Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

Mr PlayStation se zabydluje v Praze: Fraga vyrazil na nákupy

Patří mezi nejtalentovanější závodníky, přitom jeho příběh se od story dnešních pilotů formule značně liší. Igor Fraga se narodil v Japonsku, žil v Brazílii a před pár týdny se přestěhoval do Prahy. Jeho kariéra nezačala na motokárách, ale ve virtuálním kokpitu. Dokázal vyhrát FIA Gran Turismo Nations Cup v esportech a dostal šanci na reálných okruzích. Využil ji, v letošní sezóně se představí v barvách české stáje Charouz Racing System.

Je to jako pohádka o klukovi, který ke štěstí přišel. Ale pro mnoho malých chlapců také příklad, že do formule se jde dostat i díky tomu, že si pořídí PlayStation a budou „mastit“ hry. Není žádným tajemstvím, že v esportech se dnes pořádají mistrovství světa a na velkých akcích se dají vydělat velké peníze. A když jste opravdu hodně dobří, můžete dostat životní šanci. Tak jako Igor Fraga. „Bylo to jako sen, který stále ještě nekončí. Už za pár dní startuje v Bahrajnu sezóna Formule 3 a já budu v kokpitu formule, to je neuvěřitelné,“ rozplýval se spokojeně sympatický mladík. 

My jsme ho zastihli v obchodě značky Camp David v pražském Palladiu, kde si zrovna vybíral nový outfit. „Praha je krásné město a máte tu moc pěkné holky. Takže musím nějak vypadat,“ culil se Fraga. Takže dámy, co vy na to? Je přeci k sežrání, ne? V české metropoli to však nebude mít zdaleka jen o zábavě. Studuje zde Newton College a hlavně se musí samozřejmě připravovat na závody. Výhodou je, že to má blízko do centrály Charouz Racing System na Žebrák, což je od Prahy kousek. Sezóna F3 startuje 20. března v Bahrajnu stejně, jako F1 a F2 a kvůli epidemii koronaviru bude bez diváků.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

To jsou Grid Girls roku 2021: Lea Erning z Münsterlandu

Ze známých důvodů je letos nebylo vidět příliš často. Až koncem sezony se se objevily především díky promotérům ADAC-GT Masers: půvabné okrasy paddocku a startovního roštu, Grid Girls. Jednou z nich byla Lea Erning, která se nám představí v krátkém

Top12 „NEJ“ Romana Klemma motoristické sezony 2021

Z důvodu známých všudepřítomných politických represálií neproběhl „můj ročník“ 2021 zdaleka tak, jak jsem ho plánoval. Našly se ale světlé momenty… 1. Nejnezapomenutelnější den roku: Setkání s Emersonem Fittipaldim 29. červen 2021 do smrti nezapomenu. Měl jsem možnost pobýt v

reklama