Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

Úterý 28.03.2023

reklama

První oficiální test nového Porsche 718 Cayman GT4 poháru PSCCE

Piloti zcela nového šampionátu Porsche Sprint Challenge Central Europe měli poprvé možnost vyzkoušet si své zbrusu nové vozy. Stalo se tak za optimálních podmínek na ultra-rychlém Salzburgringu.

Na trať postavenou roku 1969 přivezl za mistrovství PSCCE zodpovědný tým Lechner Racing (bude dle vzoru arabského Carrera-Cupu připravovat všechny vozy) 12 pohledných závoďáků Porsche 718 Cayman GT Clubsport. Robert Lechner: „Z nich zde osm vozů vyjelo vůbec poprvé. Na ty bílé Porsche GT4, jak jim interně říkáme, jsme nestačili ani nalepit slogany sponzorů. Šly prostě rovnou z produkce na trať.“

Pro tento nově vzniklý šampionát automobilky Porsche, který lze zjednodušeně označit jako „Pohár Porsche pro střední Evropu“ Lechnerové zatím získali 15 jezdců a jejich cílem je, mít pro první závod začátkem května startovní pole dvou desítek vozů. Kalendář PSCCE je jistě velmi zajímavý. Mistrovství bude hostovat v pěti zemích středu Evropy: Na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Čechách (Most v polovině září) a Maďarsku.

Snad nejprominentnějším pilotem těchto 425 koní silných a 157.000 Euro drahých 3,8litrů bude populární herec Richie Müller (ztělesňuje komisaře Thorstena Lannerta ve Stuttgartském Tatortu – „Místu činu“). 63letý Němec je již delší dobu „vývěsním štítkem“ automobilky Porsche a na Salzburgringu testoval ze všech nejpilněji. Dalším prominentem v kokpitu Porsche 718 GT4 bude rakouský vítěz třídy motocyklů Rallye Dakar roku 2018, Matthias Walkner. O nic jiného, než o vítězství chce jet i bývalá pilotka Formule 4, 23letá Švýcarka Marilyn Niederhauserová, za stejným cílem vyrazí do sezony 2019 i několik v Salzburgu přítomných mladíků z motokárové scény. Testu se zúčastnil i tovární jezdec Porsche, Thomas Preining, který bude ovšem nasazen ve WEC a ne v PSCCE – ten si má do jisté míry zachovat svůj polo-amatérský charakter (mohou se ho zúčastnit jezdci s mezinárodní B-licencí). Na Salzburgringu zkoušel jen jediný jezdec z Čech – nechce ale být jmenován, protože se ještě nerozhodl, zda se do tohoto mistrovství trvale zapíše.

„S testem jsme v každém ohledu spokojeni. Jak z organizačního, tak i z technického pohledu. Vše proběhlo dle plánu, bez nehod a především bez technických závad – což je u tak zbrusu nových vozů opravdu pozoruhodné! Zvláště se těším na náš domácí závod zde na Salzburgringu. Naše továrna stojí odsud vzdálena jen asi 5 km. Pojede se zde v rámci „Le Mans Weekendu“, shrnul nadšeně slunný den na Salzburgringu bývalý špičkový pilot F3 Robert Lechner.

Kalendář PSCCE 2019 (3 závody každý víkend)

  1. květen – Slovakiaring
  2. červen – Salzburgring
  3. červenec – Poznaň
  4. září – Most
  5. říjen – Hungaroring

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama