Sobota 30.09.2023

Sobota 30.09.2023

Sobota 30.09.2023

reklama

Mr PlayStation se zabydluje v Praze: Fraga vyrazil na nákupy

Patří mezi nejtalentovanější závodníky, přitom jeho příběh se od story dnešních pilotů formule značně liší. Igor Fraga se narodil v Japonsku, žil v Brazílii a před pár týdny se přestěhoval do Prahy. Jeho kariéra nezačala na motokárách, ale ve virtuálním kokpitu. Dokázal vyhrát FIA Gran Turismo Nations Cup v esportech a dostal šanci na reálných okruzích. Využil ji, v letošní sezóně se představí v barvách české stáje Charouz Racing System.

Je to jako pohádka o klukovi, který ke štěstí přišel. Ale pro mnoho malých chlapců také příklad, že do formule se jde dostat i díky tomu, že si pořídí PlayStation a budou „mastit“ hry. Není žádným tajemstvím, že v esportech se dnes pořádají mistrovství světa a na velkých akcích se dají vydělat velké peníze. A když jste opravdu hodně dobří, můžete dostat životní šanci. Tak jako Igor Fraga. „Bylo to jako sen, který stále ještě nekončí. Už za pár dní startuje v Bahrajnu sezóna Formule 3 a já budu v kokpitu formule, to je neuvěřitelné,“ rozplýval se spokojeně sympatický mladík. 

My jsme ho zastihli v obchodě značky Camp David v pražském Palladiu, kde si zrovna vybíral nový outfit. „Praha je krásné město a máte tu moc pěkné holky. Takže musím nějak vypadat,“ culil se Fraga. Takže dámy, co vy na to? Je přeci k sežrání, ne? V české metropoli to však nebude mít zdaleka jen o zábavě. Studuje zde Newton College a hlavně se musí samozřejmě připravovat na závody. Výhodou je, že to má blízko do centrály Charouz Racing System na Žebrák, což je od Prahy kousek. Sezóna F3 startuje 20. března v Bahrajnu stejně, jako F1 a F2 a kvůli epidemii koronaviru bude bez diváků.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

IndyCary v Torontu: Lundgaard triumfuje k radosti Bobbyho Rahala

V jihokanadské 3milionové metropoli Toronto absolvoval šampionát IndyCar nedaleko hranic ke státu New York svůj jediný závod mimo USA. Na pouze 1,786 mil dlouhý městský okruh, který značil přesně polovinu sezony, přicestoval Španěl Alex Palou z týmu Chipa Ganassiho s

reklama