Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

Úterý 28.06.2022

reklama

Kvalifikace F2 v Monze: Enzo Fittipaldi předvedl za Charouz Racing System fajn debut

Týmy FIA formule 2 oprášily téměř dva měsíce po posledním závodě v Silverstone své vozy a vydaly se do Monzy, aby tam absolvovaly pátý podnik ročníku, čímž šampionát vkročil do své druhé poloviny. Monza znamenala i několik změn v kokpitech. Angličan Jake Hughes nahradil u HWA zraněného krajana Jacka Aitkena a Němec David Beckmann opustil Charouz Racing System směrem španělské stáje Campos, kde vystřídal Itala Mattea Nanniniho. S velkým zájmem ovšem hleděli znalci především směrem nového jezdce Antonína Charouze, Enza Fittipaldiho. Na mladíkův debut ve formuli 2 se dokonce přijel podívat jeho děda, dvojnásobný mistr světa, Emerson.

Ve volném tréninku se prosadil zkušený Brit Daniel Ticktum (Carlin) před mladým Francouzem Théem Pourchairem (ART), Indem Jehanem Daruvalou (Carlin) a Beckmannem, který přestup ke Camposovi zjevně dobře „strávil“. Enzo Fittipadli seděl v Dallaře-Mecachrome-F2 poprvé, musel si pomalu zvykat a byl jako 20. o 1,6s za nejrychlejším.

Hned po zahájení večerní kvalifikace se na dráze odehrávaly scény, které z královského parku dobře známe: vytvořily se objemné skupiny vozů, ve kterých jezdci takticky čekali na závětří soupeřů. Jako první „ztratil nervy“ Ticktum. Vydal se sám na rychlé kolo a zajel nejrychleji. Vzápětí jeho čas ale zlepšil lídr celkového hodnocení Piastri. Brita pak překonal i překvapivě dobře naladěný outsider Boschung.

Za tohoto pořadí na špičce se pole vrátilo do boxů pro čerstvé pneumatiky. Enzo Fittipaldi předvedl uspokojivě „progresivní křivku seznámení s vozem“. Byl pouze 0,8s za prvním, což znamenalo 16. pozici, Guilherme Samaia ve druhém Charouzově monopostu byl o dalších 0,6s pozadu 21. 

10 minut před koncem session se tedy spoře obsazeným ochozům znovu nabídl obrázek dvaceti pomalu jedoucích a divoce kličkujících vozů, než první z borců „dali plyn“. Nejdříve se výrazně zlepšili Guanyu Zhou na třetí a Pourchaire na pátou pozici, než se všichni zase zbrzdili do velkého vyčkávajícího klubka.

Rozhodující pokusy si všichni tak i tak schovali až na závěr. Poslední pokus o převzetí špičky nejdříve vyšel hvězdě DTM, Liamovi Lawsonovi (Hitech). Novozálanďana ale vzápětí překonali Daruvala a Zhou, než výborně naladěný Piastri znovu vše ovadl na zaběhlou normu: druhá nedělní pole-position za sebou pro pilota stáje Prema!

Spokojeni se svou novou jedničkou mohli být i u Charouz Racing Systemu. Zlepšující se Fittipaldi dotáhl  polemana až na 0,7s  a vystartuje do závodu z dobré 13. pozice. Je pči tom v dobré společnosti: Bezprostředně před ním se kvalifikoval jeden z favoritů, Piastriho týmový kolega Robert Shwartzman. Guilherme Samaia vyrazí z předpslední pozice.

Výsledek páteční kvalifikace F2 v Monze:

1. Oscar Piastri, Prema                                                      1:32,199s

2. Jehan Daruvala, Carlin                                                  1:32,240s

3. Guanyu Zhou, UNI-Virtuosi                                         1:32,256s

4. Liam Lawson, Hitech                                                      1:32,383s

5. Felipe Drugovich, UNI-Virtuosi                                   1:32,409s

6. Ralph Boschung, Campos                                              1:32,553s

7. Theo Pourchaire, ART                                                   1:32,586s

8. Daniel Ticktum, Carlin                                                  1:32,641s

9. Juri Vips, Hitech                                                           1:32,675s

10. David Beckmann, Campos                                         1:32,699s

13. Enzo Fittipaldi, Charouz Racing System                    1:32,965s

21. Guilherme Samaia, Charouz Racing System              1:33,478s

Text: Roman Klemm
Foto: Dutch Photo Agency

Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp

Sdílejte:

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
reklama
reklama
z rubriky

Související příspěvky

Italské F4 ve Spa: Antonelliho tripple

Opravdu dobře obsazený šampionát italské F4 zavítal tento víkend do belgického Spa. Paddock zaplnilo 38 vozů této třídy a byl to znovu tým Prema, jehož piloti celému dění kralovali. Sobota: Neporazitelná armáda Premy V kvalifikaci do prvního závodu se málo překvapivě

Kvalifikace F2 v Baku: Pátek patřil Vipsovi

Na městském okruhu v Baku se estonskému jezdci Juri Vipsovi očividně líbí. Na trati, která mu vždy sedla, byl nejrychlejší obou pátečních session: jak ve volném tréninku dopoledne, tak i v kvalifikaci byl junior Red Bullu z týmu Hitech nejrychlejší. Zato jezdcům

Misano: Italské F4 kralují tým Prema a Kimi Antonelli

Druhému podniku italského šampionátu formule 4 v Misanu kralovala nová hvězda scény, Andrea Kimi Antonelli. Ital dvakrát vyhrál a jednou dojel druhý. Sobotní kvalifikace: Antonelli si zajistil dvě pole-position Pokud kdy nějaký juniorský šampionát zasloužil pojmenovýní „líheň talentů“, tak jím i

Nedělní závod F2 v Monaku: Znovu tučné body pro Charouzův tým

Ani monacký nedělní závod F2, ve kterém se stylem start-cíl prosadil Brazilec Felipe Drugovich, nepřinesl příliš vzrušení. Rozzářeným členům Charouz Racing Systemu to ovšem mohlo být fuk: díky výbornému výkonu Enza Fittipaldiho putovaly pěkné body za 5. místo do Žebráku.

reklama