Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

Pondělí 24.06.2024

reklama

To jsou Grid Girls roku 2021: Sandra Sesterhenn z Kottenheimu, vesničky nedaleko Nürburgringu

Ze známých důvodů je letos nebylo vidět příliš často. Až koncem sezony se se objevily především díky promotérům ADAC-GT Masers: půvabné okrasy paddocku a startovního roštu, Grid Girls. Jednou z nich byla Sandra Sesterhenn, která se nám představí v krátkém rozhovoru.

Kolik je Ti let a odkud jsi?
Tohle se gentleman přeci neptá..? No, už jsem překročila třicítku a jako Grid Girl mám zkušenosti prakticky ve všech myslitelných třídách. Bydlím jen 30 km od nejkrásnější závodní trati světa, Nürburgringu, ve vesničce Kottenheim.  

Co děláš, když nemodeluješ při závodech?
Jsem úřednicí ve službách státu, což je tedy v porovnání s motorsportem úplně jiný svět…Užívám si života. Miluji slunce a sport, hodně času trávím s přáteli a rodinou.

Jaký je Tvůj vztah k automobilovímu sportu?
Protože je Nürburgring prakticky „za rohem“ tak jsem s motorsportem de facto vyrostla. Často tam zavítám i ve volném čase a setkávám se tam přáteli ze sektoru sportu a tuningu.

Máš oblíbeného jezdce?
Ve formuli 1 to je Sebastian Vettel, se kterým jsem se jako Grid Girl již osobně setkala.  Také Christopher Mies je fajnovej kluk a moc dobrý závodník, kterého ráda vidím. Ale vlastně mi zatím byli sympatičtí všichni.

Který ze závodních vozů se Ti nejvíce líbí?
Zakoukala jsem se hlavně do Audi R8 LMS. Protože ale sama vlastním VW Scirocco, tak se mi samozřejmě líbí i Scirocco GT24.

Které auto v současné době sama řídíš?
Silně upravený černý Scirocco.

Jak dlouho jsi Grid Girl a jak jsi s tím začala?
Již více než 10 let. Tehdy mi napsala jedna agentura přes modelingový web. A pak to už vzalo vlastní spád…

Kolik motoristických akcí navštívíš za „normálních okolností“ a které?
Coby Grid Gitl tak asi 5-6 za rok. K tomu soukromě mnoho závodů na Nürburgringu. Mimo to mne často angažují pro přehlídky, jako například Essen Motorshow.

Máš nějaké zvláště zajímavé zážitky ze světa motoristického sportu?
Zatím mě každý s jobů bavil a vždy jsem měla příležitost, seznámit se se spoustou zajímavých lidí. Každá taková příležitost má své zvláštnosti. Při jednom eventu jsem se dokonce zamilovala – to už je teď ale pryč…

A co nějaký trapný zážitek?
Jo, boty… Jednou bylo takové vedro, že se mi na rozpáleném asfaltu rozteklo lepidlo podrážky. Muselo se improvizovat…

Co by jsi zlepšila z pohledu Grid Girl na procesu závodních víkendů?
Nic moc. Poslední podniky s mou nynější agenturou proběhly hladce a moc dobře organizovaně. Myslím, že je vždy velmi důležité dát děvčatům včas jasné instrukce – pak nedochází k „nedorozuměním“.

Znáš česko-slovenské okruhy Most, Brno a Slovakiaring?
Bohužel ne – i když by mne to opravdu zajímalo. Mám totiž slovenské kořeny. Snad se někdy něco udá…

… a Tvé plány do budoucna?
Myslím, že se za současných podmínek nedá plánovat příliš daleko do budoucna. Mým cílem je, zůstat zdravá a vážit si života.

Grid Girls 2021
Sandra Sesterhenn aus Kottenheim, einem Dorf nicht weit entfernt vom Nürburgring

Aus bekannten Gründen hat man sie heuer nicht allzu oft gesehen. Erst zum Ende der Saison konnte man sie (vor allem Dank der Promoteure des ADAC-GT-Masters) wieder bewundern: die Grid Girls. Eine davon war Sandra Sesterhenn, die sich in diesem kurzen Gespräch vorstellt.


Wie alt bist Du und woher kommst Du?
So was fragt man doch nicht ;). Ich habe jedenfalls schon die 30 überschritten und habe bereits viel Erfahrung als Grid Girl bei sämtlichen Rennserien. Ich wohne nur 30 km von der schönsten Rennstrecke entfernt in einem Dorf mit dem Namen Kottenheim.

Womit beschäftigst Du Dich, wenn Du nicht bei den Rennen modelst?
Welchen Bezug hast Du zum Motorsport?
Beruflich bin ich Beamtin in der Verwaltung und somit in einer ganz anderen Welt weit entfernt vom Motorsportbereich. Ich genieße mein Leben sehr, genieße die Sonne, treibe Sport und verbringe die Zeit mit Familie und Freunden. Da der Nürburgring quasi um die Ecke ist, bin ich mit dem Thema Motorsport irgendwie aufgewachsen, bin auch in meiner Freizeit gerne dort und treffe mich mit anderen Motorsport und Tuningfans.

Hast Du einen Lieblingsfahrer?
Sebastian Vettel bei der Formel 1, dem ich persönlich als Grid Girl schon begegnet bin, ansonsten finde ich bisher alle Fahrer sehr sympathisch. Auch Christopher Mies ist ein toller Rennfahrer, dem ich immer gerne begegne.

Welcher der Rennwagen gefällt Dir am meisten?
Generell Schwärme ich optisch vom Audi R8 LMS. Da ich selbst Scirocco fahre werde ich aber natürlich auch bei dem VW Scirocco GT24 schwach.

Welches Auto fährst Du aktuell?
Einen schwarzen VW Scirocco (mit facelift).

Wie lange bist Du schon als Grid Girl tätig und wie bist Du dazu gekommen?
Seit über 10 Jahren schon. Eine Agentur hat mich damals auf einer Modelseite angeschrieben. So nahm alles seinen Lauf.

Wie viele Motorsport-Events besuchst Du jährlich unter normalen Umständen und welche?
Ich besuche die meisten Veranstaltungen als Grid Girl und das hauptsächlich am Nürburgring. Vor Corona waren es ca. 5-6 Events pro Jahr. Zusätzlich war ich oft auf Motorsportmessen wie die Essener Motorshow.

Hast Du aus der Motorsport-Welt irgendein besonders interessantes Erlebnis an das Du gerne denkst?
Jeder Job hat Spaß gemacht und man lernt immer interessante Persönlichkeiten kennen. Jedes Event ist anders und besonders. Bei einem Event habe ich mich mal verliebt, aber das ist Geschichte.

Und irgendetwas, das schief gelaufen ist?
Ja, die Schuhe. Einmal hat sich vom heißen Asphalt der Kleber der Schuhsohle gelöst. Dann musste ich die Sohle entfernen und improvisieren…

Was würdest Du aus dem Blickwinkel eines Grid Girl an den Abläufen der Events verbessern?
Die letzten Jobs mit meiner Agentur verliefen reibungslos und sehr organisiert. Daher habe ich nichts zu bemängeln. Es ist immer wichtig alle Infos klar und deutlich an die Mädels zu geben, damit keine Missverständnisse entstehen.

Kennst Du die tschecho-slowakischen Strecken Most, Brünn und Slovakiaring? Warst Du schon dort und was waren Deine Eindrücke?
Leider nein. Würde mich aber reizen, da ich selbst slowakische Wurzeln habe. Vielleicht ergibt sich ja da mal etwas.

…und Deine Zukunftspläne – privat und im Bezug auf den Motorsport?
In der heutigen Zeit kann man nicht weit in der Zukunft planen. Wichtig ist, dass man gesund bleibt und das Leben zu schätzen weiß.

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm a archiv modelky 

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

„16-NEJ“ Romana Klemma sezony 2023

Asi nejdůležitějším momentem ročníku 2023 byla skutečnost, že se i FIA přizpůsobila „normalizaci“  a po třech letech humánního a morálního temna zanevřela na  „Koronové represálie“. Ti, co si chtěli vydělat si prostě už nahrabali dost a jejich patolízalové se do

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

reklama