Pátek 24.03.2023

Pátek 24.03.2023

Pátek 24.03.2023

reklama

Návrat po 35 letech – DTM roku 2023 na Salzburgrigu?

V německých a rakouských médiích se v posledních dnech objevila zajímavá zpráva: boss šampionátu DTM, Gerhard Berger se vážně zabývá možností, pořádat jeden ze závodů sezony 2023 na klasické trati nad Solnohradem.

„Wedeme o tom konkrétní rozhovory,“ potvrdili jak zástupci DTM, tak i ředitelství v posledních letech silně modernizovaného rakouského okruhu. Pro Deutsche Tourenwagen Masters by se při tom jednalo o jakýsi „návrat domů“ – vždyť zde po startech klasické DRM její nástupce DTM naposledy startovalo roku 1988. Berger při tom nevidí problém v tom, že by DTM hostovalo v jeho vlasti (vedle Spielbergu) hned dvakrát. Rakušané jsou přeci v kokpitech této třídy početně zastoupeni: „Když nenadchneme širokou veřejnost v Rakosuku pro DTM teď, tak kdy tedy..?“ Také poloha okruhu nedaleko metropolí Solnohrad, Mnichov, Rosenheim a Linec zaručuje početnou návštěvu. Když si Berger představí trapně prázdné ochozy při letošních závodech v Portugalsku a Itálii, musí start na Salzburgringu dávat smysl.

Pro trať postavenou roku 1970 by takový tah znamenal návrat na světovou scénu. Ve své bohaté historii již hostila MS značek, ME F2, MS motocyklů a WTCC. V posledních letech tato ultra-rychlá „nudle“ v údolí Nesselgraben ovšem jen živoří podobným způsobem (letos vykazuje jen tři sportovní podniky), jako oba české autodromy. A to napříč tomu, že do ní majitel (region Salzburg) investoval hodně peněz.

Nová perspektiva se Salzburgringu otevřela především přestupem DTM na vozy třídy GT3. Okruh totiž má od FIA pouze status „Grade-3“, který pro dosavadní prototypy DTM nevyhovoval, GT3 zde ale nastoupit smějí. Hlavním problémem ovšem zůstává uzoučký, přírodou daný a tím nezměnitelný, prostor za boxy. DTM na Salzburgringu proto nemůže vybudovat paddock, na jaký jsou diváci a účastníci zvyklí z moderních autodromů. Zde ovšem zodpovědní hledají řešení. Autor článku si sice nedovede představit, kde by mohla široká monstra GT3 na této úzké trati předjíždět – hůře, než procesí v Portimau nebo Imole ovšem eventuální závody na Salzburgringu dopadnout nemohou. Alespoň by se přišly podívat desetitisíce fandů – i pro příznivce DTM v Čechách je tato trať totiž relativně blízko…

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

DTM nebo GT-Masters 2022? Duel bezejmenných skončil remízou

Když Gerhard Berger před dvěmi lety oznámil, že bude svou „novou“ DTM organizovat pro vozy třídy GT3, měli z toho pravděpodobně především promotéři dobře zavedeného ADAC-GT-Masters „radost“. Nejen oni se logicky obávali, že německý trh dva relativně podobné šampionáty neuživí.

Finále grande DTM v Hockenheimu: Van der Linde zachoval klid a přehled

Podobně jako v létě na Norisringu předvedl šampionát i při finále v Hockenheimu „sobotní rodeo“ a poté relativně poklidnou neděli. Pozice dvě a tři v obou závěrečných závodech roku nakonec stačily 23letém, v Německu žijícímu jezdci BMW z Jižní Afriky, Sheldonovi van der Lindemu k

DRM-Revival na Red Bull-Ringu: Komár s medvědí sílou

Aktuálnímu šampionátu DTM se možná dá vytknout, že mu v kokpitech chybí “velká jména”, organizátoři Berger a Oberndorfer se ale ze všech sil snaží, nabídnout platícímu publiku pestrou paletu dění na trati a v paddocku. Jedním z takových “vedlejších dění”

DTM na Red Bull-Ringu: O titul bude bojovat pětice jezdců

Zatímco lídr celkového hodnocení Sheldon van Der Linde vyšel v chladném Rakousku naprázdno, dokázali jeho rivalové na Red Bull Ringu vydatně bodovat. V sobotu vyhrál Nick Cassidy a v neděli Thomas Preining. Za studeného a nevlídného počasí přicestoval do Spielbergu

reklama