Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

Dnes je 26. 1. 2022

reklama

BMW a Chevrolet triumfovaly při ADAC-GT-Masters na Red Bull Ringu

Po závodě v severočeském Mostě se karavana seriálu ADAC-GT-Masters přesunula do štýrského Spielbergu. Sobota tam patřila značce BMW, za kterou vybojovali vítězství piloti týmu MRS, Jens Klingmann a Nikolai Sylvest. Neděle patřila Chevroletu-Corvette Marvina Kirchhoefer a Markuse Pommera.

Sobota: Na rovinkách se nedal BMW M6 týmu MRS dohonit…
Pro sobotní závod si za krásného slunečna před dobře zaplněnými ochozy zajistil pole-position vytáhlý Dán Nikolai Sylvest. Stalo se tak relativně překvapivě. Vytáhlý Dán ve svých třech sezonách GT-Masters ještě zvláště nezazářil a i jeho MRS-BMW M6 působí vedle ostatních opravdových GTéček série spíše neohrabaně. Za ním se kvalifikovali lídři tabulky Neuhauser/van der Linde (Audi) a Barth/Jahn (Corvette). Česká ISR-Audi se Salaquerdou a Stipplerem si 21. časem nevytvořila zrovna optimální výchozí pozici pro odpolední závod.

„Když toho bude zapotřebí, tak tu naše auto bude tak široké, jako ještě nikdy,“ hrozil kolega polemena Jens Klingmann konkurenci těsně před startem.

Sylvest vytěžil z jeho prvního startovního místa maximum. Z prvního kola se vrátil jako první a jeho modrému vozu následovali Bachler (Porsche) a Barth již s jistým odstupem. Salquerda se čilnil a polepšil si o čtyři místa. Výměny jezdců po půlhodince závodu nepřinesly ne špičce žádné důležité změny a napětí nastalo až 5 minut před koncem: to se Jahnově Corvettě skutečně podařilo dotáhnout vedoucí BMW. Klingmann ale nikdy neměl zapotřebí, svůj mohutný vůz nějak „rozšiřovat“. Jahn se sice na brzdě několikrát nebezpečně přiblížil, „pára“ bavorského vozu ovšem na rovinkách vždy lehce stačila k tomu, aby Klingmann dovezl týmu MRS domů rakouské vítězství. Dobrý třetí dojel spolešně s Timo Bernhardem nejlepší z domácích borců Klaus Bachler.

Salaquarda se Stipplerem předvedli výborný závod a dojeli na nevěčném 11. místě. Co mohlo být, kdyby byli lepší v kvalifikaci..?

Výsledek sobotního závodu:

 1. Klingmann/Sylvest, MRS-BMW
 2. Barth/Jahn, RWT-Corvette
 3. Bernhard/Bachler, KUS-Porsche
 4. Niederhauser/Van der Linde, HCB-Audi
 5. Pommer/Kirchhoefer, Callaway-Corvette
 6. Hofer/Mies, Land-Audi

Neděle: Kirhhoefer s Pommerem stylem start-cíl
Neděle se za téměř 30stupňového vedra vyvinula ve velkou show týmu Callaway-Chevrolet. Marvin Kirchhoefer se o 31 tisícin prosadil v kvalifikaci před Svenem Barthem na stejném výrobku týmu RWT, teprve za nimi číhaly hezky seřazeny podle značek nejlepší z Mercedesů, Porsche, BMW, Ferrari a Audi.

Hned od startu vlastně nebylo co řešit: bývalý jezdec GP2 Kirchhoefer se nenechal překvapit a první zatáčkou proletěl před pilotem Porsche, Renauerem. Jezdec z Lipska pak po bezchybné jízdě předal svou Corvettu bývalé německé naději F3 Pommerovi a ten vítězství týmu Callaway nedal v žádném okamžiku podniku z ruky. Zopakovali si tak vítěznou mosteckou neděli. Druzí Indy Dontje s Maxim Goetzem měli v cíli 4,5s ztráty, pro mistrovství důležité ovšem bylo výborné třetí místo vítězné dvojice ze sobotního Mostu, Patrick Niederhauser/Kelvin van der Linde. Jejich HCB-Audi startoval jen z osmého místa, výsledek závodu pro ně ovšem znamená, že i ke čtvrtému podniku šampionátu pocestují v polovině srpna do Zandvoortu jako lídři celkového hodnocení. Na triumfátory soboty Klingmana se Silvestem tentokrát zbylo jen páté místo. Salaquarda se Stipplerem si v kvalifikaci opětně nedokázali vybojovat dostatečně dobrou výchozí pozici pro závod a dojeli na 13. místě.

Výsledek nedělního závodu:

 1. Pommer/Kirchhoefer, Callaway-Corvette
 2. Dontje/Goetz, HTP-Mercedes
 3. Niederhauser/Van der Linde, HCB-Audi
 4. Klingmann/Sylvest, MRS-BMW
 5. Bortolotti/Engelhart, Grasser-Lamborghini
 6. Hofer/Mies, Land-Audi

Celkový stav šampionátu ADAC-GT-Masters:

 1. Niederhauser/Van der Linde                 100 b.
 2. Kirchhoefer/Pommer                               90 b.
 3. Barth/Jahn                                               68 b.
 4. Dontje/Goetz                                           56 b.
 5. Sylvest/Klingmann                                   48 b.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

reklama
z rubriky

Související příspěvky

Česká Girl-Power: Jílková pojede i roku 2022 v ADAC GT4

Bratr šéfa týmu Zakspeed Petera Zakowského, Phillipp právě oznámil založení vlastního týmu pod jménem ZVO Racing. Organizaci povede společně s bývalým pilotem DRM a DTM Jörgem van Ommenem. Stáj bude přirozeně úzce kooperovat s věhlasným Zakspeedem a nové Mercedesy GT3

Zelenáčem v „Zeleném pekle“ Nürburgringu

Dnes 37letý Dr. Anton Hahnenkamm má za sebou kariéru, na jakou se (v jejím konečném dopadu) může ohlédnout 99,9% talentů z juniorských formulových tříd: Je sice dvojnásobným mistrem Rakouska FF1800, závodil mimo to jak v německém, tak i v šampionátu

reklama