Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

Dnes je 25. 1. 2022

reklama

F1 ruší další podniky: Nepojde se Holandsko, Španělsko ani Monako

Vzhledem k pokračující pandemii nového typu koronaviru a problémům, který COVID-19 na celém světě způsobil, se ruší další Velké ceny F1, zároveň samozřejmě i doprovodných soutěží F2 a F3, kde startuje česká stáj Charouz Racing System. Krok nutný a logický, epicentrum nákazy je nyní bohužel právě v Evropě.

Už dříve se zrušily závody v Austrálii, Bahrajnu, Číně a Vietnamu. Teď tedy na tento smutný seznam přibily Velké ceny Nizozemska, Španělska a závody na legendárním městském okruhu v Monte Carlu. Děje se tedy přesně ten scénář, o kterém jsme vás jako první informovali, že se nejspíš jako první pojede až v Baku a zbytek se odjede v letní přestávce (Bahrajn a Austrálie až po Spojených Arabských Emirátech). Ovšem má to jednu zásadní podmínku a to skutečnost, že v té době už bude pandemie koronaviru potlačena.  

Krok organizátorů Velkých cen je samozřejmě pochopitelný, jde především o bezpečnost a zdraví všech. Ať už jezdců, fanoušků, novinářů a vůbec všech lidí, kteří se kolem tohoto obrovského cirkusu točí. „Maximálně to chápeme a vnímáme to jako dobré rozhodnutí, zdraví všech je nade vše,“ potvrdil majitel Charouz Racing System, bývalý automobilový závodník, Antonín Charouz. Jeho jezdci se teď budou soustředit na trénink, ať už fyzický nebo mentální. A tratě budou trénovat alespoň na simulátorech. „Letní termíny nám vyhovují lépe. Vždycky je dobré, když nejsou mezi jednotlivými závody velké mezery a můžete se dostat do tempa. Snad se celá situace podaří brzy vyřešit. Hlavně, ať na sebe teď dávají všichni pozor a dodržují striktně nařízení vlády, sport bude zase důležitý až potom,“ doplnil Charouz.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Yas Marině: Charouzův nováček Verschoor 16. kvalifikace

Oscar Piastri z Austrálie zavěrem sezony šampionát FIA-Formule 2 naprosto dominuje. I na Yas Marina Circuitu byl nejrychlejší kvalifikace, což znamená jeho rekordní  pátou pole-position v neděli za sebou. Nový pilot Charouz Racing Systemu, 20letý Richard Verschoor zajel 16. čas, týmová dvojka

reklama