Středa 24.07.2024

Středa 24.07.2024

Středa 24.07.2024

reklama

Buggyra hlásí z Dakaru: Shakedown minulostí, na řadě technické přejímky

První administrativní kámen v podobě testovací rychlostní zkoušky posádky týmů Tatra Buggyra Racing a Buggyra ZM Racing bez sebemenších problémů odvalily, stejně tak by tomu mělo být i v případě technických přejímek.

Šéfkonstruktér David Vršecký si v této souvislosti pochvaluje start na Háil International Rally. „V první řadě jsme zjistili, kde nás může tlačit bota, přivezly se díly, máme za sebou velký servis. Kromě toho víme, že každý komisař má tak trochu vlastní úhel pohledu, takže jsme si ujasnili detaily. Technická přejímka by měla být víceméně formalitou,“ doufá David, kvitující změny k lepšímu. „Speciály Can-Am pojedou pod kontrolou FIA, tankovat se bude rychlospojkami, takže podle všeho skončily časy kolem stříkajícího paliva.“

Ignacio Casale, který se v lednu při své premiéře v kategorii kamiónů probojoval do první desítky, neskrýval po absolvování shakedownu spokojenost. „Startuji v Saúdské Arábii potřetí, pořadatelé fungují čím dál, tím lépe. Ve srovnání s posledním Dakarem jsme hodně pohnuli s technikou, moje Tatra je podstatně rychlejší. Nevím sice, jak je na tom konkurence, ale odhaduji, že mám na to bojovat s nejlepšími vozy Kamaz a Iveco o stupně vítězů. Cítím se v absolutní pohodě. Ne snad, že bych počítal minuty do startu, na to mám přece jen, něco za sebou, ale moc se těším,“ potvrdil trojnásobný dakarský šampión kategorie čtyřkolek.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

reklama