Pátek 24.03.2023

Pátek 24.03.2023

Pátek 24.03.2023

reklama

Veronika Šulová: Na F1 koukám i ve volném čase

V našem seriálu představujeme půvabné Grid Girls, které při závodech po celé Evropě většinou stačí zaujmout pouze opticky, zůstávají ale anonymními kráskami. Zpravidla jsou jedinými vyslankyněmi Čech na parketu velkého mezinárodního automobilového sportu, proč se s nimi tedy neseznámit blíže? Tohle nám o sobě prozradila Veronika Šulová.

Kolik je Ti let a odkud pocházíš?
Jsem z Ostravy, ale mé trvalé bydliště je v malé vesnici u polských hranic, v Hati. Je mi 22.

Čím se zabýváš, když nejsi u závodů?
Většinu svého času strávím ve škole.  Studuji čtvrtým rokem farmacii na Farmaceutické Fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Jaké máš koníčky?
Velice ráda jezdím s rodinou a přáteli na hory, buď za sportem (lyžování, běžky), nebo jen za odpočinkem. Mimo to ráda cestuji, čtu a dělám i další sporty, zejména běh, brusle, tenis, spinning nebo fitness. A jako většina žen, ráda chodím nakupovat oblečení a kosmetiku.

Jak dlouho jsi Grid Girl a jak jsi se k tomu dostala?
Jednou jsem dělala hostesku pro agenturu Apsara, majitelka mě poté oslovila, jestli bych se nechtěla zúčastnit castingu na grid girl. A vyšlo to! Jsem tu již druhým rokem.

Jaký je Tvůj vztah k automobilovému sportu?
Popravdě řečeno jsem ani nevěděla, co to DTM je, když jsem minulý rok cestovala k prvnímu závodu. Zalíbilo se mi to ale natolik, že na závody – třeba F1 – koukám i ve volném čase.

Jaký z vozů se Ti líbí nejvíce?
Mě se moc líbí ten oranžový Mercedes od Lucase Auera

U kterých podniků a při kolika závodech ročně je Tě vidět?
U většiny závodů DTM.

Máš ze světa závodů nějaký zvláště zajímavý zážitek?
To nejkrásnější, co se mi tu stalo bylo, že jsem zde potkala nejlepší holku a kamarádku na světě, Dominiku. Seznámili jsme se při DTM a spřátelili jsme se tak, že spolu hodně podnikáme i ve volném čase. Jsme si i hodně podobné vzhledově, takže si nás lidé občas pletou a ptají se, jestli náhodou nejsme dvojčata.

Jsi modelkou i mimo sportu?
Modeling jsem dělala dříve. Teď pracuji již jen jako Grid-Girl nebo hosteska (např. na golfech).

…a plány do budoucna?
Úspěšně vystudovat, procestovat svět a jednoho dne se odstěhovat někam do Alp. Nejlépe do Rakouska!

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

V Bahrajnu měli fádní F1, v St. Petersburgu vzrušující IndyCary

O první březnový víkend neodstartoval do sezony 2023 pouze světový šampionát F1, ale i (dříve konkurenční) americký seriál IndyCar. Na 1,8 mil dlouhém polo-letištním, polo-městském okruhu ve floridském St. Petersburgu se s určitou podporou Štěstěny prosadil bývalý pilot F1 Marcus

Fittipaldi, Stuck a Wolf na návštěvě u Elvise v Alpách

Taková výletnická skupina se asi nesejde často: lidé, kteří ve slunečné polovině února následovali pozvánce rodiny Egger do jejího automobilového muzea „Oldtimer-Youngtimer-Sport-Movie Cars“ v Ötztalu totiž ztělesňovali dva tituly mistra světa F1, dvě vítězství v Indy 500, dvě vítězství v

Zemřel legendární týmový manažer a majitel David Price

Ve věku 75 let zemřel David Price – správný anglický gentleman, manažer a majitel závodních stájí, které přes čtyři desetiletí neodmyslitelně patřily na špičku mezinárodní scény motorsportu. Majitel organizace DPR slavil ohromné úspěchy s jezdci jako Nigel Mansell, Martin Brundle,

Zemřel 54násobný účastník GP-F1 Philippe Streiff

Krátce před Vánoci zastihla svět motorsportu další smutná zpráva: zemřel 67letý Francouz Philippe Streiff, jezdec F1, který musel od své těžké nehody roku 1989 v Riu žít v invalidním vozíku. Ne zcela naplněná kariéra blonďatého dlouhána začínala velmi slibně. Roku 1981 získal

reklama