Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

Čtvrtek 09.02.2023

reklama

Škodovky u Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu

Je zajímavé, kdo ze soudobých výrobců nejvíce využil tradiční Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu k vlastní propagaci. Letos tomu byla jednoznačně značka ŠKODA!

Dobrá, stalo se tak i díky skutečnosti, že kluby Porsche a Ferrari letos jaksi „povolily“ – ale i tak: německá pobočka Škodovky je stálým a vítaným hostem tohoto podniku. Nikdy nezapomene pozvat i restaurátory s jejich exponáty z Čech. A tak byl stánek mladoboleslavské firmy roku 2022 naplněn zajímavými vozy, kolem kterých vzpomínaly stovky diváků.

Hvězdou víkendu při tom jistě byl jeden z dvou postavených „sporťáků“ Škoda Sport – a sice šasi které se roku 1950 zúčastnilo s jezdci Bobkem a Netušilem maratonu 24h v Le Mans. Pouze dva exempláře existují i od studie GT, Škody 1100 OHC Coupé, z nichž jeden také našel cestu pod hrad Nürburg. K tomu byl prezentován i monopost F3 z roku 1969 a samozřejmě bezpočet „kupéček“ od sériového výrobku až po speciál 130RS.

V paddocku a při demonstračních jízdách se k nim přidružily další vozy jako jedinečný speciál Favorit 16 L/H, Tudor, Oktávie (Spartak) a Popular.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Zemřel 54násobný účastník GP-F1 Philippe Streiff

Krátce před Vánoci zastihla svět motorsportu další smutná zpráva: zemřel 67letý Francouz Philippe Streiff, jezdec F1, který musel od své těžké nehody roku 1989 v Riu žít v invalidním vozíku. Ne zcela naplněná kariéra blonďatého dlouhána začínala velmi slibně. Roku 1981 získal

reklama