Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

Sobota 13.04.2024

reklama

Prvními mistry GT Německa se na Nürburgringu stali Mies s Fellerem na Land-Audi

Německý automobilový sportovní svaz DMSB vypsal ADAC-GT-Masters poprvé jako oficiální šampionát země. Němec Christoper Mies a Švýcar Ricardo Feller se proto stali historicky prvními mezinárodními mistry GT Německa.

Výchozí situace před posledními dvěma závody renomovaného ADAC-GT-Masters byla jasná: o titul jeli již jen dvojice Mies/Feller (Land-Audi), Stolz/Engel (TokSport-Mercedes) a Jaminet/Ammermüller (SSR-Porsche). Uživatelé vozu z Ingolstadtu při tom měli náskok 4 bodíků na růžový vůz z Untertürkheimu a 17 na zeleno-černý GT z Zuffenhausenu.        

Sobota: Ricardo Feller „zadělal“ Land-Audi na titul

Lídři celkové tabulky Mies/Feller vykročili do rozhodujícího víkendu velmi dobře: Ricardo Feller zajel na jeho Land-Audi R8 na pole-position právě před velkými soupeři v boji o titul, Stolzem a Engelem (TokSport-Mercedes).

Švýcar Feller udělal i o sobotní odpoledne vše správně. Po startu směrem nízko stojícího slunce převzal vedení a rychle vybudoval svůj náskok na následující trojici Stolz-Jaminet-Engelhart na několik sekund. Když nastal čas výměn pilotů, mohl Feller předat kolegovi Christopherovi Miesovi s náskokem 7s na Lucu Stolze, jehož střídal Engel.

Ve druhém stintu tedy musel Mies obhájit náskok na dvě Porsche 911 Ammermüllera a Preininga (převzal od Engelharta), kterým následoval „loser“ fáze výměn, Engel. Nadmíru zkušený bumbrlíček Mies si vítězství a tím i plný počet bodů nenechal vzít.

V sobotu večer tedy usínali Mies a „objev roku“ Feller (podepsal pro 2022 již smlouvu továrního jezdce u Audi/Lamborghini) na měkkoučkém 17bodovém polštáři náskoku na Stolze a Engela.

Výsledek sobotního závodu:

1. Feller/Mies, Land-Audi

2. Ammermüller/Jaminet, SSR-Porsche

3. Engelhart/Preining, KÜS-Porsche

4. Engel/Stolz, TokSport-Mercedes

5. Buhk/Marciello, HTP-Mercedes

6. Ghiotto/Paul,  T3-Lamborghini

Neděle: Mies a Feller opatrně k titulu

V poslední kvalifikaci sezony 2021 byl nejrychlejší rakouský jezdec Herberth-Porsche, Klaus Bachler. Vedle něj kvalifikoval Michael Ammermuller stejný vůz týmu SSR, druhou řadu tvořil WRT-Audi Driese Vanthoora společně Miesovým Land-Audi. Maro Engel se musel spokojit se 7. startovní pozicí.

Bachler si v zahřívacím kole dovolil trapnost „hodin“, start mu ovšem vyšel dobře  a udržel se na prvním místě před Ammermüllerem a agresivním Engelem. Kvůli nehodě Kaffera s Fittjem a dalším šarvátkám v Mercedes-Aréně byl závod ovšem již po 300 metrech přerušen. Jedna z těchto šarvátek rozhodla o mistrovi: Maro Engel „odklidil“ z cesty dva soupeře a za to byl penalizován průjezdem boxy. Christophera Miese a Ricarda Fellera proto již nemohl bodově dohonit.

Druhý start kvůli hrozící tmě o 15 minut zkráceného závodu proběhl klidněji. Bachler vedl před Ammermüllerem a Pererovým GRT-Lamborghinim. Rakušan v „bavorském“ Porsche bratří Renauerů vedl až do výměn jezdců, když ale předal na pilotku Indy500 de Silvestrovou, dostal se před ně Mathieu Jaminet, který převzal od Ammermüllera. Jediná žena v poli ale místo mezi top 3 neudržela. Ztratila při jejím stintu dalších pět pozic.

Feller zajel v hloubi pole takticky. Jeho dobře kalkulované 10. místo znamenalo nakonec náskok 3 bodíků na vítěze závodu Ammermüllera s Jaminetem a – titul mistra!        

Výsledek nedělního závodu:

1. Ammermüller/Jaminet, SSR-Porsche

2. Erisson/Holzer, KÜS-Porsche

3. Ineichen/Perera, GRT-Lamborghini

4. Bortolotti/Mapelli, GRT-Lamborghini

5. Owega/Niederhauser, Phoenix-Audi

6. Walilko/Gounon, Zakspeed-Mercedes

Celkový výsledek sezony:

1. Mies/Feller                    198 b.

2. Ammermuller/Jaminet  195 b.

3. Engel/Stolz                    176 b.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

66. Rolex 24h: Porsche, Penske a Nasr triumfují v Daytoně

Tradičně první velký mezinárodní okruhový podnik roku 2024, 24hodinovku v Daytoně vyhráli před chabě obsazenými ochozy Felipe Nasr, Josef Newgarden, Dane Cameron a Matt Campbell na Porsche 963. Po 54letech se tak postarali o vítězství pro oragnizaci Rogera Penskeho, jehož

GT Open: Na Red Bull-Ringu vítězily Lamborghini a Ferrari

Ve Spielbergu pořádala španělská International GT Open svůj dobře obsazený šampionát GT3. V obou závodech se prosadili mladí jezdci. Pátý podnik svého atraktivního kalendáře (Portimao, Spa, Hungaroring, Le Castellet, Spielberg, Monza, Barcelona) absolvoval šampionát International GT Open minulý víkend v

DTM na Lausitzruingu – aneb hrátky s kilogramy

Na Lausitzringu mezi Berlínem a Drážďany vstoupil šampionát DTM do druhé poloviny sezony. V sobotu se prosadil jezdec Ferrari, Jack Aitken a v neděli pilot Lamborghini, Mirko Bortolotti. Nedělní závod patřil k nejlepším roku 2023 – výsledky DTM jsou ovšem

Preining proti Rastovi: Něco pro učebnici budoucího závodníka

Pětadvacetiletý Thomas Preining je synem velkého otce: Andi byl velkou motocyklovou hvězdou Rakouska a mimo sportovních úspěchů se vyznačoval především skutečností, že jeho sponzorem byla porno-hvězda českého původu, Dolly Buster. Mladý Preining se ovšem vydal cestou automobilů a po prvních

reklama