Pondělí 20.05.2024

Pondělí 20.05.2024

Pondělí 20.05.2024

reklama

Škodovky u Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu

Je zajímavé, kdo ze soudobých výrobců nejvíce využil tradiční Oldtimer Grand Prix na Nürburgringu k vlastní propagaci. Letos tomu byla jednoznačně značka ŠKODA!

Dobrá, stalo se tak i díky skutečnosti, že kluby Porsche a Ferrari letos jaksi „povolily“ – ale i tak: německá pobočka Škodovky je stálým a vítaným hostem tohoto podniku. Nikdy nezapomene pozvat i restaurátory s jejich exponáty z Čech. A tak byl stánek mladoboleslavské firmy roku 2022 naplněn zajímavými vozy, kolem kterých vzpomínaly stovky diváků.

Hvězdou víkendu při tom jistě byl jeden z dvou postavených „sporťáků“ Škoda Sport – a sice šasi které se roku 1950 zúčastnilo s jezdci Bobkem a Netušilem maratonu 24h v Le Mans. Pouze dva exempláře existují i od studie GT, Škody 1100 OHC Coupé, z nichž jeden také našel cestu pod hrad Nürburg. K tomu byl prezentován i monopost F3 z roku 1969 a samozřejmě bezpočet „kupéček“ od sériového výrobku až po speciál 130RS.

V paddocku a při demonstračních jízdách se k nim přidružily další vozy jako jedinečný speciál Favorit 16 L/H, Tudor, Oktávie (Spartak) a Popular.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama