Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Nepovedená kvalifikace: Jezdci Charouz Racing System neměli dobrý den

Co nejrychleji zapomenout, dobře se vyspat a zítra na trať vyrazit s čistou hlavou. To je zřejmě to nejlepší, co mohou jezdci Charouz Racing System udělat po nepovedené kvalifikaci. Ať v seriálu FIA F2, tak i ve FIA F3 zůstali piloti české stáje daleko za elitní desítkou. Netřeba však házet flintu do žita, až závody definitivně ukážou, jak se bude Velká cena Štýrska hodnotit.

Jen několik dní dělí oba úvodní podniky sezóny v Rakousku. Na Red Bull Ringu se, tentokrát v rámci Velké ceny Štýrska, rozehrály kvalifikační boje o co nejlepší výchozí pozici do sobotního závodu. Bohužel jezdcům Charouz Racing System se nedařilo. V rámci šampionátu Formule 2 byl přitom želízkem v ohni Louis Delétraz. Švýcar v zatím posledním závodě dokázal dojet druhý ve sprintu a byl evidentně dobře naladěn i na páteční kvalifikaci.

Realita ovšem vypadala poněkud jinak. Osmnácté místo rozhodně neodpovídá představám. „Louis se k nám připojil až ve čtvrtek, testoval LMP1 na Le Mans. Některým jezdcům chvíli trvá, než si zvyknout na jiné auto. Snad to bude v sobotu lepší,“ přeje si majitel české stáje Antonín Charouz. Jeho týmový kolega Pedro Piquet dojel jen o příčku před ním. Ani jeden tak nemá Velkou cenu Štýrska rozjetou dobře. Na druhou stranu až závod je tím, o kterém se mluví. Na kvalifikaci se brzy zapomene, pokud se dovezou body. Jak se bude pilotům dařit můžete sledovat i vy od 16.45 na Sport1.

Pokud jde o F3, české fanouška může těšit, že nejlepším pilotem týmu byl talentovaný Roman Staněk. Pohříchu šestnáctiletý mladíček si dojel až pro osmnáctý kvalifikační čas. „Roman doplatil na svoji nezkušenost. Nejprve mu rychlé kolo přerušila červená vlajka a potom se špatně dohodli s inženýrem, kdy zajet další kolo,“ vysvětloval Charouz. David Schumacher skončil dvaadvacátý, ale v parc ferme se mu doslova vzňalo auto a mechanici přes noc museli postavit nové, aby vůbec mohl na start. Igor Fraga dojel ještě o dvě místa za ním, ale zase měl smůlu na totožný technický problém, který ho provázel už v neděli. „Kdyby bylo všechno v pohodě, dojel by v první desítce,“ doplnil Charouz. I zde je tedy co napravovat. Jestli se to závodníkům povede můžete sledovat v sobotu od 10.20 na Sport1.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama