Úterý 09.08.2022

Úterý 09.08.2022

Úterý 09.08.2022

reklama

FIA-Formule 2 v Rakousku: Vládnout a trestat…

Moderní pojetí závodních okruhů a pře-komplikovanost pravidel v poslední době často vedou k tomu, že si nikdo nemůže být jistý, zda pořadí jakým vozy právě projely cílem skutečně odpovídá oficiálnímu výsledku.

Formule 2 na Red Bull Ringu roku 2022 toho byla smutným dokladem. Kolem „líhně budoucích hvězd F1“ se dějí zajímavé věci. Výborný Richard Verschoor v neděli s přehledem porazil „zbytek světa“. Úsměv ho ale přešel hned po vyhlašování vítězů. Z jeho Trident-Dallary se totiž nedal „vyždímat“ předepsaný vzorek paliva. Za trest mohl svůj pohár hned odevzdat.

Potrestán ale byl i druhý v cíli, Jehan Daruvala. Údajně si „neodstál“ penalizaci za „překračování hranic tratě“ – proč ale FIA čekala s diskvalifikací tak dlouho? Vítězem hlavního závodu F2 se tedy stal junior Williamsu, Logan Sargeant. Hned za ním skončil Enzo Fittipaldi z Charouz Racing System. Ale na jak dlouho? Najdou komisaři (třeba za týden) něco i na ně dva?

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Kvalifikace F2: Fittipaldi zajel solidně, vyhrál Japonec Iwasa

Za soumraku na Hungaroringu si pole-position pro neděli vydobyl Japonec Ayumu Iwasa z týmu DAMS. Také oba jezdci Charouz Racing Systemu ovšem do víkendu vyrazí s dobrou vyhlídkou na bodované výsledky: Fittipaldi zajel 9. čas, Bolukbasi 15. Těžko říci, jaké intence vedli

Rus Smoljar nejrychlejší kvalifikace F3 na Hungaroringu

Za ukrutného vedra v pusztě východně od Budapešti mnohým favoritům nevyšlo rozhodující poslední kolo kvalifikace. Nedělní poleman proto ztělesňuje malé překvapení: bude jím Alexander Smoljar ze stáje MP. Roman Staněk byl jedním z těch, kterým pátek nevyšel (14.) a stejně tak zle

reklama