Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

Sobota 25.06.2022

reklama

Argentinec Colapinto vládl Formuli Regional na Red Bull Ringu

Argentinec Franco Colapinto byl dominátorem obou závodů  mistrovství Formula Regional Championship by Alpine (dříve F-Renault) na Red Bull Ringu. Mladík se učí velmi rychle. Po sezoně ve formuli 4 letos postoupil do mnohem silnějších monpostů a mimo to pravidelně záčí ve sportovních prototypech LMP2. Že by měla argentina v jeho osobě následníka Fangia a Reutemanna?

1. závod – sobota: Colapinto vedl od stru až do cíle

Že mu trať v pohoří Tauern sedí, potvrdil Colapinto (MP) již v kvalifikaci, když zajel před Hadrienem Davidem (R-Ace), Paulem Aronem (Prema), Gabrielem Bortoletem (FA), Alexem Quinnem (Arden) a dosavadním dominátorem sezony Gregoirem saucym (ART) nejrychlejěí čas kvalifikace.

Tento výkon společně s perfektním startem měly být rozhodujícími prvky úspěchu. A podařilo se. Colapinto po startu s lehkostí převzal vedení a poté šikovně využi očividné skutečnosti, že se s monoposty Tatuus na tomto okruhu prostě nedá předjíždět. 20 kol závodu poté kontroloval těsný, ale neohrožený náskok na Davida s Aronem. Saucy dojel za Quinnem „jen“ pátý, hned před bývalým jezdcem Charouz Racing Systemu, Michaelem Belovem. To je výsledek, za který by byl jen průměrně nadaný syn Rubense Barrichella velmi rád, Edoardo „Dudu“ Barrichello patří v títo třídě ovšem jen do druhé poloviny pole skončil daleko za špičkou 21.

Výsledek:

1. Franco Colapinto, MP

2. Hadrien David, R-Ace

3. Paul Aron, Prema

4. Alex Quinn, Arden    

5. Gregoire Saucy, ART

6. Michael Belov, G4

2. závod – neděle: Colapinto potvrdil svůj sobotní výkon

Colapinto, jehož letošní driving-coach u MP Racingu není nikdo jiný, než bývalý jezdec F2, Indy500 a Le Mans, Jordan King, se dokázal prosadit i ve druhé kvalifikaci. Byl znovu nejrychlejší 33členného starovního pole, tentokrát před Saucym, Bortoletem, Belovem a Davidem.

Zatímco poleman opět vyrazil výborně, srazili se ještě na rovince David s Belovem. Nejen za následující neutralizace kontroloval Colapino Saucyho s Bortoletem s naprostým přehledem a zaslouženě vyhrál i v neděli.

Za nimi dojela dvojice týmu R-Ace Maloney s Hadjarem, Dudu Barrichello opětně nepřesvědčil a skončil jen 24. Po nehodě v sobotu viděla alespoň šachovnicouvou vlajku jediná žena v poli: Švýcarka Lena Buhlerová ovšem stačila jen na poslední místo.

Do konce šampionátu zbývají již jen podniky ve Valencii, Mugellu a Monze – Gregoire Saucy ovšm má velký bodový náskok na Davida.  

Výsledek:

1. Franco Colapinto, MP

2. Gregoire Saucy, ART

3. Gabriel Bortoleto, FA

4. Zane Maloney, R-Ace

5. Isack Hadjer, R-Ace

6. Dino Beganovic, Prema

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm jr.

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama