Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

reklama

Antonín Charouz: Báli jsme se koronaviru. Děkuji všem, kteří nám pomohli

Nová sezóna F1 byla odložena, samozřejmě se to týká i doprovodných soutěží F2 a F3, kde má své místo i česká stáj Charouz Racing System. Na začátku března však v Bahrajnu probíhaly testy. Tedy v době, když už v celém světě řádil nový typ koronaviru. 

Jak jste zvládali testy, už jste asi věděli, co se po celém světě děje?
Ano, je to pravda. Celé testování to dost ovlivnilo, vůbec jsme nevěděli, jestli se budeme moc vrátit zpět do České republiky. Měli jsme i černý scénář, že tam kluci budou muset zůstat. Musím říct, že se do Bahrajnu mechanikům příliš nechtělo. Vzhledem k tomu, že máme 95 procent týmu ze zahraničí, tak jsme počítali se vším možným. Báli jsme se, že budou uzemněna letadla, zavřená letiště apod.

Co tedy bylo v onom černém scénáři?
Krizovou variantou bylo, že v Bahrajnu koupíme autobus a pojedeme cca 14 dnu  zpátky. Naštěstí se to nestalo a povedlo se odletět. Všechny věci jsme tam ale nechali. Ovšem ještě se řešil jiný problém, jestli bude nebo nebude závod. Čekali jsme dlouho, vlastně až v pátek se rozhodlo, že se nepojede Austrálie, pak padl i Bahrajn. V Melbourne se tak stalo hlavně díky jezdcům, protože Hamilton, Räikkönen, a Vettel byli zásadně proti tomu, aby se jelo. Oni byli tím hlavním jazýčkem na vahách. Vedení F1 a F2 pak pochopilo, co všechno by se mohlo stát. My jsme museli pětkrát přebukovat letenky, nakonec jsme odletěli. Je ale pravdou, že rizikové pro nás byly už testy.

Chránili jste se nějak, měli jste třeba dezinfekční prostředky a další?
Před odletem jsem zašel za známým doktorem a ten mi doporučil, abychom si koupili roušky. Pomohla nám jedna firma, která je přivezla z Německa. Takže moc děkuji tomu pánovi. Vykoupili jsme i lékárnu a všichni kluci jsou dnes zdraví. A jelikož musí být dobře trénovaní, protože máme tuto sezónu těžší kola, tak jsme nakoupili i hodně vitamínů. Osvědčil se nám ImunoBran a Bioaktivní Influ Zinek, který všichni cucali. Všem mohu doporučit, klukům to i chutnalo, to byl takový bonus navíc. Hlavně jsme ale vše přestáli bez komplikací. Samozřejmě jsme měli i dezinfekční gely. Pomohl nám jeden pán z Ostravska, který byl velmi ochotný. Říkal, že mě zná z doby, kdy jsem závodil a že si sportovci mají pomáhat. Nakoupili jsme také na stránkách www.nanostribroplus.cz, hlavně mýdlo s nanostříbrem. To je skvělá věc, mám ho i teď v práci a všichni ho používají. 

Dá už se odhadnout ekonomický dopad na formuli?
Ještě to asi nikdo úplně neví. Ale zatím je plán, že se na konci sezóny dojede Bahrajn a Austrálie, a letní závody, tedy Španělsko, Holandsko a Monako v letní přestávce. Pro nás by to bylo skvělé, protože je vždy lepší mít závodní tempo, když je jedna akce za druhou. Máme teď dost času se připravit, potrénovat i po taktické stránce. Jezdci musí mít fyzičku. Uvidíme, jak se vyvinou omezení ze strany vlády, které samozřejmě naprosto respektuji. Každopádně jsem moc vděčný lidem, kteří nám pomohli.

Jak to teď bude s auty, ta v Bahrajnu  zůstala?
Ano, ale naštěstí nás někdo osvítil a všechno jsme zabalili tak, jako kdybychom jeli domu. Takže teď se do Bahrajnu, na rozdíl od mnoha jiných týmů, už nemusíme vracet. A asi se vše doveze až na další závody, zřejmě do Baku.

Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2: Japonec Ayumu Iwasa vyhrál sprint v Saúdské Arábii

Body za vítězství v sobotním sprintu bral na Corniche Circuitu v Džiddě junior Hondy, Ayumu Iwasa. Závěrem neutralizacemi bolestivě zkráceného závodu za sebou udržel silného juniora Renaultu, Victora Martinse. PHM Racing by Charouz přišel o první bod sezony jen o

F2: Theo Pourchaire potvrdil v Bahrajnu svou mistrovskou formu

Francouz Theo Pourchaire jasně vyhrál první nedělní závod F2 sezony 2023. Německo-česká organizace PHM Racing by Charouz po silném nedělním zlepšení formy na body jen těsně nedosáhla. Junior Sauberu, Theo Pourchaire se během páteční kvalifikace prosadil s ohromným náskokem. Pozorovatelé

Hlavní závod F3 v Bahrajnu patřil Brazilci Bortoletovi

Nedělní závod F3 vyhrál „na trati“ Ital Gabriele Mini. Díky jeho penalizaci se ovšem z plného počtu bodů mohl radovat Brazilec Gabriel Bortileto. Z tria vozů Antonína Charouze byla nejlepší Němka Flörschová – stačila ale jen na 21. místo. 30

reklama