Úterý 26.09.2023

Úterý 26.09.2023

Úterý 26.09.2023

reklama

Red Bull Ring: Byl paddock GT-Open opravdu plný pyšných tátů..?

Minulý víkend pořádal španělský promotér „GT-Sport Organisation“ tradičně svůj podnik na rakouském Red Bull Ringu.  V rámci víkendu tam prezentoval velmi přehledné hrstce diváků (ne, nemuseli za vstup platit)  závody italské F4, evropské F-Regional, Formula Open a velmi slabě obsazeného GT-Open.

Převážně tedy juniorské šampionáty – a přeci byl paddock plný sběratelů autogramů! Mezi mladíky v kokpitech totiž bylo hned pět „velkých jmen formule 1“: Patrese, Barrichello, Wurz, Trulli a Montoya. A „pyšní“ tatínci si to nenechali ujít, aby své ratolesti nedoprovodili. Tedy až na Alexe Wurze, který musel pro rakouskou televizi komentovat F1 v Monze. Jako kouč syna ho ale nahradila další legenda volantu, Emauele Pirro.

Měli ale Riccardo Patrese, Rubens Barrichello, Jarno Trulli, Juan Pablo Montoay a Alex Wurz být opravdu nač pyšní? Převážně ne!

Nejslibnější z pětice „synů velkých otců“ je jistě Kolumbijec Sebastian Montoya. V italské F4 se pravidelně pohybuje na špičce, na stejné úrovni s ním ale jezdí nejméně čtyři další konkurenti – o Oliverovi Bearmanovi, který tuto třídu jasně dominuje ani nemluvě.

Mlaďoučký Lorenzo Patrese absolvuje první sezonu v monopostech a to za velmi malý tým. Zpravidla ovšem stačí jen na střed pole – i když v neděli v dešti předvedl opravdovou krasojízdu. 

V podobné situaci je vytáhlý Charlie Wurz. Ani on zatím nedokázal ve své první sezoně v automobilech skutečně přesvědčit a Emanuele Pirro bude muset hledat moc dobré argumenty, aby v Monaku žijícího jezdce natrvalo umístil v Akademii Ferrari.

Ještě hůře vstoupil do světa monopostů Enzo Trulli. Jeho otec pro něj vybral podivný šampionát Formula Open, kde se v zásadě pohybuje jen hrstka outsiderů. Ani mezi nimi se Enzo ovšem zatím nedokázal prosadit – ani když ho tatík „přesadil“ do špičkového vozu Trevora Carlina.

Nejméně talentu zdědil od svého předka zcela jasně Edoardo „Dudu“ Barrichello. Juniorovi se sice musí uznat k dobru, že se letos postavil silné konkurenci 33 vozů Formule-Regional-by-Alpine. Pravidelně tam před sebou ale jen honí ostatní: Občasná umístění mezi top20 mu asi připadají jako vítězství a není divu že se  hlavu menší táta Rubens raději krčil někde ve stínu… Byl tedy paddock Spielbergu skutečně plný pyšných tátů? Spíše ne.  Někteří z nich se totiž pohybují na pokraji trapnosti…

Text: Roman Klemm
Foto: Roman Klemm jr.

Sdílejte:

Facebook
Twitter
Telegram
WhatsApp

Sdílejte:

reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

ADAC-Prototype-Cup na Norisringu: Pommer a Hauser s dobrým výtěžkem

Čtvrtý podnik německého národního šampionátu LMP3 opouštěli Němec Pommera Luxamburčan Hauser zvláště spokojeni: jedno zlato a jeden bronz znamenali zvýšení celkového náskoku. Hvězda šampionátu, Gábina Jílková se pro kolizi termínů závodů na pověstném Norisringu nemohla zůřastnit. Vypsat minulý rok národní

IndyCary v Torontu: Lundgaard triumfuje k radosti Bobbyho Rahala

V jihokanadské 3milionové metropoli Toronto absolvoval šampionát IndyCar nedaleko hranic ke státu New York svůj jediný závod mimo USA. Na pouze 1,786 mil dlouhý městský okruh, který značil přesně polovinu sezony, přicestoval Španěl Alex Palou z týmu Chipa Ganassiho s

reklama