroužil do jedenáctého kola, pak znovu do čela vystřelil Vesti. Podmínky se však nelepšily, spíš naopak.

A když Staněk s Fernandezem neudrželi své monoposty na trati, bylo po čtrnácti odjetých kole rozhodnuto – červené vlajky znamenaly konec závodu. Jaká to smůla pro Davida Schumachera, který jako 11. již „klepal na dveře“ bodovaných míst (nakonec skončil 12., protože když je závod ukončen červenou vlajkou, počítají se výsledky platné o kolo zpět). Němcovi z týmu Antonína Charouze tím o vlásek neunikl pouze první bod sezony, ale i nedělní pole position. Fraga byl hodnocen jako 26., Staněk na 17. místě.    

Výsledek sobotního závodu F3 Spielbergu:

 1. Frederik Vesti, Prema
 2. Lirim Zendeli, Trident
 3. David Beckmann, Trident
 4. Oscar Piastri, Prema
 5. Oliver Caldwell, Prema
 6. Logan Sargeant, Prema
 7. Richard Verschoor, MP                                                
 8. Liam Lawson, Hitech
 9. Theo Pourchaire, ART
 10. Jake hughes, HWA
 1. David Schumacher, Charouz Racing System
 2. Roman Staněk, Charouz Racing System
 3. Igor Fraga, Charouz Racing System

Foto: Dutch Photo Agency
Text: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama