Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

Středa 29.03.2023

reklama

Most a Slovakiaring se mohou tešit na nový středoevropský pohár Porsche GT4

Automobilka Porsche bude roku 2019 mimo svých zavedených národních a mezinárodních pohárů pro typy Carrera GT3 provozovat i nový pohár pro vozy Cayman GT4. Zvláště pozitivní je, že tato Porsche Sprint Challenge Central Europe, zpestří sportovní nabídku v Mostě a na Slovakiaringu.

Úspěšná automobilka z Zuffenhausenu se teprve nedávno stáhla ze světového šampionátu vytrvalostních závodů WEC, své značkové seriály ale nehodlá zanedbávat. Tomu jistě přispěje nová Porsche Sprint Challenge Central Europe, ve které se v šesti podnicích poměří dvě desítky nových Porsche 718 Cayman GT4.

Piloti těchto zajímavých vozů se mohou těšit na 30 závodů. Každý závodní víkend totiž bude sestávat ze dvou sprintů a jednoho „vytrvalostního“ závodu na 160km. Dějiny PSCCE začnou v dubnu oficiálním testem na Salzburgringu a o body se poprvé pojede o měsíc později na Slovakiaringu. V polovině června se jezdci střetnou o „Le Mansový víkend“ na ultrarychlém Salzburgringu, než poputují do polské Poznaně. V Mostě se pojede v polovině září, než první ročník poháru ukončí říjnové finále na Hungaroringu.

„Zda pro ambiciózního nováčka, mladíky z motokár nebo zkušeného závodníka – tento pohár bude pro všechný zajímavým vstupem do sportovní rodiny firmy Porsche,“ říká Robert Lechner, sportovní ředitel salzburské firmy Lechner Racing, která bude pod vedením jeho bratra Waltera juniora zodpovědná za přípravu všech vozů. Bývalý pilot F3 ví o čem mluví: Lechner Racing je jakýmsi abonentem na tituly v pohárech Porsche Carrera a podobný úkol, jakého se mu dostane v PCSSE již několik let výborně splňuje v arabském poháru Porsche GT3.

„Náš nový 718 Cayman GT4 Clubsport má více sportovních genů, než jeho předchůdci. Výkon motoru je mnohem vyšší, aerodynamika nabízí více přítlaku a kokpit lépe odpovídá sportovním nárokům,“ popisuje svůj nový model šéf sportovního oddělení Porsche, Fritz Enzinger. Sedmsetosmnáctka generace 2019 váží jen 1320kg a její 3,8litrový agregát nabídne jezdci 425 koní. Krotit takový GT4 jistě nebude jednoduché a fandům PSCCE předvede dobrý sport. Vysoce profesionelní kooperace Porsche s Lechner Racingem se k tomu přímo postará o značné zvýšení kvality programu zmíněných závodních okruhů, což jejich promotéři jistě velmi uvítají.

Kalendář prvního ročníku PSCCE
06.04. 2019 – Test, Salzburgring
03.-04.05. 2019 – Slovakiaring
14.-15.06. 2019 – Salzburgring
12.-13.07. 2019 – Poznaň
13.-14.09. 2019 – Most
04.-05.10. 2019 – Hungaroring

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama