Pondělí 26.09.2022

Pondělí 26.09.2022

Pondělí 26.09.2022

reklama

Prvními mistry GT Německa se na Nürburgringu stali Mies s Fellerem na Land-Audi

Německý automobilový sportovní svaz DMSB vypsal ADAC-GT-Masters poprvé jako oficiální šampionát země. Němec Christoper Mies a Švýcar Ricardo Feller se proto stali historicky prvními mezinárodními mistry GT Německa.

Výchozí situace před posledními dvěma závody renomovaného ADAC-GT-Masters byla jasná: o titul jeli již jen dvojice Mies/Feller (Land-Audi), Stolz/Engel (TokSport-Mercedes) a Jaminet/Ammermüller (SSR-Porsche). Uživatelé vozu z Ingolstadtu při tom měli náskok 4 bodíků na růžový vůz z Untertürkheimu a 17 na zeleno-černý GT z Zuffenhausenu.        

Sobota: Ricardo Feller „zadělal“ Land-Audi na titul

Lídři celkové tabulky Mies/Feller vykročili do rozhodujícího víkendu velmi dobře: Ricardo Feller zajel na jeho Land-Audi R8 na pole-position právě před velkými soupeři v boji o titul, Stolzem a Engelem (TokSport-Mercedes).

Švýcar Feller udělal i o sobotní odpoledne vše správně. Po startu směrem nízko stojícího slunce převzal vedení a rychle vybudoval svůj náskok na následující trojici Stolz-Jaminet-Engelhart na několik sekund. Když nastal čas výměn pilotů, mohl Feller předat kolegovi Christopherovi Miesovi s náskokem 7s na Lucu Stolze, jehož střídal Engel.

Ve druhém stintu tedy musel Mies obhájit náskok na dvě Porsche 911 Ammermüllera a Preininga (převzal od Engelharta), kterým následoval „loser“ fáze výměn, Engel. Nadmíru zkušený bumbrlíček Mies si vítězství a tím i plný počet bodů nenechal vzít.

V sobotu večer tedy usínali Mies a „objev roku“ Feller (podepsal pro 2022 již smlouvu továrního jezdce u Audi/Lamborghini) na měkkoučkém 17bodovém polštáři náskoku na Stolze a Engela.

Výsledek sobotního závodu:

1. Feller/Mies, Land-Audi

2. Ammermüller/Jaminet, SSR-Porsche

3. Engelhart/Preining, KÜS-Porsche

4. Engel/Stolz, TokSport-Mercedes

5. Buhk/Marciello, HTP-Mercedes

6. Ghiotto/Paul,  T3-Lamborghini

Neděle: Mies a Feller opatrně k titulu

V poslední kvalifikaci sezony 2021 byl nejrychlejší rakouský jezdec Herberth-Porsche, Klaus Bachler. Vedle něj kvalifikoval Michael Ammermuller stejný vůz týmu SSR, druhou řadu tvořil WRT-Audi Driese Vanthoora společně Miesovým Land-Audi. Maro Engel se musel spokojit se 7. startovní pozicí.

Bachler si v zahřívacím kole dovolil trapnost „hodin“, start mu ovšem vyšel dobře  a udržel se na prvním místě před Ammermüllerem a agresivním Engelem. Kvůli nehodě Kaffera s Fittjem a dalším šarvátkám v Mercedes-Aréně byl závod ovšem již po 300 metrech přerušen. Jedna z těchto šarvátek rozhodla o mistrovi: Maro Engel „odklidil“ z cesty dva soupeře a za to byl penalizován průjezdem boxy. Christophera Miese a Ricarda Fellera proto již nemohl bodově dohonit.

Druhý start kvůli hrozící tmě o 15 minut zkráceného závodu proběhl klidněji. Bachler vedl před Ammermüllerem a Pererovým GRT-Lamborghinim. Rakušan v „bavorském“ Porsche bratří Renauerů vedl až do výměn jezdců, když ale předal na pilotku Indy500 de Silvestrovou, dostal se před ně Mathieu Jaminet, který převzal od Ammermüllera. Jediná žena v poli ale místo mezi top 3 neudržela. Ztratila při jejím stintu dalších pět pozic.

Feller zajel v hloubi pole takticky. Jeho dobře kalkulované 10. místo znamenalo nakonec náskok 3 bodíků na vítěze závodu Ammermüllera s Jaminetem a – titul mistra!        

Výsledek nedělního závodu:

1. Ammermüller/Jaminet, SSR-Porsche

2. Erisson/Holzer, KÜS-Porsche

3. Ineichen/Perera, GRT-Lamborghini

4. Bortolotti/Mapelli, GRT-Lamborghini

5. Owega/Niederhauser, Phoenix-Audi

6. Walilko/Gounon, Zakspeed-Mercedes

Celkový výsledek sezony:

1. Mies/Feller                    198 b.

2. Ammermuller/Jaminet  195 b.

3. Engel/Stolz                    176 b.

Text a foto: Roman Klemm

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

GT-Maters na Lausitzringu: Víkend radosti z prvního vítězství

V infieldu mohutného trioválu, kterému se dříve říkalo „Eurospeedway Lausitz“ se konal další podnik německého mistrovství GT, ADAC-GT-Masters. Zatímco se o šedivou a mokrou sobotu prosadil Joos-Porsche německo-turecké posádky Engelhart-Güven, radovali se za nedělního slunečna Němci Zimmermann a Mies na Land-Audi.

Jílková při ADAC-GT4 na Nürburgringu: Kvali drop – racing top!

„Juniorská“ ADAC-GT4 předvedla na Nürburgringu mnohem napínavější sport, než její „velká sestra“ GT-Masters. V prvním závodě se prosadila značka Toyota, ve druhém Mercedes. Česko-americká posádka Jílková-Haub stačila dvakrát na top10. Sobota: Japonská dominace Ke 4. podniku sezony se na Nurburgringu sešlo

ADAC-GT-Masters na Nürburgringu: Marciello pochoduje směrem titulu

Na Nürburgringu pokračoval šampionát ADAC-GT-Masters, šampionát, který má jasného favorita: Raffaela Marciella. Ital bral v pohoří Eifel body za první a druhé místo a bude v boji o titul mistra těžko k poražení.   Sobota: „Žlutá Mamba“ stylem start-cíl Nejrychlejší z přehledného pole 21

Návrat po 35 letech – DTM roku 2023 na Salzburgrigu?

V německých a rakouských médiích se v posledních dnech objevila zajímavá zpráva: boss šampionátu DTM, Gerhard Berger se vážně zabývá možností, pořádat jeden ze závodů sezony 2023 na klasické trati nad Solnohradem. „Wedeme o tom konkrétní rozhovory,“ potvrdili jak zástupci DTM, tak

reklama