Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

ADAC-GT-Masters na Nürburgringu: Marciello pochoduje směrem titulu

Na Nürburgringu pokračoval šampionát ADAC-GT-Masters, šampionát, který má jasného favorita: Raffaela Marciella. Ital bral v pohoří Eifel body za první a druhé místo a bude v boji o titul mistra těžko k poražení.  

Sobota: „Žlutá Mamba“ stylem start-cíl

Nejrychlejší z přehledného pole 21 účastněných sobotní kvalifikace byla bývalá italská naděje F1, Raffaele Marciello na Mercedesu týmu Landgraf před Fabianem Schillerem na voze stejné značky stáje ZVO. Nejlepší ze soupeřů „třícípé hvězdy“ byl Joos-Porsche Turka Guvena.

Z prvního kola závodu se tento trojlístek vrátil beze změny pořadí. V dalším průběhu svého stintu dokázal Marciello konkurenci výrazně ujet a předal po půlhodince svou „Žlutou Mambu“ s náskokem 4s kolegovi Maro Engelovi. Za Němce se šikovnou taktikou posunul Allied-Porsche Svena Müllera, třetí místo držel 20 minut před koncem Jules Gounon, který převzal od Schillera před Rutronik-Audi Enstlera, který vystřídal Neuhausera.

Na špičce relativně nezáživný závod dvojice Marciello-Engel jasně ovládla a Ital tím betonoval svou pozici lídra bodového hodnocení šampionátu.

Výsledek sobotního závodu:

1. Marciello/Engel, Landgraf-Mercedes

2. Sturm/Müller, Allied-Porsche

3. Schiller/Gounon, ZVO-Mercedes

4. Niederhauser/Engstler, Rutronik-Porsche

5. Güven/Engelhart, Joos-Porsche

6. Seppänen/Bird, Landgraf-Mercedes

Neděle: Marciello přibržděn regulemi

Silné jezdecké duo vítězného Merecedesu ze soboty pokračovalo úspěšně i v nedělní kvalifikaci: Maro Engel zajel na pole-position před ZVO-Mercedesem Julese Gounona a týmovým kolegou ze stáje MAN-Landgraf, Frankem Birdem.

Po startu se každý z Mercedesů tlačil kupředu, nakonec si ale neublížily a vedly po prvním kole před nejlepším z konkurentů, Land-Audi Christophera Miese. V první polovině závodu před výměnou pilotů se vytvořily dvě dvojice na špičce: Engel vedl těsně před Gounonem, několik sekund za nimi následovali Bird s Miesem.

Po předepsaných zastávkách byl Raffaele Marciello beze změny před Fabienem Schillerem, druhá „Mamba“ ovšem ztratila třetí pozici, protože Birdův co-pilot Seppaenen opustil uličku boxů příliš brzy. Smůlu měl i Miesův Land-Audi, který zbrzdila hned po předání na Zimmermanna technika.

Marciello poté znovu úspěšně demonstroval, že se jezdecky nachází na poněkud jiné úrovni, než většina jeko „konkurence“ v GT-Masters a napřes 20kilovému handicapu za včerejší vítězství chvátal směrem úspěchu i v neděli. Než ho ovšem přibrzdil protest konkurence ZVO: v boxech jel příliš pomalu a proto byl potrestán průjezdem pomalou stopou. Schiller tedy převzal špičku a vyhrál – „Willkommen“ v moderním motorsportu!   

Výsledek nedělního závodu:

1. Schiller/Gounon, ZVO-Mercedes

2. Marciello/Engel, Landgraf-Mercedes

3. Sturm/Müller, Allied-Porsche

4. Seppänen/Bird, Landgraf-Mercedes

5. Perez/Götz, Madpanda-Mercedes

6. Wishofer/Lappalainen, Frey-Lamborghini

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

66. Rolex 24h: Porsche, Penske a Nasr triumfují v Daytoně

Tradičně první velký mezinárodní okruhový podnik roku 2024, 24hodinovku v Daytoně vyhráli před chabě obsazenými ochozy Felipe Nasr, Josef Newgarden, Dane Cameron a Matt Campbell na Porsche 963. Po 54letech se tak postarali o vítězství pro oragnizaci Rogera Penskeho, jehož

GT Open: Na Red Bull-Ringu vítězily Lamborghini a Ferrari

Ve Spielbergu pořádala španělská International GT Open svůj dobře obsazený šampionát GT3. V obou závodech se prosadili mladí jezdci. Pátý podnik svého atraktivního kalendáře (Portimao, Spa, Hungaroring, Le Castellet, Spielberg, Monza, Barcelona) absolvoval šampionát International GT Open minulý víkend v

DTM na Lausitzruingu – aneb hrátky s kilogramy

Na Lausitzringu mezi Berlínem a Drážďany vstoupil šampionát DTM do druhé poloviny sezony. V sobotu se prosadil jezdec Ferrari, Jack Aitken a v neděli pilot Lamborghini, Mirko Bortolotti. Nedělní závod patřil k nejlepším roku 2023 – výsledky DTM jsou ovšem

Preining proti Rastovi: Něco pro učebnici budoucího závodníka

Pětadvacetiletý Thomas Preining je synem velkého otce: Andi byl velkou motocyklovou hvězdou Rakouska a mimo sportovních úspěchů se vyznačoval především skutečností, že jeho sponzorem byla porno-hvězda českého původu, Dolly Buster. Mladý Preining se ovšem vydal cestou automobilů a po prvních

reklama