Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

Dnes je 29. 1. 2022

reklama

Ptáček junior se těší do Formule Renault Eurocup, pojede za R-ace GP

Jeden z největších talentů českého formulového sportu, Petr Ptáček junior, už se nemůže dočkat začátku sezóny serálu Formule Renault Eurocup. Kvůli celosvětové pandemii koronaviru si však na ostrý start bude muset ještě počkat. Tak, jako ve F1, byl začátek sezóny odložen.

Ptáček junior si může pochvalovat skutečnost, že se dostal do elitního týmu tohoto šampionátu. Francouzská stáj totiž v minulých dvou letech získala titul jak mezi jezdci, tak v vyhrála hodnocení týmů. Pódiová umístění jsou přesně to, po čem Petr touží. Sedmnáctiletý pilot se tak logicky těší, až začne sezóna, který by se měl skládat z deseti zastávek. 

Jako jezdec jsem hodně vyrostl
Pokud samozřejmě vedení soutěže nesáhne k redukci počtu závodů kvůli koronaviru. „Opravdu se nemohu dočkat, až to všechno vypukne. Mým cílem je celý šampionát vyhrát, udělám pro to maximum,“ slibuje odhodlaně. Zároveň si naplno uvědomuje, že to bude mít hodně složité. „Mám ale pocit, že autu dobře rozumím, a jako jezdec jsem za poslední rok hodně vyrostl. Cítím se připravený.”

Ptáček navíc do sezóny vstoupí s vědomím, že zajel skvěle v přípravě. Prestižní Toyota Racing Series na Novém Zélandu totiž dokončil na celkovém pátém místě. Jen tak mimochodem, šampionát vyhrál Igor Fraga, který letos pojede za českou stáj Charouz Racing System ve F3. „Bylo to velmi dobrá zkušenost a je skvělé, že jsem se takto mohl seznámit i s mým novým týmem. Může to být výhoda,“ uvědomuje si závodník. Formule Renault Eurocup by měla odstartovat 8. – 10. května na okruhu Silverstone ve Velké Británii, Petr se chystá na trénink a testování. „Doufám, že během oficiálních testů zajedeme hodně kol a s vozem vyzkoušíme vše, co bude možné. Získáme tak dost informací, které pak využijeme v ostrých závodech.“

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama