Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

Čtvrtek 30.06.2022

reklama

Černý den bratrů Vettelů: Sebatian přišel o triumf v F1, Fabian ošklivě boural

Kdo se díval na Velkou cenu cenu Kanady F1 a fandí týmu Ferrari, musel mít nervy doslova na pochodu. Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel přišel kvůli sporné pětisekundové penalizaci o vítězství. Nebyl v tom ale sám. Ani jeho mladší bratr Fabian si totiž v neděli neužíval zrovna slastné pocity.

Bylo to hodně hořké „vítězství“. Když Sebastian Vettel dojel do cíle dalšího dílu šampionátu F1 v Kanadě, neradoval se. Nebylo proč. Hodně přísné posouzení komisařů mu totiž „nadělilo“ pět sekund k výslednému času a tím pádem klesl na druhé místo za Lewise Hamiltona s Mercedesem. Jen o pár hodin dříve prožil nepěkné pocity i jeho bratr Fabian. V rámci třetí zastávky mezinárodního seriálu ADAC GT Masters ošklivě boural, když na Red Bull Ringu válčil o desáté místo s Lucasem Auerem. V rychlosti téměř 250 kilometrů za hodinu se uvolnila kapota jeho Mercedesu AMG, Fabian přišel o výhled a po smyku narazil do svodidel.

Jako zázrakem Němec vystoupil z auta nezraněn, což bylo v tu chvíli nejdůležitější. Podle našich informací ale v podstatě nešlo o náhodu. Vettel totiž podle očitých svědků předtím párkrát nešetrně narazil do soupeřů, přišlo i varování od ředitelství závodu. Kvůli těmto „výstupům“ měl kapotu lehce nadzvedlou, vítr pak dílo zkázy dokonal. Fabian se přitom tvářil jako neviňátko…

Foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

ADAC-GT-Masters: Mezi dunami Zandvoortu zuřili býci Lamborghini

Po německém Oscherslebenu a rakouském Spielbergu absolvovalo ADAC-GT-Masters svůj třetí podnik sezony 2022 v nizozemském Zandvoortu. Z přímořského autodromu uprostřed písečných dun si vezly zlaté poháry dvakrát vozy Lamborghini připravené švýcarským týmem Emila Freye. Sobota: První triumf pro Wisshofera s Lappalainenem ADAC-GT-Masters

ADAC-GT4 v Rakousku: „Quick Gabi“ a i RTR měli na víc

Účast česky mluvících jezdců v ADAC-GT4 se hezky rozrostla: vedle Gábiny Jílkové se letos přihlásil tým RTR se dvěma českými jezdci, Josefem Knoppen a Matějem Pavlíčkem. Oba rakouské závody si relativně dobře rozjeli, nakonec ale opouštěli Spielberg s prázdnýma rukama.

reklama