Pátek 29.03.2024

Bravo, Petře! Ptáček junior si dojel pro druhé místo

Český talent Petr Ptáček junior se dokázal prosadit mezi nejlepší i při čtvrté zastávce prestižní Castrol Toyota Racing na Novém Zélandě. Na okruhu v Pukekoke dojel dvakrát pátý a jednou druhý, což znamenalo pěkný přísun bodů a posun na průběžné šesté místo se ziskem 185 bodů.

Pro své první umístění na stupních vítězů si Petr dojel v předchozím kole v Hampton Downs a formu i rychlost si udržel do města v aucklandském regionu. Český pilot se do prvního závodu kvalifikoval z pátého místa, ale po penalizacích startoval až ze šestnácté příčky. Naštěstí nerezignoval a skvělou jízdou se dopracoval až na konečné páté místo, což znamenalo zisk jedenácti bodů. „Skončil jsem lépe, než jsem čekal. Několik soupeřů jsem předjel, byl jsem schopen získat pozice i v době, kdy to na to moc nevypadlo. Takže pro mě i tým vše nakonec odpadlo celkem dobře,“ pochvaloval si Ptáček. Druhý závod víkendu navíc přinesl ještě větší radost. Petr odstartoval z druhého místa na roštu a stejné umístění mu patřilo i v cíli. „Začal jsem druhý a skončil druhý, takže se dá říct, že to bylo celkem jednoduché a přímočaré. Ze začátku jsem mohl odvést lepší práci, ale jsem spokojený.“

Druhou část kvalifikace zvládl Ptáček junior také dobře, když si dojel pro šestou nejlepší výchozí pozici na startu. Během pětadvaceti okruhů se pak ještě o jednu příčku posunul přesto, že bojoval se závadou na motoru. „Jako řidič s tím moc neuděláte. Páté místo je fajn,“ měl jasno. Na kontě má nyní 185 bodů a patří mu průběžné šesté místo. Před posledním víkendem na okruhu Chrise Amona (14.-16. února) tak má solidní šanci posunout se do elitní pětky.