Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

Středa 07.06.2023

reklama

Argentinec Colapinto vládl Formuli Regional na Red Bull Ringu

Argentinec Franco Colapinto byl dominátorem obou závodů  mistrovství Formula Regional Championship by Alpine (dříve F-Renault) na Red Bull Ringu. Mladík se učí velmi rychle. Po sezoně ve formuli 4 letos postoupil do mnohem silnějších monpostů a mimo to pravidelně záčí ve sportovních prototypech LMP2. Že by měla argentina v jeho osobě následníka Fangia a Reutemanna?

1. závod – sobota: Colapinto vedl od stru až do cíle

Že mu trať v pohoří Tauern sedí, potvrdil Colapinto (MP) již v kvalifikaci, když zajel před Hadrienem Davidem (R-Ace), Paulem Aronem (Prema), Gabrielem Bortoletem (FA), Alexem Quinnem (Arden) a dosavadním dominátorem sezony Gregoirem saucym (ART) nejrychlejěí čas kvalifikace.

Tento výkon společně s perfektním startem měly být rozhodujícími prvky úspěchu. A podařilo se. Colapinto po startu s lehkostí převzal vedení a poté šikovně využi očividné skutečnosti, že se s monoposty Tatuus na tomto okruhu prostě nedá předjíždět. 20 kol závodu poté kontroloval těsný, ale neohrožený náskok na Davida s Aronem. Saucy dojel za Quinnem „jen“ pátý, hned před bývalým jezdcem Charouz Racing Systemu, Michaelem Belovem. To je výsledek, za který by byl jen průměrně nadaný syn Rubense Barrichella velmi rád, Edoardo „Dudu“ Barrichello patří v títo třídě ovšem jen do druhé poloviny pole skončil daleko za špičkou 21.

Výsledek:

1. Franco Colapinto, MP

2. Hadrien David, R-Ace

3. Paul Aron, Prema

4. Alex Quinn, Arden    

5. Gregoire Saucy, ART

6. Michael Belov, G4

2. závod – neděle: Colapinto potvrdil svůj sobotní výkon

Colapinto, jehož letošní driving-coach u MP Racingu není nikdo jiný, než bývalý jezdec F2, Indy500 a Le Mans, Jordan King, se dokázal prosadit i ve druhé kvalifikaci. Byl znovu nejrychlejší 33členného starovního pole, tentokrát před Saucym, Bortoletem, Belovem a Davidem.

Zatímco poleman opět vyrazil výborně, srazili se ještě na rovince David s Belovem. Nejen za následující neutralizace kontroloval Colapino Saucyho s Bortoletem s naprostým přehledem a zaslouženě vyhrál i v neděli.

Za nimi dojela dvojice týmu R-Ace Maloney s Hadjarem, Dudu Barrichello opětně nepřesvědčil a skončil jen 24. Po nehodě v sobotu viděla alespoň šachovnicouvou vlajku jediná žena v poli: Švýcarka Lena Buhlerová ovšem stačila jen na poslední místo.

Do konce šampionátu zbývají již jen podniky ve Valencii, Mugellu a Monze – Gregoire Saucy ovšm má velký bodový náskok na Davida.  

Výsledek:

1. Franco Colapinto, MP

2. Gregoire Saucy, ART

3. Gabriel Bortoleto, FA

4. Zane Maloney, R-Ace

5. Isack Hadjer, R-Ace

6. Dino Beganovic, Prema

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm jr.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

F2 v Barceloně: V zajetí dominance scuderie Prema

Tým Prema aktuálně udává tempo ve Formuli 2. Oliver Bearman dnes přidal k dvojitému úspěchu z Baku vítězství v Barceloně, Frederik Vesti vyhrál v Džeddě, Monte Carlu a včerejší Španělský sprint. Na podobné výsledky  Roman Staněk a tým PHM by

Závod F3 v Montmelo: Španělská fiesta!

Jezdec týmu Campos, Josep „Pepe“ Martin udělal doma u Barcelony vše správně a z pole-position si dojel pro neohrožený triumf v závodě F3. V boxech tekly španělské slzy štěstí. Gratulovat přišel i velký Fernando Alonso a druhý Španel Mari Boya

Sprint F2 v Barceloně: Vesti umí i na vodě

V sobotním sprintu F2 v Montmelo u Barcelony podtrhl Dán Frederik Vesti své ambice stát se mistrem. Týden po triumfu v Monaku jezdec Premy s přehledem vyhrál závod, který začal za deště. Mokro se nepostaralo o chaos, ve který doufali

reklama