Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

reklama

Mr. PlayStation motivoval české talenty: Mladí jezdci se předvedli v Praga Aréně

Seriál šestnácti závodů, tréninků a celkově vlastně všeho, co si představujete pod akademií pro mladé závodní jezdce. To je Yenkee Kartin Cup,který vznikl ve spolupráci s Autoklubem ČR a jehož první díl se uskutečnil v Praga Aréně  Horních Počernicích. Byly u toho nejen kamery televize Sport 5, ale také člen týmu Charouz Racing System Igor Fraga, od kterého se letos hodně očekává v sezóně Formule 3. 

Brazilský závodník, který se narodil v Japonsku a v Praga Aréně předával ceny nejlepším mladým pilotům, je takový „přírodní úkaz“ formulového světa. Do velkých závodů se totiž nedostal přes motokáry jako 99% závodníků, ale přes esporty. Prostě si koupil PlayStation a v Monaku dokázal vyhrát finále FIA Gran Turismo Nations Cup (podívat se můžete zde). Od McLarenu pak dostal šanci závodit na reálných okruzích a chytil ji za pačesy. V loňské sezóně Formula Regional European Championship skončil senzačně třetí, když za sebou nechal například i Davida Schumachera. Jeho otec Ralf je ambasadorem Yenkee Akademie a právě v jeho týmu dostane celkový vítěz možnost otestovat vůz Formule 4.

Fraga před pár dny přesídlil do Prahy, kde bude studovat Newton College a je živým důkazem, že i přes PlayStation se dá dostat do kokpitu opravdové formule. „Splnil jsem si sen. Další výzvou pro mě bude Formule 3. Na novou sezónu se strašně moc těším,“ usmíval se Igor, který před pár týdny celkově vyhrál prestižní seriál Toyota Racing na Novém Zélandu. Zářil i v testech F3 v Bahrajnu, ze kterých se vrátil před několika dny. Právě na okruhu Sakhir také vše už 20. března vypukne naostro v rámci obrovského cirkusu, jehož součástí jsou také závody F2 a F1.

Jeho přítomnost na prvním závodě Yenkee Kartin Cupu tak byla pro mnohé chlapce velkou motivací. Mezi třiceti mladými závodníky nechyběl ani syn herce a moderátora Tomáše Matonohy Štěpán, a to v kategorii 4T 15+. „Je to skvělá akce. Kluci alespoň nemají myšlenky na blbosti. Hodně tomu fandím,“ pochvaloval si pan Matonoha. Do Praga Arény se přišli podívat například i mnohonásobný mistr republiky a reprezentant Autoklubu ČR Václav Pech junior, za značku Xiaomi Viktor Hajíček, za značku Yenkee Marek Bolega a za výrobce motokár Praga Petr Ptáček, jehož syn je velkou nadějí českého formulového sportu.

Další akce je na programu 21.března opět v Praga Aréně a bude určitě stát za to! Ještě se můžete přihlásit a zkusit závodit, nikdy není pozdě. Sestřih prvního měření sil můžete vidět na TV Sport 5. Premiéra je 10.3 v 18:05. Reprízy pak budou odvysílané 10.3. (22:25), 11.3. (9:05), 12.3. (15:15), 13.3. (23:55).

Výsledky prvního závodu Yenkee Kartin Cupu:
Kategorie 4T Baby

1. Adam Röschl
2. Jakub J. Havel
3. Jakub Röschl
4. Filip Hochmuth
5. David Nový
6. Jakub Bednář
7. Michal Khun
8. Max Haushalter
9. Matěj Kryslička

Kategorie 4T Junior
1. Václav Procházka
2. Alan Truksa
3. Kirill Shvets
4. Jakub Krejčí
5. Lumír Žila
6. Václav Strakatý
7. Mathias Kaas
8. Filip Nedoma
9. Matěj Procházka
10. Samuel Bednář

Kategorie 4T 15+
1. Viktor Trnka
2. Milan Hruška
3. Petr Lavička
4. Šimon Lupínek
5. Rostja Kančij
6. Štěpán Matonoha
7. Jakub Švehlík
8. Dominik Tenkl
9. Dominik Svoboda

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama