Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

Pátek 19.04.2024

reklama

Veronika Šulová: Na F1 koukám i ve volném čase

V našem seriálu představujeme půvabné Grid Girls, které při závodech po celé Evropě většinou stačí zaujmout pouze opticky, zůstávají ale anonymními kráskami. Zpravidla jsou jedinými vyslankyněmi Čech na parketu velkého mezinárodního automobilového sportu, proč se s nimi tedy neseznámit blíže? Tohle nám o sobě prozradila Veronika Šulová.

Kolik je Ti let a odkud pocházíš?
Jsem z Ostravy, ale mé trvalé bydliště je v malé vesnici u polských hranic, v Hati. Je mi 22.

Čím se zabýváš, když nejsi u závodů?
Většinu svého času strávím ve škole.  Studuji čtvrtým rokem farmacii na Farmaceutické Fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Jaké máš koníčky?
Velice ráda jezdím s rodinou a přáteli na hory, buď za sportem (lyžování, běžky), nebo jen za odpočinkem. Mimo to ráda cestuji, čtu a dělám i další sporty, zejména běh, brusle, tenis, spinning nebo fitness. A jako většina žen, ráda chodím nakupovat oblečení a kosmetiku.

Jak dlouho jsi Grid Girl a jak jsi se k tomu dostala?
Jednou jsem dělala hostesku pro agenturu Apsara, majitelka mě poté oslovila, jestli bych se nechtěla zúčastnit castingu na grid girl. A vyšlo to! Jsem tu již druhým rokem.

Jaký je Tvůj vztah k automobilovému sportu?
Popravdě řečeno jsem ani nevěděla, co to DTM je, když jsem minulý rok cestovala k prvnímu závodu. Zalíbilo se mi to ale natolik, že na závody – třeba F1 – koukám i ve volném čase.

Jaký z vozů se Ti líbí nejvíce?
Mě se moc líbí ten oranžový Mercedes od Lucase Auera

U kterých podniků a při kolika závodech ročně je Tě vidět?
U většiny závodů DTM.

Máš ze světa závodů nějaký zvláště zajímavý zážitek?
To nejkrásnější, co se mi tu stalo bylo, že jsem zde potkala nejlepší holku a kamarádku na světě, Dominiku. Seznámili jsme se při DTM a spřátelili jsme se tak, že spolu hodně podnikáme i ve volném čase. Jsme si i hodně podobné vzhledově, takže si nás lidé občas pletou a ptají se, jestli náhodou nejsme dvojčata.

Jsi modelkou i mimo sportu?
Modeling jsem dělala dříve. Teď pracuji již jen jako Grid-Girl nebo hosteska (např. na golfech).

…a plány do budoucna?
Úspěšně vystudovat, procestovat svět a jednoho dne se odstěhovat někam do Alp. Nejlépe do Rakouska!

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama