Úterý 26.09.2023

Úterý 26.09.2023

Úterý 26.09.2023

reklama

Zemřel legendární týmový manažer a majitel David Price

Ve věku 75 let zemřel David Price – správný anglický gentleman, manažer a majitel závodních stájí, které přes čtyři desetiletí neodmyslitelně patřily na špičku mezinárodní scény motorsportu.

Majitel organizace DPR slavil ohromné úspěchy s jezdci jako Nigel Mansell, Martin Brundle, Derek Bell a Johnny Dumfries. Nepatřil ovšem mezi  lidi, kteří by se drali příliš do popředí. Priceho jméno je proto známé spíše jen zasvěceným – Angličan přesto patří mezi nejčinorodější manažery britské a evropské scény.

Ve světě rychlých kol se Price objevil po vyučení technikem u Forda v 60. letech, když startoval v soutežích (mimo jiné v rallye London-Sydney na Cortině, kterou si sám připravil). Roku 1975 založil s přítelem Johnem Braceyem firmu, která se zabývala přípravou závodních strojů. Z této firmy vzešel David Price Racing, se kterým nastoupil v britské Formuli 3. Od roku 1978 se mu podařilo získat podporu firem Unipart a Triumph a nasazoval  bezvadně připravené vozy pro mladé Brity Iana Taylora a Tiffa Needela. V další sezoně pak angažoval vedle Novozélanďana Bretta Rileye i nadějného jezdce z Birminghamu, Nigela Mansella. Byl tak prvním manažerem, který dal Mansellovi šanci ve velkém mezinárodním sportu a Nigel mu za důvěru poděkoval jedním  vítězstvím.

Po třech sezonách ve Formuli 3 a Formuli Atlantic si tým z Great Bookhamu v hrabství Surrey troufl i na nejmodernější a nejkomplikovanější techniku své doby: v letech 1978 až 1980 nasazovala stáj skalního fandy fotbalu a FC Chelsea i vozy v britském šampionátu Formule 1. Zde za jeho barvy startovala jména jako Giacomo Agostini, Lella Lombardi a Val Musetti.

Nejúspěšnějším parketem DPR ale zůstala především Formule 3. Roku 1982 vyhrál s Pierre Petitem francouzský šampionát a v Anglii nasazoval mladého Martina Brundlea. Zvláště skotský aristokrat Sedmý Markýz of Bute, lépe známý pod pseudonymem Johnny Dumfries, vzbudil v Priceho Raltu-VW pozornost, když se roku 1984 s velkou převahou stal britským mistrem. Také šlechticovy výlety s vozem DPR na evropskou scénu pravidelně končily triumfy. Ve stejné sezoně stačil Price vyhrát s Francoisem Hesnaultem znovu francouzský šampionát. Nebyli to ale jen jezdci, kteří v britském týmu strávili své učební léta na cestě do Formule 1. Také desítky mechaniků a techniků se u DPR naučily základům motorsportu.

Po sezoně 1987 se Price odvrátil od monopostů a zesíleně se angažoval na vzkvétajícím sektoru sportovních prototypů a vozů GT. S úspěchem připravoval vozy a vedl jejich nasazení v závodech mistrovství světa pro britského zástupce Porsche a VW, Davida Lloyda, poté i pro tovární organizace Sauber-Mercedes a Nissan.

Roku 1991 dokonce nakrátko vedl skomírající tým Brabham ve Formuli 1, než znovu začal nasazovat sportovní vozy pod vlastní hlavičkou Dave Price Racingu. Jeho DPR-McLareny a DPR-Williamsy-BMW patřily na léta mezi pravidelné uchazeče o vítězství vytrvalostních závodů na celém globusu.

Koncem minulého tisíciletí začala Priceho spolupráce s Donem Panozem. Američanovy podivuhodné vozy s motorem vepředu Davidův podnik nejen stavěl, ale i nasazoval. Jedním z jezdců této velké kooperace byl mimo jiné i Mario Andretti.

Do nového tisíciletí vstoupil Price společně se svým zetěm Johnem Nielsenem a nasazovali sportovní prototypy v mistrovství světa, než to přeci jen znovu zkusil s monoposty. Když FIA rozhodla, že od roku 2005 nahradí unavenou F3000 novým seriálem GP2, stal se DPR jedním z vybraných špičkových týmů této povedené série.

Francouz Olivier Pla pro Priceho vyhrál dva sprinty prvního ročníku, příští sezony ovšem nepřinesly plánovaný útok na titul, i když mezi Priceho piloty patřil například  i rychlý Rus Vitalij Petrov.

David, který v letech 2005-2006 paralelně připravoval i vozy Teamu America pro „mistrovství národů A1-GP“, pomalu ztrácel o monoposty zájem a začátkem sezony 2008 prodal podíl svého týmu GP2 nekompromisnímu Rumunovi André Herckovi, který investoval velké miliony do kariéry syna Michaela. David Price u týmu, který stále ještě nesl jeho jméno, již fungoval jen jako poradce. Z technického hlediska stáj podpořil bývalý konstruktér Formule 1, John Gentry, vytoužené výsledky se ale nedostavily a Price prodal Herckovi i zbývající podíl. Materiál se poté stěhoval do blízkosti Padovy a dostalo se mu čistě italského personálu…

Price se od té doby soustředil na management jezdců a práci technika v zákulisí scény sportovních prototypů. Mimo jiné „měl prsty“ v projektu „tříkolky“ DeltaWing-Nissan.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

IndyCary v Torontu: Lundgaard triumfuje k radosti Bobbyho Rahala

V jihokanadské 3milionové metropoli Toronto absolvoval šampionát IndyCar nedaleko hranic ke státu New York svůj jediný závod mimo USA. Na pouze 1,786 mil dlouhý městský okruh, který značil přesně polovinu sezony, přicestoval Španěl Alex Palou z týmu Chipa Ganassiho s

reklama